مدیر کل ثبت احوال هرمزگان از صدور ۲۵ هزار جلد شناسنامه مکانیزه و همچنین فراهم بودن زیرساخت‌ها برای اجرای طرح کارت ملی هوشمند در این استان خبر داد. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزای فارس از بندرعباس، مهدی عسکری‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن سوم دی‌ماه روز ثبت احوال ...

مدیر کل ثبت احوال هرمزگان از صدور ۲۵ هزار جلد شناسنامه مکانیزه و همچنین فراهم بودن زیرساخت‌ها برای اجرای طرح کارت ملی هوشمند در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: صدور 25 هزار جلد شناسنامه مکانیزه در هرمزگان

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزای فارس از بندرعباس، مهدی عسکری‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن سوم دی‌ماه روز ثبت احوال با اشاره به برنامه‌های کلان ثبت احوال در استان‌ها اظهار داشت: طی سال‌های اخیر ثبت احوال به سمت الکترونیکی شدن و توسعه خدمات خود پیش رفته است.

وی افزود:‌ با نرم‌افزار‌هایی که در حال حاضر ثبت احوال در اختیار دارد توان ارائه بیش از ۵۰ نوع گزارش به سازمان‌ها و نهادهای مربوطه را دارد.

مدیر کل ثبت احوال هرمزگان اضافه کرد: استفاده از فناورهای جدید در ثبت احوال وارد مرحله‌ای تازه شده و تمام فرآیندهای موجود در ثبت احوال به صورت مکانیزه صورت می‌گیرد.

عسکری‌زاده اضافه کرد: هدف ثبت احوال بر این است که تمام مخاطبان بتوانند از طریق فضای مجازی خدمات خود را دریافت کنند.

وی بیان داشت: آرشیو الکترونیکی تمام اسناد ثبت احوال که امکان بهره‌برداری از اسناد را در هر نقطه از کشور فراهم می‌کند نیز در دستور کار قرار دارد.

این مسئول با بیان اینکه در کشور دو میلیون و ۴۰۰ سند ثبتی در اختیار ثبت احوال است، اضافه کرد: در هرمزگان نیز امور داده‌آزمایی و آرشیو الکترونیکی ۲٫۴ میلیون سند موجود آغاز شده است که تاکنون ۱٫۸ میلیون سند از این تعداد در پایگاه ثبت احوال کشور به ثبت رسیده است.

وی گفت: تا پایان سال جاری تمام اسناد موجود در ثبت احوال هرمزگان آرشیو الکترونیکی می‌شود.

عسکری‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از تیر ۸۹ بحث مکانیزه سازی شناسنامه‌های موجود نیز در دستور کار قرار گرفته است، افزود: این شناسنامه‌ها ضریب اطمینان بالایی دارد به نحوی که مخدوش کردن آنها تقریبا غیر ممکن شده است.

وی همچنین از صدور ۲۵ هزار و ۵۰۰ جلد شناسنامه مکانیزه در هرمزگان خبر داد و افزود: در حال حاضر در تمام مراکز شهرستان‌های استان و شهر فین امکان صدور شناسنامه به صورت مکانیزه فراهم شده است.

عسکری‌زاده با بیان اینکه کارت‌های ملی موجود کماکان معتبر است، به اجرای طرح کارت ملی هوشمند در هرمزگان و آمادگی این استان برای اجرای این طرح اشاره و افزود: در حال حاضر پنج ایستگاه در هرمزگان در راستای اجرای طرح ملی کارت هوشمند راه‌اندازی و ایجاد شده است.

به گفته مدیر کل ثبت احوال هرمزگان کارت‌های ملی هوشمند در ابتدا توان ذخیره امضای دیجیتال، اثر انگشت و اطلاعات سجل افراد را داراست.

وی اضافه کرد: در افق طرح کارت ملی هوشمند الصاق سایر کارت‌های هوشمند همانند کارت‌های اعتباری بانکی، انتظامی، بیمه‌ای و سایر کارت‌ها دیده شده است که به صورت متمرکزقابل ارائه توسط کارت ملی هوشمند است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2571

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.