در جریان رسیدگی به پرونده فساد ۳هزار میلیاردی ابهاماتی به وجود آمد که یکی از آن‌ها سرنوشت نامعلوم جعبه سیاه پرونده بود که اطلاعات مهمی را در اختیار داشت. به گزارش پیارم به نقل از  خبرگزاری فارس،‌ در جریان رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی دو فرد با یک نام مشترک وجود داشتند که از یکی ...

در جریان رسیدگی به پرونده فساد ۳هزار میلیاردی ابهاماتی به وجود آمد که یکی از آن‌ها سرنوشت نامعلوم جعبه سیاه پرونده بود که اطلاعات مهمی را در اختیار داشت.

خبرگزاری فارس: سرنوشت جعبه سیاه پرونده 3 هزار میلیاردی چه شد؟

به گزارش پیارم به نقل از  خبرگزاری فارس،‌ در جریان رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی دو فرد با یک نام مشترک وجود داشتند که از یکی از آن‌ها به عنوان جعبه سیاه یاد شده است.

جعبه سیاه پرونده فساد بزرگ مالی علیرضا ریاضی، رابط امیرمنصور آریا با مدیران وزارت راه بود که در سال ۱۳۸۰ فوت کرد، این فرد به گواه ابوالفضل گلزاری یکی از متهمین پرونده فساد مالی، ۲۴ میلیارد تومان را از مه‌آفرید خسروی گرفته تا آن را بین مدیران وزارت راه در قالب رشوه تقسیم کند.

مرگ علیرضا ریاضی سبب شد تا سرنوشت این ۲۴ میلیارد تومان در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد و مشخص نشود که وی این رقم سنگین را بین چه کسانی تقسیم کرده است.

اما در این میان علیرضا ریاضی دیگری هم بود که به عنوان سرپرست بانک صادرات منطقه اهواز و به اتهام  فساد اقتصادی به ۱۵ سال حبس و انفصال موقت از مشاغل دولتی محکوم شده است.

تشابه اسمی با سرپرست بانک صادرات منطقه اهواز

ناصر سراج، قاضی شعبه اول دادگاه انقلاب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رابطه با این دو فرد گفت: تشابه اسمی در این پرونده وجود داشته، علیرضا ریاضی سمت دولتی نداشت و در یکی از شرکت‌ها مشغول به فعالیت بود.

وی افزود: این فرد پیش از مطرح شدن پرونده بر اثر سانحه رانندگی فوت کرده و تنها با سرپرست بانک صادرات منطقه اهواز تشابه اسمی داشته است.

جعبه سیاه پرونده می توانست راز ۲۴ میلیاردی را فاش کند

ابوالفضل گلزاری در هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی گفت: علیرضا ریاضی که تابستان پارسال در حادثه رانندگی فوت کرد یکی از صندوقچه‌هایی بود که می‌توانست مشخص کند آن ۲۴ میلیارد تومان به چه کسی داده شده، او یکی از جعبه‌ سیاه‌های پرونده بود که فوت کرد.

وکیلی گلزاری در دادگاه گفت: موکلم هر کاری را که انجام داده است با دستور مه‌آفرید بوده است. در راه آهن شیراز-بندرعباس قرار بود دو درصد قرارداد با شرکت هیبت ایرانیان به مدیران وزارت راه داده شود که با الحاقیه‌ها این میزان کم شد.

قاضی سراج گفت: اگر آن جعبه سیاه بود تکلیف آن ۲۴ میلیارد تومان هم معلوم می‌شد اما الان زیر خاک خوابیده است.

در مرداد ماه ۱۳۹۰ بود که رسانه‌ها از کشف اختلاسی بزرگ در بانک های ایران خبر دادند که طی آن مه آفرید خسروی توانست مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان را از شبکه‌های بانکی ایران به سرقت ببرد.

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده فساد مالی در تاریخ ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۰ برگزار شد و پس از برگزاری ۱۵ جلسه دادگاه،‌ در نهایت ۲۹ بهمن ماه سال جاری احکام متهمین فساد مالی صادر شد که بر اساس آن ۴ نفر از متهمین به اعدام محکوم شدند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3064

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.