خبرگزاری پیارم: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان از پیشرفت فیزیکی ۱۶٫۲ درصدی سد مراش در زنجان خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای زنجان، امیر حمیدنیا اظهار داشت: سد مراش آب اراضی ۴ هزار و ۷۹۶ هکتار منطقه انگوران از شهرستان ماهنشان را تامین می ...

خبرگزاری پیارم: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان از پیشرفت فیزیکی ۱۶٫۲ درصدی سد مراش در زنجان خبر داد.

خبرگزاری فارس: پیشرفت فیزیکی 16.2 درصدی سد مراش در زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای زنجان، امیر حمیدنیا اظهار داشت: سد مراش آب اراضی ۴ هزار و ۷۹۶ هکتار منطقه انگوران از شهرستان ماهنشان را تامین می کند

وی در مورد عملیات اجرایی احداث سد مخزنی و تنظیمی مراش گفت: پیشرفت فیزیکی این طرح تاکنون ۱۶٫۲ درصد است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان هدف از اجرای این سد را تامین آب برای آبیاری اراضی کشاورزی اعلام کرد و اظهار داشت: آب قابل تنظیم سد ۴۶٫۴ میلیون متر مکعب در سال است.

وی افزود: از این میزان ۲٫۵ میلیون متر مکعب برای شرب، ۴٫۵ میلیون متر مکعب برای صنعت، ۳۲ میلیون متر مکعب برای کشاورزی و ۷٫۴ میلیون متر مکعب برای حقابه زیست محیطی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: این سد از نوع خاکی غیرهمگن با هسته رسی، به ارتفاع ۷۵ متر از پی و حجم مفید مخزن سد ۳۳ میلیون متر مکعب است.

حمیدنیا اعتبار سال جاری این طرح را بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این سد در ۱۲۵ کیلومتری جنوب غربی زنجان در روستای مراش منطقه انگوران، از توابع شهرستان ماهنشان در حال احداث است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2326

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.