اوپک در گزارش ماهانه خود که روز ۲۱ تیرماه منتشر شد، اعلام کرد که تولید نفت ایران در حال حاضر به دو میلیون و ۹۶۳ هزار بشکه در روز رسیده و بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، صادرات نفت ایران نیز به یک میلیون و یکصدهزار بشکه در روز کاهش یافته است. // به گزارش پیارم ...
اوپک در گزارش ماهانه خود که روز ۲۱ تیرماه منتشر شد، اعلام کرد که تولید نفت ایران در حال حاضر به دو میلیون و ۹۶۳ هزار بشکه در روز رسیده و بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، صادرات نفت ایران نیز به یک میلیون و یکصدهزار بشکه در روز کاهش یافته است.
//

به گزارش پیارم به نقل از سرویس سیاسی جام نیوز، وب سایت “رادیوفردا” (RadioFarda) پنجشنبه ۲۹تیر (July.19) در خبری نوشت: «در حالی که بر اساس آمارهای رسمی وزارت نفت ایران و سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) تولید نفت ایران بین سه تا چهار میلیون بشکه در روز است، رئیس دفتر آیت الله علی خامنه ای می گوید که ایران روزانه ۱۹ تا ۲۰ میلیون بشکه نفت تولید می کند.»
به نوشته این وب سایت، “محمدی گلپایگانی” که به رشت سفر کرده است، روز چهارشنبه در گردهمایی طلاب و روحانیون استان گیلان گفته: «تا سال ۱۳۶۷ میزان نفت استخراجی از چاه های نفتی کشور روزانه ۸ تا ۹ میلیون بشکه بود و در حال حاضر روزانه ۱۹ تا ۲۰ میلیون بشکه در کشور استخراج می شود.»

همچنین سایت فارسی شبکه “العربیه” (Alarabiya) نیز در این زمینه می نویسد: «سخنان رئیس دفتر آیت الله خامنه ای حدود سه هفته پس از آغاز اجرای تحریم نفت ایران از سوی اتحادیه اروپا ایراد شده است… انتشار آمار تولید بی سابقه نفت در ایران از سوی رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی در حالی صورت می گیرد که آمارهای رسمی داخلی و بین المللی به شدت با رقم اعلام شده از سوی وی تفاوت دارد و این در حالی است که تولید نفت ایران طی یکسال اخیر نیز افت قابل توجهی داشته است.»

به نوشته سایت العربیه، اوپک در گزارش ماهانه خود که روز ۲۱ تیرماه منتشر شد، اعلام کرد که تولید نفت ایران در حال حاضر به دو میلیون و ۹۶۳ هزار بشکه در روز رسیده و بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، صادرات نفت ایران نیز به یک میلیون و یکصدهزار بشکه در روز کاهش یافته است.

العربیه افزود: «مقام های وزارت نفت جمهوری اسلامی رقم تولید نفت ایران را چهار میلیون بشکه در روز عنوان کرده اند که با رقم اعلام شده از سوی رئیس دفتر رهبر ایران ۱۶ میلیون بشکه تفاوت دارد. بالاترین میزان تولید نفت ایران در تاریخ خود به سال ۱۳۵۶ و دوران محمدرضا پهلوی بازمی گردد که شش میلیون بشکه نفت در روز بود. در حال حاضر عربستان سعودی با تولید ۹ میلیون و ۸۸۸ هزار بشکه نفت در روز، بزرگترین تولیدکننده این محصول خام در دنیاست و روسیه و آمریکا در رده های بعدی هستند.»

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1142

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.