استاندار هرمزگان گفت: پیرو مصوبه دولت حدود سه هزار واحد مسکونی در شهرستان بشاگرد احداث می‌شود.     ابراهیم عزیزی صبح امروز در جلسه ستاد بازسازی شهرستان بشاگرد اظهار داشت: پیرو مصوبه دولت حدود سه هزار واحد مسکونی در شهرستان بشاگرد احداث می‌شود. وی همچنین از اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی این شهرستان خبر داد. استاندار ...

استاندار هرمزگان گفت: پیرو مصوبه دولت حدود سه هزار واحد مسکونی در شهرستان بشاگرد احداث می‌شود.

خبرگزاری فارس: احداث 3 هزار واحد مسکونی در بشاگرد

 

 

ابراهیم عزیزی صبح امروز در جلسه ستاد بازسازی شهرستان بشاگرد اظهار داشت: پیرو مصوبه دولت حدود سه هزار واحد مسکونی در شهرستان بشاگرد احداث می‌شود.

وی همچنین از اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی این شهرستان خبر داد.

استاندار هرمزگان ادامه داد: در راستای احداث این سه هزار واحد مسکونی به واحدهایی که کاملا آسیب دیده‌اند از طریق خط اعتباری بانک مسکن ۲۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی با سود چهار درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله تعلق می‌گیرد.

وی افزود: دولت برای کمک به واحدهای کمتر آسیب‌دیده نیز تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی بر مبنای میزان آسیب با سود چهار درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله در نظر گرفته است.

عزیزی گفت: تمام تلاش ما بر این است که با یک نگاه راهبردی واحدهای مسکونی را در نقاطی به دور از گسل زلزله احداث کنیم تا مردم با آرامش خاطر زندگی کنند.

وی ادامه داد: دولت همچنین ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به مساجد، حسینیه‌ها، مدارس، راه‌ها، چاه‌های آب، برق و بخش‌های آسیب دیده اختصاص داده است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان افزود: این اعتبارات به شخص تعلق نمی‌گیرد و توسط بنیاد مسکن برای احداث واحدهای مسکونی هزینه می‌شود.

عزیزی در ادامه با بیان اینکه کانون‌های جمعیتی در بشاگرد متمرکز می‌شوند، خاطرنشان کرد: در شهرستان بشاگرد به دلیل پراکندگی امکان اینکه برخی روستاها با تعداد کم جمعیت ادامه زندگی دهند، میسر نیست؛ بنابراین در این راستا متمرکز کردن کانون های جمعیتی مورد توجه است.

وی در این راستا بر لزوم استفاده از کانون‌های جمعیتی شهری و روستاهایی که از نظر زیرساخت، جمعیت و آسیب پذیری در شرایط مناسبی هستند، به عنوان یک راهبرد کلان تاکید کرد.

عزیزی افزود: با همکاری مردم در سراسر شهرستان بشاگرد در مسیری حرکت می‌کنیم که روستاهای فاقد امکانات و پراکنده به سرانجام برسند.

استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به آسیب وارد شده به ۲۰۰ واحد تجاری در شهرستان بشاگرد، بیان داشت: به این واحدهای تجاری نیز کمک‌هایی در قالب تسهیلات بانکی تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: تصمیمات اتخاذ شده برای بازسازی بشاگرد به سمت و سویی سوق داده شده که این شهرستان از نظم ساختاری و پتانسیل خوب خدماتی برخوردار و بهره‌مند شود.

عزیزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به همکاری استان‌های اصفهان و کرمان به منظور احداث واحدهای مسکونی در بشاگرد تصریح کرد: استان‌های اصفهان و کرمان به عنوان استان‌های معین، بنیاد مسکن را در امر بازسازی و ساخت و ساز واحدهای مسکونی یاری می‌دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4376

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.