مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حاجی آباد گفت: برداشت پسته از نیمه اول شهریور ماه آغاز شده است و پیش بینی می شود که یکهزار و ۳۰تن پسته از باغهای این شهرستان برداشت شود.   به گزارش پیارم “محمد علی علیپور” اظهار کرد: سطح زیر کشت پسته در این شهرستان حدود ۴۳۰ هکتار  که ۱۳۶ هکتار ...

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حاجی آباد گفت: برداشت پسته از نیمه اول شهریور ماه آغاز شده است و پیش بینی می شود که یکهزار و ۳۰تن پسته از باغهای این شهرستان برداشت شود.

 

به گزارش پیارم “محمد علی علیپور” اظهار کرد: سطح زیر کشت پسته در این شهرستان حدود ۴۳۰ هکتار  که ۱۳۶ هکتار آن غیر بارور می باشد.

وی  متوسط عملکرد  پسته تر  را ۳٫۵  تن در هر هکتار ذکر کرد.

علیپور مناطق عمده کشت این محصول را  خوشن آباد ، فخر آباد  و صالح آباد ذکر و ارقام آن را شامل اوحدی و کله قوچی عنوان کرد.

 

پسته در مقایسه با بیش از ۲۰۰ ماده خوراکی( انواع آجیل ها، حبوبات، سبزیجات، میوه های خشک و تر، لبنیات، گوشت و دهها نوع خوراکی دیگر) بیشترین آهن را داراست. از پسته به عنوان یک خوراکی خون ساز و مقوی بدن نام برده می شود. مغز پسته میزان حافظه را بالا می برد، نیرو و نشاط را در کودکان افزایش می دهد و عارضه ای در کودکان و نوجوانان به وجود نمی آورد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7348

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.