رئیس شبکه بهداشت و درمان میناب از واکیسناسیون ۲۸ هزار و ۴۴۳ کودک زیر پنج سال در این شهرستان با هدف ایمن‌سازی در مقابل ویروس فلج اطفال خبر داد.     به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از میناب واقع در شرق هرمزگان، حمیدرضا بهزادی ظهر امروز در جمع اعضا شورای اداری میناب ...

رئیس شبکه بهداشت و درمان میناب از واکیسناسیون ۲۸ هزار و ۴۴۳ کودک زیر پنج سال در این شهرستان با هدف ایمن‌سازی در مقابل ویروس فلج اطفال خبر داد.

خبرگزاری فارس: واکسینه شدن 28 هزار کودک مینابی در برابر فلج اطفال

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از میناب واقع در شرق هرمزگان، حمیدرضا بهزادی ظهر امروز در جمع اعضا شورای اداری میناب با بیان این‌که طرح مقابله با بیماری فلج اطفال هر ساله و همزمان با سراسر کشور در میناب برگزار می‌شود افزود: این طرح از ۲۱ دی‌ماه به مدت پنج روز و به صورت خانه به خانه انجام می‌شود.

وی با بیان توضیحاتی در خصوص بیماری فلج اطفال و نحوه شیوع آن در جهان گفت: با توجه به شیوع و انتشار این بیماری در کشورهای افغانستان و پاکستان در مرز شرقی و مشاهده ویروس بیماری در این کشورها، عملیات ایمن‌سازی کودکان و مقابله با فلج اطفال هر سال مطابق با دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اجرا می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان میناب گفت: ریشه‌کن شدن فلج اطفال در کشور از مهمترین افتخارات جمهوری اسلامی در خصوص کنترل بیماری‌های ویروسی محسوب می‌شود.

بهزادی همچنین افزود: واکسیناسیون به موقع، افزایش سطح بهداشت عمومی و فردی از دیگر عوامل موثر در ریشه‌کنی بیماری فلج اطفال در کشور است.

این مسئول اظهار داشت: هر چند طرح ایمن‌سازی مقابله با فلج اطفال در میناب با همکاری بسیج، هلال احمر و نیروهای شبکه بهداشت و درمان در شهر و روستا اجرا می‌شود ولی به جهت وسعت و گستردگی شهرستان، شبکه بهداشت به همکاری و مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی نیازمند است.

این مسئول تعداد کودکان واجد شرایط دریافت قطره فلج اطفال در میناب را ۲۸ هزار و ۴۴۳ نفر ذکر کرد و با بیان این که طی مدت اجرای طرح مقابله با فلج اطفال، روزانه ۳۰ موتور سیکلت، ۴۰ خودرو و ۶۰۰ نفر نیروی انسانی فعالیت دارند افزود: کمبود وسیله نقلیه به ویژه خودرو از مهمترین مشکلات شبکه بهداشت در اجرای این طرح ملی است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10234

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.