اهم اخبار انتخاباتی ایران که روز گذشته (چهارشنبه هشتم خرداد) در رسانه های بیگانه انعکاس یافته اند، از منظرتان می گذرد. اهم اخبار انتخاباتی ایران که روز گذشته (چهارشنبه هشتم خرداد) در رسانه های بیگانه انعکاس یافته اند، از منظرتان می گذرد.         بی بی سی فارسی: «ابراز تشکر آیت‌الله خامنه‌ای از ...
اهم اخبار انتخاباتی ایران که روز گذشته (چهارشنبه هشتم خرداد) در رسانه های بیگانه انعکاس یافته اند، از منظرتان می گذرد.

اهم اخبار انتخاباتی ایران که روز گذشته (چهارشنبه هشتم خرداد) در رسانه های بیگانه انعکاس یافته اند، از منظرتان می گذرد.

 

 

 

 

بی بی سی فارسی: «ابراز تشکر آیت‌الله خامنه‌ای از نامزدهای ردصلاحیت شده، می‌تواند به معنای پایان انتظار درباره احتمال صدور حکم حکومتی او برای بازگرداندن اکبر هاشمی رفسنجانی و اسفندیار رحیم مشایی به رقابت های انتخاباتی باشد.»

 

بی بی سی فارسی: «وزیر کشور ایران تأکید کرده است که اگر ضرورت ایجاب کند که در ایام منتهی به انتخابات، بخشی از مرزهای کشور بسته شود، این اقدام انجام خواهد شد.»

 

بی بی سی فارسی: «آقای ولایتی اعلام کرده که پس از مشورت با محمود احمدی نژاد عازم فرانسه شده و این اقدام را نشانه ای از توانمندی خود در سیاست خارجی توصیف نموده است.»

 

 

 

رادیوفردا: «قالیباف میان دستگاه دیپلماسی و سیاست‌های حاکمیتی تفکیک قائل شد؛ او دستگاه دیپلماسی کشور را به خمودگی، کوتاهی و سوءتدبیر در تأمین منافع ملی ایران متهم کرد.»

 

رادیوفردا: «گروه‌های اصلاح‌طلب از محمدرضا عارف در این انتخابات حمایت نکرده‌اند. کاندیدای مورد اجماع اصلاح‌طلبان “اکبر هاشمی رفسنجانی” بود که شورای نگهبان وی را حذف کرد.»

 

رادیوفردا: «وقوع تظاهرات علیه حاکمیت -بزرگتر از آنچه در انتخابات ایران در سال ۱۳۸۸ شاهد بودیم- محتمل است. این پیامد ناخواسته تصمیم شورای نگهبان در ردصلاحیت هاست.»

 

رادیوفردا: «اگر فردی مثل جلیلی به ریاست قوه مجریه برسد، سیاست های او در صحنه دیپلماسی و اقتصاد، دنباله سیاست های دوران احمدی نژاد خواهد بود که بیشتر طعم و بوی عامگرایانه دارد.»

 

 

 

دویچه وله: «حسن روحانی خود را “اعتدال‌گرا” معرفی می‌کند و وعده می‌دهد در صورت پیروزی در انتخابات، با تشکیل دولتی فراجناحی و استفاده از همه کارشناسان و تحصیل‌کردگان، کشور را آباد کند.»