مدیرکل ثبت احوال هرمزگان گفت: درصد ثبت فوت طی مهلت قانونی به ثبت تا یکسال در ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۰، ۱٫۶۸ درصد رشد داشته است. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان، مهدی عسکری‌زاده ضمن ...

مدیرکل ثبت احوال هرمزگان گفت: درصد ثبت فوت طی مهلت قانونی به ثبت تا یکسال در ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۰، ۱٫۶۸ درصد رشد داشته است.

خبرگزاری فارس: افزایش 1.68 درصدی ثبت به موقع واقعه فوت در هرمزگان

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان، مهدی عسکری‌زاده ضمن اشاره به اهمیت ثبت فوت در مهلت قانونی اظهار داشت: رشد درصد ثبت فوت در مهلت قانونی به ثبت تا یکسال به دلیل اهمیت مقوله ثبت فوت و سو استفاده‌ها و سودجویی‌های احتمالی که ناشی از عدم ثبت آن است، حتی اگر یک صدم درصد نیز باشد، بسیار مهم است.

وی همچنین بیان کرد: در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۱ تعداد ۶ هزار و ۲۳۱ واقعه فوت در هرمزگان به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳ هزار و ۶۵۷ فوت مربوط به مردان و ۲ هزار و ۵۵۶ فوت مربوط به زنان است.

مدیرکل ثبت احوال هرمزگان در همین راستا گفت: تعداد ۵ هزار و ۷۱۲ واقعه فوت نیز در مهلت قانونی به ثبت رسیده است که درصد ثبت فوت در مهلت قانونی به ثبت تا یکسال رقم ۹۵٫۱۵ است که نشان از رشد ۱٫۶۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: شهرستان‌های پارسیان، بستک و جاسک به ترتیب با رقم‌های ۱۰۰، ۹۹٫۲۶ و ۹۹٫۰۳ درصد ثبت در مهلت قانونی به ثبت تا یکسال دارای رتبه اول تا سوم هستند.

عسکری‌زاده در این راستا اعلام کرد: بیماری‌های قلبی و عروقی با ۳۱٫۳۴ درصد، علائم و حالات بد تعریف شده و مبهم (نظیر کهولت سن، پیری زودرس و …) با ۱۶٫۷۰ درصد و حوادث غیرعمدی ۱۴٫۱۰ درصد بیشترین علت فوت طی ۱۱ ماهه سال‌جاری در هرمزگان است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3096

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.