مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت: میزان تولیدات این منطقه صنعتی فلزی در پنج ماهه سال‌جاری از رشد ۲۴ درصدی در مقایسه با مدت مشابه برخوردار شده است.     به گزارش پیارم به نقل از خبرگزرای فارس از بندرعباس، مسعود هندیان صبح امروز در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: طی مدت یاد شده در مجموع دو ...

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت: میزان تولیدات این منطقه صنعتی فلزی در پنج ماهه سال‌جاری از رشد ۲۴ درصدی در مقایسه با مدت مشابه برخوردار شده است.

خبرگزاری فارس: رشد 24 درصدی تولیدات منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

 

 

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزرای فارس از بندرعباس، مسعود هندیان صبح امروز در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: طی مدت یاد شده در مجموع دو میلیون و ۴۰۸ هزار و ۶۹۷ تن محصول شامل اسلب، آهن اسفنجی، شمش آلومینیوم، شمش روی، شمش فولادی و آب در شرکت‌های مستقر تولید شده است که به لحاظ وزنی شاهد رشد ۲۴ درصدی محصولات نسبت به مدت مشابه به سال گذشته که به میزان یک میلیون و ۸۳۳ هزار و ۴۹۵ تن بوده است، هستیم.

وی ادامه داد: طی پنج ماهه اخیر، شرکت‌های فولاد هرمزگان ۴۲۲ هزار و ۸۱۰ تن اسلب، ۶۵۴ هزار و ۷۴۷ تن آهن اسفنجی، هرمزآل ۲۹ هزار و ۷۶۰ تن شمش آلومینیوم، آلومینیوم المهدی ۴۴ هزار و ۸۳۰ تن شمش، شرکت روی ۴ هزار و ۷۶۹ تن شمش روی، فولاد جنوب ۷ هزار تن شمش فولادی، شرکت فولاد کاوه ۳۹۹ هزار تن آهن اسفنجی و کارخانه آبشیرینکن منطقه ۸۴۵ هزار و ۷۸۱ مترمکعب تولید داشتنه‌اند.

هندیان، بهره‌مندی از توان متخصان داخلی و همت کارکنان و برنامه‌ریزی مناسب از جمله عوامل موثر در کسب این موفقیت عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت ۲۳ شرکت بزرگ تولیدی در زمینه صنایع انرژی‌بر اظهار داشت: با ایجاد سرمایه‌گذاری‌های موفق، منطقه به قطب تولید فولاد، آلومینیوم، آند، روی و همچنین تخلیه و بارگیری مواد معدنی فله و نفتی تبدیل شده است.

به گفته این مسئول، سالانه یک میلیارد دلار صادرات از این منطقه صورت می‌پذیرد و حدود ۱۲ هزار نفر در راستای این سرمایه‌گذاری‌ها مشغول به کار شده‌اند.

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی فلزی خلیج فارس در ادامه ابراز امیدواری کرد در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، شرکت‌های مستقر با هدف بر مبنای خرد جمعی و همدلی و تقویت افزایش سطح تولید بتوانند شتاب متوازن منطقه را به سوی مرزهای تعالی یک شرکت مقتدر و نظامند با بازدهی بالا در دستور کار قرار دهند.

گفتنی است منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در ۱۳ کیلومتری غرب بندرعباس با وسعت ۵ هزار هکتار به منظور جلب و جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی و افزایش فرصت‌های اشتغال ز‌ایی تاسیس شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7390

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.