مدیرکل کمیته امداد امام خمینی هرمزگان از کمک ۲۰۰ میلیارد ریالی مردم این استان طی سال گذشته خبر داد.   به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، مرتضی موصلی صبح امروز در جمع اعضای شورای اداری میناب با تشریح نحوه شکل‌گیری و تاسیس کمیته امداد، اظهار داشت: حضرت امام خمینی ۲۲ روز پس از ...

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی هرمزگان از کمک ۲۰۰ میلیارد ریالی مردم این استان طی سال گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس: کمک 200 میلیارد ریالی مردم هرمزگان به کمیته امداد

 

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، مرتضی موصلی صبح امروز در جمع اعضای شورای اداری میناب با تشریح نحوه شکل‌گیری و تاسیس کمیته امداد، اظهار داشت: حضرت امام خمینی ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ فرمان تشکیل کمیته امداد را صادر کرد.

وی تشکیل و راه‌اندازی کمیته امداد به عنوان نهاد حمایتی در ابتدای شکل‌گیری انقلاب را بیانگر اعتقاد عمیق بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به رفع مشکل نیازمندان و ایتام عنوان کرد.

موصلی همکاری و همراهی مردم از بدو تاسیس کمیته امداد را بی‌نظیر و ستودنی ذکر کرد و ادامه داد: مردم نوع دوست و سخاوتمند ایران موجب شده‌اند تا کمیته امداد علاوه بر حمایت از ایتام و دستگیری از نیازمندان، در عرصه‌های اقتصادی، معیشتی، فرهنگی و اجتماعی گام‌های بلندی بردارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی هرمزگان در ادامه به بیان برخی رویکردهای این نهاد در دهه چهارم پرداخت و با ذکر این مطلب که امداد تنها یک دستگاه صرف حمایتی نیست، افزود: حرکت در راستای مطالبات رهبر معظم انقلاب و تلاش در راستای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت در ابعاد اقتصادی، فکری و فرهنگی از مهمترین رویکردهای امداد در این دهه است.

وی همچنین ارتقای سطح دانش و آگاهی در جامعه هدف را از دیگر برنامه‌های این کمیته برشمرد و با بیان اینکه در زمینه اجتماعی طرح‌های متنوع و خوبی اجرایی شده، بیان داشت: در ابعاد توانمندسازی خانواده‌ها، حفظ و ارتقا عزت و کرامت خانواده‌های زیر پوشش راهبرد اصلی کمیته امداد است.

این مسئول اضافه کرد: توسعه ارتباط با مردم و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی از دیگر راهبردهای مجموعه امداد است که از بدو شکل‌گیری آن تاکنون با جدیت پیگیری شده است.

موصلی از ترویج فرهنگ نیکوکاری و توسعه سنت‌های حسنه در جامعه به عنوان راهبرد دیگر کمیته امداد در کشور نام برد و اظهار داشت: کمیته امداد در ۴۵ سرفصل در حال فعالیت است که جمع‌آوری صدقات، طرح اکرام ایتام، ترویج فرهنگ زکات و طرح حمایت از بیماران صعب العلاج از مهمترین این طرح‌ها به شمار می‌رود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از کمک ۲۰۰ میلیارد ریالی مردم هرمزگان طی سال گذشته خبر داد و افزود: هرمزگان در زمینه کمک‌های مردمی نسبت به جمعیت توانست طی سال گذشته جزو پنج استان برتر قرار گیرد.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان در ادامه از میناب به عنوان یکی از شهرستان‌های پیشتاز در عرصه خدمت‌رسانی به محرومان، ایتام و نیازمندان نام برد و گفت: طی سال گذشته شهرستان میناب با تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی موفق به کسب رتبه نخست در ایجاد اشتغال شد.

وی افزود: در سال ۱۳۹۱ میناب در زمینه ساخت و احداث مسکن مددجویان جزو سه شهرستان برتر در این بخش شناخته شد.

موصلی ارتباط با مردم به صورت ساختاری و واگذاری امور به آنان برای اثر بخشی بیشتر را از طرح‌های در دست اجرا در کمیته امداد ذکر کرد و گفت: به عنوان گام نخست در زمینه شناسایی هر چه بیشتر خانواده‌های نیازمند برای دریافت خدمات، ۵۰ مرکز نیکوکاری و شبکه مردمی در سطح مساجد استان راه‌اندازی می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4467

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.