مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان گفت: واحد ۳۲۰ مگاواتی شماره یک نیروگاه بندرعباس پس از تعمیرات اساسی وارد مدار سراسری برق کشور شد. وی با اشاره به تخصص و تجارب ارزشمند متخصصان نیروگاه بندرعباس و صنعت برق کشور در تعمیرات  اساسی واحدهای نیروگاهی افزود: ایام گرم سال به دلیل مصرف بالای انرژی برق، شرایط ...

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان گفت: واحد ۳۲۰ مگاواتی شماره یک نیروگاه بندرعباس پس از تعمیرات اساسی وارد مدار سراسری برق کشور شد.

خبرگزاری فارس: ورود مجدد واحد 320 مگاواتی نیروگاه بندرعباس به مدار


وی با اشاره به تخصص و تجارب ارزشمند متخصصان نیروگاه بندرعباس و صنعت برق کشور در تعمیرات  اساسی واحدهای نیروگاهی افزود: ایام گرم سال به دلیل مصرف بالای انرژی برق، شرایط حساسی را برای نیروگاه‌های کشور به ویژه نیروگاه‌های حرارتی ایجاد می‌کند و تولید این انرژی جز با مراقبت‌های اصولی، بهره‌برداری صحیح و تعمیرات بموقع میسر نمی‌شود که به لطف خدا با انجام تعمیرات اساسی واحد یک این نیروگاه که با تلاش و خودباوری مجموعه نیروگاه ،شرکت‌های پیمانکار و حمایت مدیران و مسئولان صنعت برق بدست آمد توانستیم برگی زرین دیگری به افتخارات صنعت برق هرمزگان بیفزاییم.
داوود محمودی افزود: واحد ۳۲۰ مگاواتی شماره یک این نیروگاه در آذر ماه سال ۹۲ برای انجام تعمیرات اساسی، رفع محدودیت‌های تولیدی و به منظور بالا بردن سطح آمادگی تولید برق از مدار خارج شده بود و پس از ۱۸۰ روز تلاش مداوم به دست متخصصان داخلی تعمیر و راه‌اندازی مجدد به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان از ویژگی‌های بر جسته تعمیرات این واحد را تعویض کلیه لوله‌های سوپر هیتر اولیه، میانی و نهایی خواند و خاطرنشان کرد: چنین کاری در این سطح گسترده برای اولین بار در ایران صورت پذیرفته است.

وی عمده کارهای دیگر انجام شده در این تعمیرات اساسی را تعویض لوله‌های دیواره بویلر سمت اکونومایزر، تعویض لوله‌های دیواره‌های درون محدوده هدر باکس و تعمیر اساسی هدرباکس بویلر، انجام تعمیرات کلیه تجهیزات گردنده، تعمیر اساسی توربین‌های فشار قوی، متوسط و فشار ضعیف، انجام blowout  لوله‌های بویلر پس از تعویض لوله‌های سوپر هیت و واتروال، تعویض هیتر فشار ضعیف شماره ۳ ، موتوری کردن شیرهای بخار زیرکش توربین، تعمیر کلیه والو ها، موتورها، پمپ‌ها و تجهیزات الکتریکی و ابزار دقیقی این واحد و تعویض کامل سیستم تحریک ژنراتور همراه با تعویض ترانس تغإیه آن عنوان کرد.

محمودی با اشاره به اقدامات برجسته زیست محیطی که در این اورهال صورت گرفته است، گفت: در این اورهال با تعویض بسکت‌های لانگستروم‌ها و تعمیر تجهیزات احتراق بویلر کمک شایانی به کامل شدن احتراق شده که این امر موجب کاهش آلاینده‌های زیست محیطی خواهد گردید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=13300

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.