خبرگزاری پیارم: رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از فروش دو دستگاه ام آر آی توسط شرکت سامسونگ کره‌ جنوبی به این دانشگاه خبر داد. محمد شکاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به برگزاری نشست بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان‌های میناب و بندرلنگه، اظهار داشت: دانشکده مامایی پرستاری لنگه ...

خبرگزاری پیارم: رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از فروش دو دستگاه ام آر آی توسط شرکت سامسونگ کره‌ جنوبی به این دانشگاه خبر داد.

خبرگزاری فارس: فروش 2 دستگاه ام آر آی توسط سامسونگ به علوم پزشکی هرمزگان

محمد شکاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به برگزاری نشست بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان‌های میناب و بندرلنگه، اظهار داشت: دانشکده مامایی پرستاری لنگه می‌تواند به عنوان یک ظرفیت قابل توجه برای تربیت نیروهای مورد نیاز قرار گیرد.

وی همچنین از راه‌اندازی رشته کاردانی فوریت‌های پزشکی در شهرستان بندرلنگه در ترم بهمن‌ماه سال‌جاری خبر داد و افزود: همچنین طی یک ماه آینده تعداد ۲۰ تخت بستری به بیمارستان شهدای بندر لنگه اضافه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان همچنین از راه‌اندازی بخش سی‌تی اسکن بیمارستان و راه‌اندازی آزمایشگاه غذا و دارو این شهرستان خبر داد و ادامه داد: با توجه به رونق صادرات و واردات در بندرلنگه راه‌اندازی این آزمایشگاه می‌تواند کمک شایانی به وضعیت این پروسه در غرب استان داشته باشد.

شکاری همچنین از راه‌اندازی چهار تخت ان آی سی یو ویژه کودکان در بیمارستان شهدای بندرلنگه خبر داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوالی با بیان اینکه سرانجام با گذشت یک ماه از توقف فعالیت دستگاه ام آر آی بیمارستان شهید محمدی این دستگاه با توجه به تامین گاز هلیوم راه‌اندازی می‌شود، بیان کرد: موفق شده‌ایم دو دستگاه ام آر آی با مارک سامسونگ کره جنوبی برای استان خریداری کنیم که یکی از این دستگاه‌ها در بیمارستان شهید محمدی و دیگری در بیمارستان میناب نصب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای نصب ام.آر.آی بندرلنگه نیز با کمبود اعتبار مواجه هستیم، از بهره‌برداری واحد سی‌تی اسکن بیمارستان میناب طی دهه فجر سال‌جاری خبر داد.

شکاری گفت: می‌توان با سطح بندی خدمات شرایطی را فراهم کرد که بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در واحد  ام.آر.آی بیمارستان شهدای بندرلنگه وارد کار شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یادآور شد: برای خرید دستگاه ام آر آی مورد نیاز در بیمارستان میناب نیز از تسهیلات بانکی استفاده کرده‌ایم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2235

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.