رئیس شورای شهرستان و بخش مرکزی سیریک گفت: صید بی‌رویه ۳۰ فروند لنج غیر مجاز و غیر بومی در حوزه خور آذینی شهرستان باعث از بین رفتن نسل ماهیان و اعتراض شدید صیادان شهرستان سیریک شده است. Tweet   به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از سیریک، احمد محمدی ظهر امروز در جمع صیادان منطقه بیابان بخش ...

رئیس شورای شهرستان و بخش مرکزی سیریک گفت: صید بی‌رویه ۳۰ فروند لنج غیر مجاز و غیر بومی در حوزه خور آذینی شهرستان باعث از بین رفتن نسل ماهیان و اعتراض شدید صیادان شهرستان سیریک شده است.

خبرگزاری فارس: فعالیت 30 فروند لنج غیرمجاز در آب‌های سیریک

 

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از سیریک، احمد محمدی ظهر امروز در جمع صیادان منطقه بیابان بخش مرکزی سیریک اظهار داشت: متاسفانه این ۳۰ فروند لنج که هیچ کدام از آنها بومی نیستند علی‌رغم همه تلاش‌ها با مسئولان شیلات هنوز به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است و همچنان آنها مشغول صید غیر مجاز هستند.

وی افزود: جای بسی سوال و تاسف است که مسئولان شیلات استان بدون توجه به منابع آبزیان و صیادان شهرستان اجازه ورود غیر قانونی به افراد غیر بومی می‌دهند که بدون هیچ‌گونه مجوزی و کار کارشناسی و با استفاده از تورهای ممنوعه تورهای ترال و تور کف‌رو بصورت شبانه‌روزی مشغول صید آبزیان ریز و درشت به هنگام تخم‌ریزی هستند.

محمدی خاطرنشان کرد: متاسفانه علی‌رغم همه تلاش صیادان، تعاونی صیادان و شیلات شهرستان برای خارج کردن آنها از منطقه هنوز به نتیجه‌ای نرسیدیم.

وی اظهار داشت: بعد از گذشت بیش از پنج سال از شهرستان شدن سیریک متاسفانه هنور به لحاظ چارت اداری و نیروی انسانی و امکانات اداری شیلات شهرستان اصلا قادر به پاسخگویی به مشکلات و توان رسیدگی به امورات صیادان و برنامه‌ریزی برای آینده این قشر زحمتکش را ندارد.

رئیس شورای شهرستان و بخش مرکزی سیریک تصریح کرد: هر باری که صیادان و تعاونی صیادان خواستار صحبت و گفتگو با لنج‌های غیرمجاز شدند متاسفانه به محض نزدیکی قایق‌ها با لنج آنها با ابزاری مانند لیزر، سنگ و نارنجک‌های آتش‌زا به صیادان حمله‌ور شدند.

محمدی اضافه کرد: نقش شیلات در تامین مواد غذایی با ارزش در جامعه و حصول منابع ارزی و درآمد ملی بر هیچ‌کس پوشیده نیست و صنعت شیلات می‌تواند نقش بسیار مهمی در درآمدزایی، اشتغالزایی و تامین نیازهای پروتئینی مردم با رعایت اصول و حفظ منابع آبزی دریایی و معیشت صیادان داشته باشد.

وی بر لزوم رفع هر چه سریعتر مشکلات صیادان شهرستان سیریک بویژه حوزه تالاب بین‌المللی آذینی تأکید کرد و اظهار داشت : غنی‌سازی منابع دریایی و حفاظت از آبزیان و صیدگاه‌ها از ضروریات شیلات برای حمایت از صیادان و منابع دریایی است

شهرستان سیریک دارای ۱۰۵ فروند لنج صیادی و بیش از ۳۲۸ فروند قایق صیادی مجوزدار است که بیش از ۴ هزار نفر بصورت مستقیم و ۱۰ هزار نفر بصورت غیر مستقیم مشغول امرار و معاش هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9140

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.