منابع محلی سوری تأکید کردند، بیش از ۳ هزار نفر از اهالی شهرک «عدرا العمالیه» با نجات خود از چنگ گروه‌های مسلح،‌ از این شهرک خارج و به مناطق امن فرار کردند. منابع محلی سوری  در دمشق تأکید کردند، ده‌ها نفر از اهالی شهرک «عدرا العمالیه»، در ریف دمشق از ساعات اولیه صبح روز گذشته ...

منابع محلی سوری تأکید کردند، بیش از ۳ هزار نفر از اهالی شهرک «عدرا العمالیه» با نجات خود از چنگ گروه‌های مسلح،‌ از این شهرک خارج و به مناطق امن فرار کردند.

خبرگزاری فارس: جزئیات خروج بیش از 3 هزار نفر از اهالی «عدرا العمالیه» + تصاویر


منابع محلی سوری  در دمشق
تأکید کردند، ده‌ها نفر از اهالی شهرک «عدرا العمالیه»، در ریف دمشق از ساعات اولیه صبح روز گذشته با استفاده از مه غلیظی که منطقه را فرا گرفته بود، این منطقه را ترک کردند.

 

این منابع در ادامه توضیح دادند، اهالی این شهرک توافق کردند که در یک زمان مشخص به صورت کاملا مخفیانه و بدون اطلاع گروه‌های مسلح که به دور از زیرزمین‌ها و منازل شهروندان مستقر شده بودند، شهرک را ترک کنند.

این منابع افزودند، نزدیک به ۳۵۰۰ شهروند تصمیم به ترک این شهرک گرفتند؛ اما گروه‌های مسلح به محض اطلاع از این موضوع خشمگین و به سوی شهروندان در حال خروج از شهرک تیراندازی کردند که در اثر آن شماری از شهروندان کشته و زخمی شدند.

 

منابع محلی تاکید کردند، در پی شلیک گروه‌های مسلح به سمت اهالی شهرک عدرا و در حالی که اهالی با ترس و وحشت در پی یافتن جان پناهی برای خود بودند، نیروهای ارتش سوریه مراکز تجمع گروه‌های مسلح در این منطقه را هدف گرفتند.

 

 

منابع محلی سوری تصریح کردند، پس از آن درگیری‌های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه و گروه‌های مسلح در گرفت و طی آن یگان‌های پیاده نظام و ویژه ارتش سوریه موفق شدند، گروه‌های مسلح را مجبور به آتش‌بس علیه اهالی عدرا العمالیه کنند.

 

منابع محلی سوری تاکید کردند، با توجه به اینکه شمار زیادی از اهالی که موفق به خروج از شهرک شدند، را کودکان، زنان و سالمند تشکیل می‌دادند؛ در وضعیت جسمانی مناسبی قرار ندارند.

در این بین یک منبع نظامی سوری در گفت‌وگو با فارس تاکید کرد که عملیات نظامی یگان‌های ارتش سوریه در شهرک عدرا العمالیه تا زمان تسلط کامل ارتش بر شهرک، برقراری امنیت و آزاد ساختن تمام شهروندان ادامه خواهد داشت.

 

این منبع نظامی در ادامه توضیح داد، علاوه بر اینکه تاکنون چندین اتوبوس جهت انتقال اهالی به مراکز امن و مورد نظر آنها فراهم شده؛ شماری از شهروندان آسیب دیده نیز توسط پزشکان و پرستاران وابسته به ارتش سوریه درمان شده‌اند.

 

این منبع نظامی تاکید کرد، یگان‌های ارتش سوریه به سرعت در ساختمان‌ها و نقاط خروج شهروندان، مستقر شدند تا بدین ترتیب از سیطره گروه‌های مسلح بر این نقاط و حمله به شهروندان ممانعت کنند.

 

همچنین در این راستا، نیروهای ارتش سوریه چندین نقطه جدید در این شهرک از جمله «التوسع ۱۱»، «الجزیره ۱ و ۴» را تحت کنترل خود در آوردند.

 

این منبع نظامی گفت، عملیات ارتش سوریه در شهرک عدرا العمالیه، تا زمان آزادسازی تمام شهروندان و کنترل کامل شهرک ادامه خواهد یافت.

 

پیشتر نیروهای ارتش سوریه موفق شده بودند،‌ در یک عملیات غافلگیر کننده بیش از ۵ هزار نفر از اهالی عدرا العمالیه که در اسارت گروه‌های مسلح بودند، را آزاد و به مراکز امن  منتقل کردند. به این ترتیب تاکنون حدود ۸ هزار نفر از اهالی شهرک عدرا العمالیه به خارج از این شهرک منتقل شدند.

انتهای پیام/ز

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10105

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.