خبرگزاری پیارم: مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: سالانه افزون بر یک میلیون و ۵۱۰ هزار تن انواع محصول خارج از فصل در استان تولید می‌شود.   به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، کوروش صادقی در این رابطه اظهار داشت: رتبه نخست تولید محصولات خارج ...

خبرگزاری پیارم: مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: سالانه افزون بر یک میلیون و ۵۱۰ هزار تن انواع محصول خارج از فصل در استان تولید می‌شود.

خبرگزاری فارس: سالانه 1.5 میلیون تن محصول خارج از فصل در هرمزگان تولید می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، کوروش صادقی در این رابطه اظهار داشت: رتبه نخست تولید محصولات خارج از فصل کشور به این استان تعلق دارد.

وی سطح زیر کشت محصولات خارج از فصل استان را ۵۵ هزار هکتار شامل یک سوم از مرغوب‌ترین زمین‌های کشاورزی ذکر کرد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان مهم‌ترین تولیدات خارج از فصل این استان را گوجه‌فرنگی، بادمجان، فلفل دلمه‌ای، پیاز و هندوانه عنوان کرد که در تنظیم بازار این محصولات و همچنین جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در سطح کشور تاثیر بسزایی دارد.

کشت گیاهان زراعی خارج از فصل در هرمزگان طی ماه‌های مهر و آ‌بان‌ماه انجام می‌شود و برداشت آنها نیز از اواسط آذرماه آغاز شده و تا اردیبهشت‌ ماه سال آینده ادامه می‌یابد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2252

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.