رئیس دبیرخانه مبارزه با مواد مخدر هرمزگان از توقیف ۲۲۴ خودرو حامل مواد مخدر در سه ماهه نخست سال جاری و همچنین اجرای مانور پلیس مبارزه با مواد مخدر توسط سگ‌های مواد یاب طی هفته مبارزه با مواد مخدر در این استان خبر داد. روابط عمومی استانداری هرمزگان، محمدحسین صفانیا به مناسبت هفته مبارزه با مواد ...

رئیس دبیرخانه مبارزه با مواد مخدر هرمزگان از توقیف ۲۲۴ خودرو حامل مواد مخدر در سه ماهه نخست سال جاری و همچنین اجرای مانور پلیس مبارزه با مواد مخدر توسط سگ‌های مواد یاب طی هفته مبارزه با مواد مخدر در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: مانور سگ‌های موادیاب در بندرعباس / توقیف 224 خودروی حامل مواد مخدر

روابط عمومی استانداری هرمزگان، محمدحسین صفانیا به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر افزود: دستگاه‌های دولتی به تنهایی نمی‌توانند در مبارزه با مواد مخدر و ریشه کن کردن پدیده شوم اعتیاد اقدام کنند و موفقیت در این مسیر نیازمند عزم ملی است.

وی از تمام اقشار به ویژه ائمه جمعه، دانشگاهیان و اصناف خواست با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود در بحث آموزش و در راستای پیشگیری از اعتیاد تلاش کنند.

صفانیا اضافه کرد: مبارزه با مواد مخدر ویژه یک روز و یک هفته نیست بلکه در تمام ایام سال باید با این پدیده شوم برخورد کرد.

رئیس دبیرخانه مبارزه با مواد مخدر هرمزگان همچنین با ارائه گزارشی، میزان کشفیات مواد مخدر در سه ماهه نخست سال جاری را ۲۶ تن انواع مواد مخدر شامل تریاک حشیش، هروئین، کراک و دیگر مواد افیونی اعلام کرد.

به گفته این مسئول، ۶۶ باند تهیه و توزیع مواد مخدر متلاشی و یک‌هزار و ۷۷ نفر نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی و مراکز درمانی شدند.

وی با بیان اینکه افراد دستگیر شده شامل معتادان ولگرد و کارتن خواب نیز می‌شوند از توقیف ۲۲۴ خودرو در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

صفانیا به میزان کشفیات مواد مخدر در سال گذشته نیز اشاره کرد و اظهار داشت: سال ۹۱ حدود ۸۴ تن انواع مواد مخدر کشف شده که با افزایش بیش از ۱۰ درصدی همراه بوده است.

رئیس دبیرخانه مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان همچنین با تشریح برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر همایش و گردهمایی معتادان پاک شده، سرکشی به خانواده شهدای مبارزه با مواد مخدر، دیدار با خانواده‌های معتادان پاک شده، اجرای تئاتر و موسیقی زنده در پارک‌ها، برگزاری جشنواره بادبادک‌ها با شعارهای مرتبط با این هفته، برپایی نمایشگاه مبارزه با مواد مخدر، برگزاری مسابقه نقاشی برای سنین مختلف، پخش فیلم‌های آموزشی در این حوزه بخشی از برنامه‌های مورد توجه و اجرایی در این هفته هستند.

وی همچنین از اجرای مانور پلیس مبارزه با مواد مخدر توسط سگ‌های مواد یاب در هفته مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5277

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.