رئیس اداره ثبت احوال قشم گفت: طی سال گذشته ۴۵۱ مورد واقعه فوت، یک‌هزار و ۲۲۳ مورد واقعه ازدواج و ۱۴۲ مورد واقعه طلاق در شهرستان به ثبت رسیده است. احمد کوه‌نژاد ظهر امروز طی نشستی که با حضور مسئولان ثبت احوال این شهرستان برگزار شده بود با اشاره به عملکرد اداره ثبت احوال در شهرستان قشم، اظهار داشت: ...

رئیس اداره ثبت احوال قشم گفت: طی سال گذشته ۴۵۱ مورد واقعه فوت، یک‌هزار و ۲۲۳ مورد واقعه ازدواج و ۱۴۲ مورد واقعه طلاق در شهرستان به ثبت رسیده است.

خبرگزاری فارس: ثبت یک‌هزار و 223 مورد واقعه ازدواج در قشم


احمد کوه‌نژاد ظهر امروز طی نشستی که با حضور مسئولان ثبت احوال این شهرستان برگزار شده بود با اشاره به عملکرد اداره ثبت احوال در شهرستان قشم، اظهار داشت: امور مرتبط با ثبت احوال در قشم در حال حاضر با یک نمایندگی در جزیره هرمز و اداره شهرستان مدیریت می‌شود که این امر توانسته است پوشش خوبی را میسر سازد.

وی با بیان اینکه طی سال ۹۲، ۳ هزار و ۳۱۷ مورد شناسنامه برای نوزادان در شهرستان قشم صادر شده است، یادآور شد: این رقم در سه ماهه نخست سال جاری برابر با ۶۹۸ مورد است.

این مسئول یادآور شد: این در حالی است که ۹۹٫۵ درصد از وقایع ولادت در قشم طی مهلت قانونی به ثبت می‌رسد.

وی گفت: مهاجرپذیر بودن شهرستان قشم و تمایل والدین جهت اخذ شناسنامه در شهرهای اصلی و مراجعه آنها به شهر پدری خود و رجوع مجدد آنها به قشم برای دریافت شناسنامه که محل تولد فرزندانشان است، از عوامل مهم دیگر در عدم تحقق آمار ۱۰۰ درصدی ثبت در مهلت قانونی ولادت در این شهرستان است.

کوه‌نژاد ادامه داد: مراجعه برخی از خانواده‌ها به شهرستان‌های اطراف برای استفاده از بخش‌های مرتبط با زایمان و زمان‌بر بودن دوره برگشت آنها به قشم و ارائه درخواست برای صدور شناسنامه نیز از دیگر دلایل تاخیر در تحقق ثبت در مهلت قانونی است.

رئیس اداره ثبت احوال قشم اضافه کرد: طی سال گذشته ۴۵۱ مورد واقعه فوت، یک‌هزار و ۲۲۳ مورد واقعه ازدواج و ۱۴۲ مورد واقعه طلاق در شهرستان به ثبت رسیده است.

وی افزود: رقم ثبت وقایع فوت، ازدواج و طلاق در سه ماهه سال جاری در قشم به ترتیب برابر با ۱۲۵، ۳۷۰ و ۳۳ مورد رسیده است.

کوه‌نژاد بیان داشت: در سال گذشته ۱۰۰ مورد درخواست تغییرات نام خانوادگی و نام در اداره ثبت احوال قشم به ثبت رسیده است.

وی از صدور ۳ هزار و ۱۹۴ مورد شناسنامه مکانیزه طی سال گذشته خبر داد و افزود: از سال گذشته امکان صدور شناسنامه پایگاه محور بدون توجه به محل صدور سند سجلی در شهرستان قشم فراهم شده که در واقع با این اقدام دیگر نیازی به مراجعه غیر بومیان ساکن جزیره به محل صدور شناسنامه خود جهت دریافت خدمات ثبتی نمی‌باشد.

به گفته این مسئول، ماهانه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ شناسنامه مکانیزه در شهرستان قشم صادر می‌شود.

رئیس اداره ثبت احوال قشم با اشاره به فراهم شدن امکانات مرتبط با مراحل کامل درخواست کارت ملی هوشمند شامل ثبت، نوبت‌گیری، اخذ مشخصات بیومتریک و در نهایت ارسال به مرکز برای صدور در قشم، یادآور شد: طی سال گذشته تاکنون بیش از ۲۰۰ قطعه کارت ملی هوشمند برای شهروندان قشمی صادر شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بیش از ۹۸٫۵ درصد از وقایع فوت در شهرستان قشم طی مهلت قانونی به ثبت می‌رسد، اضافه کرد: مهاجرپذیر بودن شهرستان و حمل جسد به شهرستان اصلی متوفی و اعزام بیماران به بیمارستان‌های شهرهای اطراف جزیره و فوت آنها نیز از عواملی است که سبب تاخیر در ثبت در زمان و مهلت قانونی واقعه فوت شده است.

به گزارش فارس، شهرستان قشم واقع در آب‌های قشم با مرکزیت جزیره‌ای با همین نام، جزایر هرمز، لارک و هنگام را نیز تحت پوشش قرار دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=13423

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.