رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی گفت: حجم تجارت ایران در چهار ماهه ابتدای سال جاری به ۲۹٫۲ میلیارد دلار رسید که سهم صادرات غیرنفتی ۱۲ میلیارد دلار بوده است. به گزارش پیارم به نقل از جام نیوز، عباس معمار‌نژاد در گفت ‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد آمار واردات و صادرات در چهار ماه سال ...
رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی گفت: حجم تجارت ایران در چهار ماهه ابتدای سال جاری به ۲۹٫۲ میلیارد دلار رسید که سهم صادرات غیرنفتی ۱۲ میلیارد دلار بوده است.

به گزارش پیارم به نقل از جام نیوز، عباس معمار‌نژاد در گفت ‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد آمار واردات و صادرات در چهار ماه سال جاری گفت: در چهار ماه اول سال جاری ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۱۷ میلیارد و ۲۷۳ میلیون دلار وارد کشور شده که از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲٫۵ درصد افزایش و از نظر ارزش ۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی افزود: صادرات کشور در چهار ماه نخست سال جاری به مرز ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید که از نظر ارزش حدود ۱۲ میلیارد دلار بوده است. این رقم نسبت به مشابه سال قبل از نظر وزنی ۷٫۵ درصد کاهش و از نظر ارزشی ۱۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

وی در مورد ترکیب واردات گفت: مانند روال قبل ۷۱ درصد از کالاهای وارداتی شامل مواد اولیه و واسطه‌ای تولید، ۱۷ درصد کالای سرمایه‌ای و ۱۲ درصد کالای مصرفی بوده است.

معمار‌نژاد در مورد کاهش زمان ثبت سفارش واردات کالا از شش ماه به سه ماه گفت: این مسئله در اختیار سازمان توسعه تجارت قرار دارد و ربطی به گمرک ندارد.

 

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی تأکید کرد: وقتی یک وارد‌کننده برگه ثبت سفارش را به گمرک ارائه می‌کند، هر تاریخی که سازمان توسعه تجارت درج کرده باشد، تا زمان اعتبار داشتن آن تاریخ نسبت به ترخیص کالای وارداتی اقدام می‌شود، بنابراین زمان ثبت سفارش بستگی به تصمیم سازمان توسعه تجارت دارد.

وی در مورد شرایط واردات کالاهای واسطه‌ای و مواد اولیه تولید گفت: در بسته سیاستی و حمایتی گمرک امکانات بسیار قابل توجهی برای آسانی واردات کالاهای واسطه و مواد اولیه تولید در نظر گرفته شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1356

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.