رئیس آموزش و پرورش لنده گفت: در سال گذشته در راستای جمع‌آوری کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی بیش از ۲۵۰ میلیون ریال توسط اولیاء و مربیان جمع‌آوری شد.   به گزارش پیارم به نقل از  خبرگزاری فارس از لنده، سید عیسی تقوی‌فرد عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش با اشاره به نزدیک شدن به مهرماه ...

رئیس آموزش و پرورش لنده گفت: در سال گذشته در راستای جمع‌آوری کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی بیش از ۲۵۰ میلیون ریال توسط اولیاء و مربیان جمع‌آوری شد.

خبرگزاری فارس: جذب بیش از 250 میلیون ریال مشارکت مردمی در سال 91

 

به گزارش پیارم به نقل از  خبرگزاری فارس از لنده، سید عیسی تقوی‌فرد عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش با اشاره به نزدیک شدن به مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: مدارس دومین خانه و پناه‌گاه دانش‌آموزان بوده که بیش یک چهارم ساعات شبانه روز خود را در آن سپری می‌کنند.

وی افزود: فضا سازی و آماده‌ کردن فضای محیطی مدارس برای ورود دانش آموزان به این مکان‌های به یاد ماندنی امری ضروری و غیر قابل اغماض است.

رئیس آموزش و پرورش لنده در ادامه با اشاره به مشکل سرانه مدارس در سال گذشته افزود: با وجود طرح‌های بسیاری که در آموزش و پرورش با محوریت مدارس انجام شد هیچ‌گونه سرانه‌ای برای مدارس واریز نشده است.

تقوی‌فرد تصریح کرد: سال تحصیلی ۹۱ برای مدیران مدارس، سال سختی بود چراکه آن‌ها در هزینه‌های جاری مدارس خود مانده بودند.

وی افزود: اما درایت و تدبیر آنان در جذب مشارکت‌های مردمی توانست گوشه‌ای از مشکلات مدارس را حل و فصل کند.

دبیر شورای آموزش و پرورش لنده یاد آور شد: در سال گذشته در راستای جمع‌آوری کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی بیش از ۲۵۰ میلیون ریال توسط اولیاء و مربیان جمع‌آوری شد.

تقوی فرد افزود: محدودیت‌های مالی و کمبود امکانات باعث شد در هوشمند سازی مدارس به نتیجه دل‌خواه دست نیابیم.

وی خاطر نشان ساخت: تقارن هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس فرصتی است که باید در جهت نشر و گسترش ارزش‌های دفاع مقدس مورد توجه قرار گیرد.

دبیر شورای آموزش و پرورش لنده افزود: امروزه به برکت خون شهدا و دفاع مقدس است که تعلیم و تربیت در کشور ما رونق گرفته و ما در این زمینه حرفی برای گفتن داریم.

تقوی فرد در ادامه به موضوع مبارزه با بی‌سوادی در شهرستان لنده اشاره کرد و گفت: طبق آمار به دست آمده در شهرستان لنده ۵۶۳ نفر بی‌سواد وجود دارد.

وی افزود: این آمار برای سنین زیر ۴۹ سال است و تلاش آموزش و پرورش بر این بوده که با شناسایی آن‌ها بتواند با بی سوادی به مبارزه برخیزد.

رئیس آموزش و پرورش لنده با اشاره به تلاش همگانی برای مبارزه با بی سوادی گفت: همه‌ دستگاه‌‌های اجرایی در شهرستان باید در این زمینه تلاش خود را بیش از گذشته به‌کار گیرند.

وی افزود: آموزش و پرورش لنده در این راستا برای مبارزه با بی‌سوادی در مدارس اقدام به راه‌اندازی کلاس سوادآموزی می‌کند( هرمدرسه یک کلاس).

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7375

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.