شهردار سده لنجان با اشاره به افزایش سرانه ۱۲درصدی فضای سبز در این شهر گفت: ۲۳ هکتار فضای سبز در شهر سده لنجان ایجاد شده است.   محمدرضا عبدانی در گفت‌وگو در اصفهان با بیان اینکه چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای بودجه امسال مصوب شده بود، اظهار کرد: ۶۰ درصد درآمد این شهرداری ...

شهردار سده لنجان با اشاره به افزایش سرانه ۱۲درصدی فضای سبز در این شهر گفت: ۲۳ هکتار فضای سبز در شهر سده لنجان ایجاد شده است.

خبرگزاری فارس: ایجاد 23 هکتار فضای سبز در سده لنجان / افتتاح پارک ایران در هفته دولت

 

محمدرضا عبدانی در گفت‌وگو در اصفهان با بیان اینکه چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای بودجه امسال مصوب شده بود، اظهار کرد: ۶۰ درصد درآمد این شهرداری صرف پروژه‌های امور عمرانی و سایر درآمد‌ها نیز برای امور جاری هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه در بخش عمرانی و فضای سبز سرانه فضای سبز شهر سده لنجان افزایش یافته است، افزود: طی شش سال گذشته سرانه فضای سبز سده لنجان ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده و ۲۳ هکتار فضای سبز و چهار پارک در این شهر ایجاد شده است.

شهردار سده لنجان با اشاره به افتتاح پارک کوهستان تصریح کرد: پارک ایران هم‌زمان با هفته دولت در سده لنجان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به طرح گردشگری این شهر به عنوان یکی از مصوبات ریاست جمهوری اشاره کرد و ادامه داد: هفت باغ در این شهر احداث می‌شود که یکی از آنها دارای سوئیت و شهربازی است و چهارباغ دیگر نیز دارای فضای سبز و یک مکان گردشگری دیگر بوده که با همکاری میراث فرهنگی ایجاد می‌شود.

عبدانی در ادامه با اشاره به تبدیل دو حمام قدیمی به زورخانه و نیز مرکز چایخانه و موزه مردم‌شناسی شهر تاکید کرد: این دو مکان زیر نظر سازمان میراث فرهنگی شهر ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: احداث پارک گردشگری ایرانی و نیز چندین پروژه گردشگری دیگر در این شهر یک میلیارد تومان هزینه در برداشته است.

* دفع آب‌های زیر‌سطحی از مشکلات سده لنجان است

شهردار سده لنجان مشکلات زه‌کشی و دفع آب‌های زیر‌سطحی شهر را از جمله مشکلات این شهر عنوان کرد و گفت: در این راستا اقدام به احداث سیستم تصفیه‌خانه‌ای کرده‌ایم که تاکنون ۱۳ کیلومتر آن آماده شده، اما سیستم تصفیه‌خانه‌ای سده لنجان هنوز آماده بهره‌برداری کامل نیست.

وی با اشاره به احداث دو سالن شهرداری با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان اظهار کرد: پیاده‌روسازی معابر و محوطه‌سازی پارک جنوب شهر نیز در دست اقدام شهرداری سده لنجان است.

*سالانه ۵۰۰ میلیون تومان برای مرمت و روکش آسفالت سده لنجان مصرف می‌شود

عبدانی با بیان اینکه آب‌های زیر‌سطحی سبب از بین رفتن آسفالت در این شهر می‌شود، افزود: سالانه حدود ۵۰۰ میلیون تومان برای روکش و مرمت آسفالت این شهر هزینه می‌شود.

وی در ادامه جمعیت شهر سده لنجان را ۱۸ هزار و ۶۲۸ نفر دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه شهر سده لنجان از نظر وسعت زمین از جمله شهرهای مهاجرپذیر است، در آینده جمعیت این شهر افزایش پیدا می‌کند.

شهردار سده لنجان با بیان اینکه در سال گذشته چشم‌انداز این شهر با کمک مردم تهیه شد، ادامه داد: در این سند چشم‌انداز، مردم پیشنهادات خود را ارائه دادند و در این سند ۱۰۰ فرصت کار و ۲۰۰ مورد تهدید تهیه‌شده برای کار کارشناسی مورد بررسی قرار گرفت.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های علمی و ورزشی این شهر تاکید کرد: مسابقه فیزیک استانی، برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه و کلاس‌های آموزش شهروندی از جمله برنامه‌های فرهنگی در این شهر بوده است.

عبدانی  این شهر را از جمله شهرهای ورزش‌خیز دانست و اضافه کرد: تیم سوپرلیک وزنه‌برداری به این شهر اختصاص دارد که بیشتر افراد این تیم از قهرمانان آسیا هستند.

وی در ادامه به تفاهم‌نامه همکاری با سایر دستگا‌ه‌ها اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۱۰۰ میلیون تومان برای بازسازی مساجد شهر سده لنجان هزینه شده است.

شهردار سده لنجان اظهار کرد: همچنین در راستای اقدامات عمرانی زمینی برای احداث مصلی در زمینی بالغ بر ۱۵ هزار مترمربع واگذار شده است.

وی رونمایی از کتاب شهدای شهر، احداث ساختمان آتش‌نشانی و احداث اورژانس را از دیگر فعالیت این شهرداری برشمرد.

عبدانی گفت: در زمینه گردشگری پایدار باید اقداماتی انجام شود، اما سده لنجان یک شهر محصور شده است که با جاده اصلی فاصله دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5454

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.