بجنورد – دبیر کارگروه ترویج ستاد فناوری نانو گفت: هم اکنون ۳۰ شرکت در کشور در زمینه تولید تجهیزات نانو در حوزه های مختلف فعالیت می کنند. ˈامیر قربانعلیˈ عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار کرد: این شرکت ها در بخش های دارویی، صنعت نساجی، آب، خودرو، کشاورزی، ساختمان ...

بجنورد – دبیر کارگروه ترویج ستاد فناوری نانو گفت: هم اکنون ۳۰ شرکت در کشور در زمینه تولید تجهیزات نانو در حوزه های مختلف فعالیت می کنند.

ˈامیر قربانعلیˈ عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار کرد: این شرکت ها در بخش های دارویی، صنعت نساجی، آب، خودرو، کشاورزی، ساختمان و سایر بخش ها فعالیت هستند.

وی افزود: شرکت تولید دارویی هم اکنون محصول دارویی نانو برای مبارزه با سرطان سینه و شرکت نساجی نیز الیاف نانو ضد آب تولید می کنند.

وی با اشاره به استفاده بسیار موثر از فناوری نانو برای تصفیه آب در خوزستان گفت: همچنین از فناوری نانو در تولید برخی از بخش های صنعت خودرو استفاده می شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۵ درصد تولیدات بخش کشاورزی کشور ضایع می شود، اظهار کرد: با به کارگیری فناوری نانو ماندگاری محصولات کشاورزی بسیار بالا رفته و از ضایع شدن آن جلوگیری می شود.

دبیر کارگروه ترویج ستاد فناوری نانو گفت: هم اکنون تولید فناوری در بخش نانو باعث تولید ثروت در کشور شده و محققان بسیاری نیز در زمینه های مختلف در این حوزه فعالیت دارند.

وی افزود: اکنون نیز شرکت های تولیدی زیادی در کشور درخواست فراهم شدن زمینه همکاری در این حوزه را دارند.

۱۵ هزار محقق در ایران در زمینه فناوری نانو در کشور فعال هستند. ک/۳

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3011

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.