حاجی آباد- امام جمعه حاجی آباد گفت: وقف می تواند در جنبه شخصی و خانوادگی نقش داشته باشد و گاه در بعد عمومی و در جهت پرکردن خلأهای اجتماعی، که قرآن بر کارهای عمومی و همیاری و حل مشکلات و برطرف کردن نابسامانی های جامعه از طریق تعاون بر نیکی تأکید می کند.. به گزارش ...

حاجی آباد- امام جمعه حاجی آباد گفت: وقف می تواند در جنبه شخصی و خانوادگی نقش داشته باشد و گاه در بعد عمومی و در جهت پرکردن خلأهای اجتماعی، که قرآن بر کارهای عمومی و همیاری و حل مشکلات و برطرف کردن نابسامانی های جامعه از طریق تعاون بر نیکی تأکید می کند..

به گزارش خبرنگار پیارم:حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله مختاری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در خصوص فریضه حسنه وقف مطالبی عنوان کرد و اظهار داشت: از آنجا که احیای تمدن اسلامی یکی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی است باید توجهی ویژه به نهاهای علمی داشته باشیم. اما جنبش نرم افزاری و نهضت تولید علم با مشکلاتی روبروست که یکی از راه های حل این مشکل وقف برای نهادهای علمی است. البته یکی از فواید وقف تامین مالی برای مراکز علمی است و موارد دیگری نیز قابل توجه است.
وی ادامه داد: امروزه حوزه‌های علمیه ما نیاز مبرم به این نکته دارند به ویژه در شهرستان حاجی‌آباد که باعث تقویت آن خواهد شد.
وی افزود: در اسلام تاکید زیادی به ده و تا کنون مووقف شقوفات کمک زیادی به رشد اسلام کرده است.
خطیب جمعه حاجی‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت قیام ۱۹ دی مردم قم اظهار داشت: شاخصه مهم این قیام بصیرت مردم قم بود که در برابر ظلم طاغوت ایستادگی کردند.
مختاری در ادامه افزود:مردم روشنفکر قم آنچه امام می خواست با تمام وجود درک کردند و می‌دانستند فریاد امام، فریاد اسلام و حاکمیت اسلام است و از اینجا نهضت انقلاب رشد کرد
امام جمعه حاجی‌آباد همچنین درگذشت عالم ربانی آیت‌الله مجتهد تهرانی را تسلیت گفت و بیان داشت: مرحوم آیت‌الله تهرانی اهل علم و مبارزه با طاغوت و همراه با ولایت بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2692

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.