رئیس اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه‌های اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان از آغاز عملیات خط کشی راه‌های غرب این استان خبر داد.   به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، مهران رازمند صبح امروز در نشستی پیرامون آخرین وضعیت راه‌های استان، با بیان اینکه در اجرای این عملیات یک هزار و ۵۰۰ ...

رئیس اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه‌های اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان از آغاز عملیات خط کشی راه‌های غرب این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: آغاز عملیات خط کشی 1500 کیلومتر از راه‌های غرب هرمزگان

 

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، مهران رازمند صبح امروز در نشستی پیرامون آخرین وضعیت راه‌های استان، با بیان اینکه در اجرای این عملیات یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر از محورهای اصلی، فرعی و روستایی خط کشی می‌شوند، افزود: برای انجام این عملیات اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در حال حاضر خط کشی محورهای شهرستان پارسیان آغاز شده که پس از اتمام آن جاده شهرستان‌های بستک، لنگه، خمیر و قشم در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیر ایمنی و ترافیک اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان با اشاره به اهمیت بالای خط کشی جاده‌ها گفت: وجود خط کشی ضریب ایمنی و دید در شب را تا حد بسیار بالایی افزایش می‌دهد، از سوی دیگر باعث هدایت رانندگان در مسیر خود و نظم ترافیکی خواهد شد.

رازمند همچنین از رانندگان خواست به هنگام اجرای عملیات خط کشی محورها به توصیه راهداران و ماموران پلیس راه توجه کرده و سعی کنند از روی خط کشی‌های تازه انجام شده عبور نکنند.

شهرستان‌هایی همانند بندرلنگه، بندرخمیر، بستک و پارسیان از جمله شهرستان‌های غربی هرمزگان محسوب می‌شوند.

اغلب راه‌های این شهرستان‌ها به دلیل ساحلی، بندری بودن و یا منتهی شدن به ساحل از اهمیت بالایی در امر و بعد تجارت و جابجایی مسافر برخوردار شده است.

همچنین محوری ساحل غربی هرمزگان به دلیل وجود مناطق تجاری و صنعتی مهمی همانند عسلویه و بندرعباس در دو سو بیش از پیش نیاز به توسعه دارد.

در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی در راستای تعریض محور غربی هرمزگان (از بندرعباس به سمت پارسیان و عسلویه) به مشخصات بزرگراه طراحی را در دست اجرا دارد، که تاکنون بخش‌هایی از این بزرگراه به ویژه در بین شهرستان‌های بندرعباس و بندرخمیر به زیر بار ترافیک رفته است.

علاوه بر این امر وجود بندرگاه‌های تجاری لنگه و جوادالائمه پارسیان و پشتیبانی این بنادر از بخش صادرات و واردات استان‌ فارس و استان‌های مرکزی سبب شده است، راه‌های منتهی به شهرستان‌های پارسیان و بندرلنگه از شمال نیز مورد توجه باشد.

به دلیل شرایط خاص و گرم و مرطوب هرمزگان، نگه‌داری راه‌ها و امور راهداری در این استان از سایر استان‌ها هزینه بالاتری دارد که در این بین خط‌کشی‌ جاده از آسیب‌پذیرترین بخش‌ها محسوب می‌شوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7436

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.