رئیس جمهور مصر طی سخنانی در مقابل اعضای مجلس موسسان در مراسم تحویل پیش‌نویس قانون اساسی اعلام کرد که ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر) زمان برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی است. // به گزارش پیارم به نقل از المنار، «محمد مرسی» از مردم مصر خواست تا در روز ۱۵ دسامبر(۲۵ آذر) در همه‌پرسی قانون اساسی حضور گسترده ...

رئیس جمهور مصر طی سخنانی در مقابل اعضای مجلس موسسان در مراسم تحویل پیش‌نویس قانون اساسی اعلام کرد که ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر) زمان برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی است.

//

خبرگزاری فارس: مرسی 15 دسامبر را زمان برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی اعلام کرد

به گزارش پیارم به نقل از المنار، «محمد مرسی» از مردم مصر خواست تا در روز ۱۵ دسامبر(۲۵ آذر) در همه‌پرسی قانون اساسی حضور گسترده داشته باشند.

وی خواستار گفت‌وگوی ملی جدی در خصوص مشکلات کشور به منظور پایان دادن به مرحله انتقالی در سریع‌ترین زمان با هدف حمایت از دموکراسی نوپا در مصر شد.

مرسی تصریح کرد که قانون اساسی جدید اختیارات رئیس جمهور را کاهش و اختیارات دو مجلس الشعب(پارلمان) و مجلس شورا را افزایش داده است.

وی که در سالن کنفرانس‌ها در شهر نصر در مقابل اعضای مجلس موسسان تدوین قانون اساسی سخن می‌گفت، اظهار داشت که قانون اساسی جدید دلیلی بر پیروزی انقلاب است و از طریق توسعه اختیارات مجلس الشعب که مردم آن را انتخابات کرده‌اند، به مردم حق حکومت می‌دهد و این یک پیروزی برای خواسته مردم است.

مرسی همچنین تاکید کرد که در قانون اساسی حقوق مصری‌ها و وظایف آنها به صورت برابر تعیین شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2437

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.