یکی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه پاسخ مادر سه شهید به اشتون کوبنده بود گفت: ضعف مدیریت برخی‌ها موجب دیدار اشتون با فتنه‌گران شد.     به گزارش خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار معاونان عقیدتی بسیج قوه قضائیه و سازمان‌های تابعه و همسران کارکنان وزارت دفاع مشهد اظهار ...

یکی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه پاسخ مادر سه شهید به اشتون کوبنده بود گفت: ضعف مدیریت برخی‌ها موجب دیدار اشتون با فتنه‌گران شد.

خبرگزاری فارس: پاسخ مادر 3 شهید به اشتون کوبنده بود / ضعف مدیریت برخی‌ها موجب دیدار اشتون با فتنه‌گران شد

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار معاونان عقیدتی بسیج قوه قضائیه و سازمان‌های تابعه و همسران کارکنان وزارت دفاع مشهد اظهار کرد: خداوند برخی از جریان‌ها را به عنوان سنت قرار داده و تا زمانی که مردم اخلاق، رفتار و اعمال خود را تغییر ندهند خداوند آنها را مشمول لطف خود نمی‌کند.

وی با بیان اینکه سنت از سوی خداوند آمده تا مردم را هدایت و راهنمایی کند گفت: سنت پیامبران همواره در امتداد سنت خدا قرار دارد و هیچگاه قطع نشده است تا پیغام‌های پروردگار به مردم رسانده شود و مردم در آن خط گام بردارند و انحراف پیدا نکنند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد:‌ این رسالت و خط امتداد بر اساس مفاهیم آیات قرآن همیشه ادامه دارد تا راه حق همواره و استوار شود و مردم حق و باطل را بشناسند و راه را ادامه دهند.

وی عنوان داشت:‌ راهی که پیامبران در آن گام برداشتند دارای خطراتی است و راه ساده‌ای نیست بلکه نیاز به جهاد،‌ زحمت و تلاش دارد.

آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: منصب قضاوت بسیار مهم بود و‌ این جایگاه یکی از شئون حکومت اسلامی است.

وی ادامه داد:‌ چندین قرن مردم زیر سیطره سلاطین بودند ولی از نظر اسلام سلطنت مشروعیت ندارد زیرا سبب می‌شود عده‌ای کاخ‌نشین مشغول خوش گذرانی باشند و مردم در فقر فرهنگی و مالی به سر ببرند.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: از نظر اسلام حکومتی مشروع است که در رأس آن پیامبر، امام یا قائم مقام امام قرار دارد و در دوران کنونی باید فقیه،‌ اسلام‌شناس، مدیر در سطح بالا وجود داشته باشد تا جامعه اسلامی را با عزت و اقتدار اداره کند و در برابر دشمنان کینه‌توز بایستد.

وی ادامه داد: این فرد باید دارای شجاعتی باشد که بتواند جامعه را اداره کند و در برابر خط باطل با شجاعت بایستد زیرا هیچ پیامبری وجود نداشته که جهاد در مکتب او نباشد.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت انقلاب امام خمینی(ره) گفت: ایشان مستضعفان را بیدار کرد و اکنون انقلاب در کل جهان اثر گذاشته و افق جدیدی در برابر همه گشوده است که مستکبران را منفور و متزلزل می‌کند.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی با توکل به خدا به چنین مقامی رسیده و جز کمک خداوند چیزی نبوده بنابراین وصیت‌نامه امام خمینی(ره) به عنوان تجارب ایشان بسیار آموزنده است.

این مرجع تقلید عنوان داشت:‌ فرهنگ و جهاد و شهادت دو مقوله‌ای است که در طول دوران مختلف اسلام توسط پیامبران و ائمه اطهار (ع) ترویج می‌شد که سبب شد که سرنوشت‌ها رقم بخورد.

وی یادآور شد:‌ وصیت‌نامه شهدا نیز دارای درس‌های آموزنده است، بر اساس وصیت‌نامه آنها مسیر راه روشن می‌شود و همین طور بر اساس این وصیت‌نامه شهدا از ما خواستند که مساجد و مراسم اعتکاف را خالی نگذاریم.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به سفر اشتون به ایران گفت: وی برای مسئله هسته‌ای به ایران آمد ولی به دلیل ضعف مدیریت چند نفر از فتنه‌گران سال ۸۸ به صورت مغرضانه نامه‌ای به او دادند.

وی تصریح کرد: اشتون بیان کرد که من برای این آمده بودم که حقوق بشر در ایران را مورد بررسی قرار دهم و حقوق بشر در ایران رعایت نمی‌شود در حالی که مادر سه شهید نیز نامه‌ای به وی داد مبنی بر اینکه چرا زمانی که سلاح شیمیایی به عراق می‌دادند، دم از حقوق بشر نمی‌زدید.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد:‌ این نشان‌دهنده ضعف مدیریت در ایران است که نباید اجازه می‌دادند که سه نفر از مغرضان با وی تماس بگیرند و حتی پاسخ مادر شهید را نیز باید مسئولان ارائه می‌کردند.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ گفت: فرهنگ بسیار مهم است و نباید جریان فرهنگی طوری باشد که دشمن سوء استفاده کند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به عید نوروز امسال گفت: نوروز امسال بین دو ایام فاطمیه است البته مردم ما ثابت کردند زمانی که عید و ایام عزاداری با یکدیگر تقارن پیدا می‌کند عزاداری را ترجیح می‌دهند ولی ازدواج در ایام نوروز به شرط رعایت موازین شرعی مانعی ندارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11448

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.