تهران- نویسنده و منتقد سینما و تلویزیون گفت که مخاطبان عام مجموعه تلویزیونی ˈپایتخت ۲ˈ را می پسندند و تکرار شخصیت ها از اقبال به این اثر تلویزیونی نمی کاهد. ˈ اکبر عبدالعلی زادهˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره سریال پایتخت ۲افزود: این مجموعه تلویزیونی اتفاقی مثبت در روند سریال ...

تهران- نویسنده و منتقد سینما و تلویزیون گفت که مخاطبان عام مجموعه تلویزیونی ˈپایتخت ۲ˈ را می پسندند و تکرار شخصیت ها از اقبال به این اثر تلویزیونی نمی کاهد.

ˈ

اکبر عبدالعلی زادهˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره سریال پایتخت ۲افزود: این مجموعه تلویزیونی اتفاقی مثبت در روند سریال سازی در صدا و سیماست و ترکیب بازیگران این مجموعه در سری اول و دوم به درستی حفظ شده و برخی شخصیت ها همچون صاحب بار نیز در مجموعه دوم به نوعی تکرار شخصیت گلرخ در سریال پایتخت یک است.

وی یادآور شد: تکرار این ترکیب بازیگران مثبت است زیرا مخاطب این اثر مشخص بوده و با این شخصیت ها ارتباط برقرار می کند.

این منتقد و نویسنده سینما و تلویزیون تاکید کرد: خط داستانی پایتخت دو ساده است اما مجموعه ای از خرده داستان ها، این مجموعه را پربار کرده و بسیاری از این داستانک ها تجربیات افراد جامعه بوده که به خوبی از سوی نویسنده جانگاری شده است.

عبدالعلی زاده رفتارهای واقع گرایانه شخصیت ها در پایتخت ۲ را از دیگر ویژگی های این مجموعه تلویزیونی دانست و توضیح داد: پیشبرد واقعی ماجراها در یک اثر تلویزیونی کار دشواری است و این مهم به درستی به دلیل فیلمنامه، بازیگران و کارگردانی درست به خوبی به مرحله اجرا رسیده است.

وی ادامه داد: تجربه همکاری سیروس مقدم و محسن تنابنده در مقام کارگردان و نویسنده قابل توجه بوده و این مهم حتا برای مقدم به عنوان کارگردان موثرتر بوده و با ورود یک ایده جدید، اثری برجسته تر نسبت به کارهای قبلی مقدم خلق شده است.

این منتقد سینما و تلویزیون درباره دیرآغاز شدن روایت داستانی سفر در مجموعه تلویزیونی پایتخت ۲،گفت: سفر در اصل ماجرا است و همه داستان هایی که شاید اضافی به نظر برسند جزیی از سفر محسوب شده و جزیی از قصه است.

مجموعه تلویزیونی پایتخت ۲ ساخته سیروس مقدم در فهرست پخش برنامه های نوروزی سیما قرار دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3419

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.