مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان از سرمایه‌گذاری ۲۴ هزار و ۳۸۳ میلیارد ریالی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان خبر داد.   به گزارش پیارم به نقل از  خبرگزاری فارس از بندرعباس، عبدالامیر بصری عصر امروز در نشستی پیرامون عملکرد شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان گفت: استان هرمزگان دارای ۱۳ شهرک و چهار ناحیه صنعتی ...

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان از سرمایه‌گذاری ۲۴ هزار و ۳۸۳ میلیارد ریالی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: سرمایه‌گذاری 24 هزار میلیارد ریالی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی هرمزگان

 

به گزارش پیارم به نقل از  خبرگزاری فارس از بندرعباس، عبدالامیر بصری عصر امروز در نشستی پیرامون عملکرد شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان گفت: استان هرمزگان دارای ۱۳ شهرک و چهار ناحیه صنعتی و همچنین ۶ ناحیه صنعتی جدید در دست احداث و اقدام است که مساحت کل اراضی در اختیار این شرکت برابر با ۲۲۰۹ هکتار با فاز عملیاتی بالغ بر ۹۵۰ هکتار و زمین صنعتی ۶۸۱ هکتار است.

وی ابراز داشت: تعداد کل قرارداد واگذاری ۶۵۷ قرار داد با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۲۴ هزار و ۳۸۳ میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال ۱۰ هزار و ۶۹۰ نفر است.

به گفته این مسئول، از این تعداد قرارداد ۳۲۲ واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری هزار و ۱۷۱ میلیارد ریال با توان اشتغال پنج هزار و ۲۴۲ نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان، بهره‌برداری شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان یادآور شد: عملکرد این شرکت در سال ۹۱ تعداد ۵۲ قرارداد واگذاری با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۲۷۰ هزار و ۵۲۶ میلیون ریال و پیش‌بینی اشتغال ۵۴۱ نفر بوده که تعداد ۲۹ واحد صنعتی با اشتغال ۳۰۴ نفر در سال گذشته به بهره‌برداری رسیده است.

بصری در ادامه خاطرنشان کرد: قرارداد واگذاری در سه ماهه سال ۹۱ تعداد ۹ قرارداد با واگذاری سه هکتار زمین بوده که در مقایسه با سه ماهه نخست سال جاری که تعداد ۲۱ قرارداد زمینه واگذاری ۳۴٫۵ هکتار زمین به متقاضیان را فراهم آورده است از رشد ۱۳۳ درصدی نسبت به سه ماهه سال گذشته برخوردار است.

وی گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده توسط واحد تملک و اسناد این شرکت سند تفکیکی شهرک صنعتی خلیج فارس به مساحت ۷۸۶ هکتار به تعداد هزار و ۴۳۹ قطعه تفکیکی از اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان بندرعباس اخذ شد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان اذعان داشت: در حال حاضر نیز سند تفکیکی شهرک صنعتی گمبرون به مساحت ۶۰۰ هکتار نیز از طریق اداره ثبت اسناد شهرستان فوق در دست اقدام است که در مرحله تنظیم صورت نشست تفکیکی است.

بصری در خصوص عملکرد این شرکت در حوزه صنایع کوچک نیز ابراز داشت: این شرکت در سال ۹۱ تعداد ۱۷ طرح صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان جهت اخذ تسهیلات از محل اعتبارات شرکت شهرک‌های صنعتی به بانک‌های ملی، ملت و توسعه تعاون در قالب تسهیلات، ایجاد، تکمیل، توسعه، سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی معرفی کرده است.

وی اضافه کرد: از این طرح‌ها تعداد ۱۱ طرح صنعتی موفق به دریافت تسهیلات به مبلغ ۱۱ هزار و ۷۵۰ میلیون ریال است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان اضافه کرد: مابقی طرح‌ها در مراحل تشکیل و تکمیل پرونده جهت اخذ تسهیلات فوق هستند.

بصری یادآور شد: این شرکت جهت بالا بردن سطح دانش و مهارت‌های واحدهای صنعتی و برگزاری دوره‌های متناسب با نیاز این واحدها با اجرای پروژه‌های نیاز سنجی آموزشی، دوره‌های مختلفی در زمینه‌های مدیریت، کارآفرینی و مهارتی با برگزاری ۲۲ دوره آموزشی تعداد ۴۵۳ نفر در این دوره‌ها آموزش دیده‌اند.

وی متذکر شد: در سال گذشته تعداد ۹ تور صنعتی برای مدیران واحدهای صنعتی برگزار شد که تعداد ۷۳ نفر در این تورها شرکت کرده‌اند.

این مسئول، هدف از این تورهای صنعتی را آشنا شدن واحدهای صنعتی با صنایع بزرگ و مختلف، آشنا شدن مدیران واحدهای صنعتی با یکدیگر، ایجاد انگیزه برای رقابت، ارتباط نزدیک واحدهای صنعتی با دیگر واحدهای صنعتی کشور، استفاده از تجارب واحدهای صنعتی بزرگ، آشنایی با علل موفقیت، تبادل نظرات ما بین همدیگر و آشنایی با نحوه بازاریابی برشمرد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان، یکی از  اهداف تشکیل شهرک‌ها و نواحی صنعتی را فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم جهت تسریع در اجرای طرح‌های صنعتی ( شبکه توزیع آب، برق، تلفن، خیابان کشی، تامین آب و برق و سایر موارد ) عنوان کرد.

وی در پایان بیان داشت: بیشترین تولیدات استان در صنایع فلزی، شیمیایی و غذایی متمرکز است و بیشترین مصرف تولیدات استان در داخل و استان‌های همجوار است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5625

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.