استاندار هرمزگان با بیان اینکه در حال حاضر تولید بنزین کشور ۵۰ میلیون لیتر است، گفت:پالایشگاه ستاره خلیج فارس توان تولید ۳۵ میلیون لیتر بنزین به تنهایی را دارد. ابراهیم عزیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس از پروژه‌های عمرانی و زیربنایی در این استان ...

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در حال حاضر تولید بنزین کشور ۵۰ میلیون لیتر است، گفت:پالایشگاه ستاره خلیج فارس توان تولید ۳۵ میلیون لیتر بنزین به تنهایی را دارد.

ابراهیم عزیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس از پروژه‌های عمرانی و زیربنایی در این استان اظهار داشت: هرمزگان یکی از استان‌های مهم تامین کننده انرژی و سوخت کشور به حساب می‌آید به نحوی که در حال حاضر چندین واحد پالایشگاهی از جمله پالایشگاه بندرعباس به صورت فعال در آن به تولید و پالایش مواد نفتی مبادرت می‌ورزند.

وی با اشاره به طرح احداث پالایشگاه‌های نفت فوق سنگین هرمز و ستاره خلیج‌فارس، اضافه کرد: این‌ دو طرح هرمزگان را به عنوان قطب تولید انرژی کشور مطرح می‌کند و کشور را برای همیشه در تولید این محصولات به خودکفایی می‌رساند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: با بهره‌برداری از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس تا پایان سال ۹۲ ، ۱۴ میلیون لیتر گازوئیل، سه میلیون لیتر سوخت جت و ۳۵ میلیون لیتر بنزین توسط این پالایشگاه تولید می‌شود.

عزیزی افزود: زمانی‌که رقم کنونی تولید بنزین کشور (برابر با ۵۰ میلیون لیتر است) را در برابر این عدد می‌گذاریم، متوجه دستاوردهای دولت نهم و دهم در عرصه انرژی می‌شویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت:‌ روزانه شش هزار تریلر وارد بندرعباس می‌شود که اگر این استان زیرساخت‌های حمل و نقل قوی و سامان یافته نداشته باشد، به طور حتم در سال‌های آینده با مشکلات اساسی در این حوزه روبرو می‌شود.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: باید از همین الان بخش‌هایی همانند کمیسیون عمران مجلس برنامه‌هایی را با افق‌های جامع برای بخش‌هایی همانند حمل و نقل هرمزگان و امور زیرساختی آن مدنظر داشته باشند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2499

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.