مدیر جهاد کشاورزی حاجی‌آباد از برداشت بیش از ۳۵ هزار تن ذرت دانه‌ای در این شهرستان خبر داد.   به گزارش پیارم، محمدعلی علی‌پور ظهر امروز در حاشیه مراحل برداشت ذرت با بیان اینکه برداشت ذرت دانه‌ای از مزارع این شهرستان آغاز شد و تا اواخر دی‌ماه ادامه دارد، اظهار داشت: مناطق کشت شده در حوزه ...
مدیر جهاد کشاورزی حاجی‌آباد از برداشت بیش از ۳۵ هزار تن ذرت دانه‌ای در این شهرستان خبر داد.
 n6t5a1pj9fe5i31rkb1

به گزارش پیارم، محمدعلی علی‌پور ظهر امروز در حاشیه مراحل برداشت ذرت با بیان اینکه برداشت ذرت دانه‌ای از مزارع این شهرستان آغاز شد و تا اواخر دی‌ماه ادامه دارد، اظهار داشت: مناطق کشت شده در حوزه دهستان طارم، آشکارا، فارغان، احمدی و دراگاه با سطح زیرکشت ۵ هزار و ۲۰۰ هکتار است.

وی با اشاره به ارقام کشت شده دو نمونه ذرت با نام‌های علمی SC704 و AS71 که به ترتیب میزان ۵ هزار و ۱۰۰ و ۱۰۰ هکتار سطح زیرکشت آن در حاجی‌آباد است، ادامه داد: عملکرد سال گذشته به دلیل سرمازدگی ۸٫۵ تن در واحد سطح بوده که پیش‌بینی می‌شود این میزان با متوسط عملکرد ۸٫۶ تن در هر هکتار طی سال زراعی جاری افزایش یافته و بیش از ۳۵ هزار تن ذرت دانه از حاجی‌آباد روانه بازارهای داخلی گردد.

مدیر جهاد کشاورزی حاجی‌آباد با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های عمده این مدیریت جهاد کشاورزی حاجی‌آباد، افزود: آموزش‌های انفرادی و نظارت مستمر چهار نفر کارشناس در قالب شرکت‌های مشاوره‌ای بر عملیات کاشت و داشت و برداشت و همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی مورد نیاز بهره‌برداران ذرت کار و تهیه و توزیع نهاده‌های کشاورزی اعم از کودهای فسفره، پتاسه، اوره و اجرای طرح‌های الگویی مقایسه ارقام، انواع روش‌های آبیاری و طرح تغذیه از دیگر اقدامات انجام شده در این شهرستان است.

به گزارش فارس؛ حاجی‌آباد در شمالی‌ترین منطقه هرمزگان واقع است، این شهرستان با شهرستان‌های جنوبی کرمان همجوار و از طبیعت خاصی برخوردار است. حاجی‌آباد به واسطه برخورداری از منابع آب زیرزمینی و خاک مطلوب، مناسب‌ترین منطقه در هرمزگان برای کشاورزی به شمار می‌رود.

در کنار این شهرستان، شهرستان‌های رودان، بندرعباس، میناب و بشاگرد نیز در حوزه کشاورزی از رونق بالایی برخوردار هستند.

 

برچسب ها :

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24131

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.