محمد باقری بنابی بیان داشت: با سابقه ی عملکردی که ازبرخی کشورهای گروه ۵+۱ سراغ داریم امید چندانی به فتح الفتوح در مذاکرات هسته ای در همین ایام نزدیک نداریم. به گزارش پیارم به نقل از آناج، محمد باقری بنابی نایب رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار سیاسی آناج با اشاره ...

محمد باقری بنابی بیان داشت: با سابقه ی عملکردی که ازبرخی کشورهای گروه ۵+۱ سراغ داریم امید چندانی به فتح الفتوح در مذاکرات هسته ای در همین ایام نزدیک نداریم.

به گزارش پیارم به نقل از آناج، محمد باقری بنابی نایب رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار سیاسی آناج با اشاره به روند مذاکرات هسته ای ایران و با تاکید بر اعتماد و حمایت مردم از تیم مذاکره کننده ی ایرانی بیان داشت: اگرچه که سابقه ی دشمنی آمریکا در سالهای متمادی برای ایرانیان ثابت گردیده اما اباعبدالله الحسین نیز تا آخرین لحظات قیام عاشورا با دشمن مذاکره کرد تا آنان را آگاه کند.

 

عضو کمیسیو ن اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: هر چند که امروز شرایط فرق کرده و مقامات جمهوری اسلامی ایران از موضع قدرت با کشورهای غربی و آمریکا برای احقاق حق ایران مذاکره می کنند.

 

باقری بنابی ادامه داد: امید داریم کشورهای غربی و آمریکا به خاطر منافع خود و منافع جامعه ی جهانی مانع از به نتیجه رسیدن مذاکرات نشوند، اما با سابقه ی عملکردی که از برخی کشورهای گروه ۵+۱ سراغ داریم امید چندانی به فتح الفتوح در مذاکرات هسته ای در همین ایام نزدیک نداریم.

 

نماینده ی مردم بناب تکرار بحثهای مذاکرات قبلی را بی نتیجه دانسته و خاطر نشان کرد: طرف مذاکره کننده ی ایران باید بداند حق مسلم استفاده ی صلح آمیز هسته ای برای ایرانیان تمام شده است و دولتمردان جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه از منافع کشورشان کوتاه نخواهند آمد.

 

باقری بنابی در پاسخ به سوال خبرنگار آناج درباره ی بازگشت برخی عوامل فتنه ی ۸۸ به مناصب دولتی گفت: در صورتی که مراجع قانونی و امنیتی حضور برخی از مسوولین از استانداران گرفته تا هیات دولت و وزارت ها را در جریانات فتنه ی ۸۸ ثابت کنند باید از تمامی دستگاههای دولتی کنار گذاشته شوند.

 

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: در شناسایی عوامل فتنه ی ۸۸ باید به دور از جوسازی ها و شنیده ها به مستندات واقعی و استعلامهای دستگاه امنیتی و قضایی مراجعه کرد.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره ی اقدام وزارت خارجه در تعیین کاردار برای سفارت انگلیس و مزایا و مضرات رابطه با این کشور اظهار داشت: مقامات کشورمان به جز اسرائیل می توانند با هر کشوری در جهت حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران رابطه داشته باشند.

 

باقری بنابی در پایان افزود: رابطه با کشور انگلیس به شرطی صحیح می باشد که احترام های متقابل حفظ شده و هر دو طرف منافع ملی را لحاظ بکنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9277

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.