قشم – سرپرست اداره کل گمرک قشم از افزایش ۱۴۵درصدی صادرات قطعی از طریق گمرک قشم در طول سال ۱۳۹۱خبر داد. ˈ حسین سعیدیˈ روز دوشنبه به ایرنا گفت: در این سال افزون بر ۸۱تن کالا به ارزش ۳۱۸هزار دلار از جزیره قشم به خارج از آن صادر شده است که این میزان در مقایسه ...

قشم – سرپرست اداره کل گمرک قشم از افزایش ۱۴۵درصدی صادرات قطعی از طریق گمرک قشم در طول سال ۱۳۹۱خبر داد.

ˈ

حسین سعیدیˈ روز دوشنبه به ایرنا گفت: در این سال افزون بر ۸۱تن کالا به ارزش ۳۱۸هزار دلار از جزیره قشم به خارج از آن صادر شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیث وزن و ارزش دلاری به ترتیب ۱۵۸ درصد و ۱۴۵ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه عمده کالاهای صادراتی از این جزیره در سال ۱۳۹۱شامل روغن موتور و دام زنده بوده است از افزایش ۱۴درصدی میزان واردات کالا به قشم در این سال از حیث ارزش دلاری خبر داد.

به گفته وی میزان واردات قطعی کالا از طریق گمرک قشم نیز در این سال ۲۱ هزار و ۵۶۹ تن کالا بوده است که طی ۶۳۰ فقره اظهارنامه با ارزشی بالغ بر ۱۲۱ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۹۰۴ دلار وارد جزیره قشم شده است.

ˈسعیدیˈتصریح کرد: این میزان واردات در مقایسه با میزان واردات سال گذشته از حیث وزن ۶ درصد کاهش داشته است.

وی کالاهای عمده وارداتی به قشم را شامل قطعات منفصله خودرو، روغن موتور، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، سیگار و خودرو اعلام کرد و گفت: این کالاها عمدتاً از کشورهای فرانسه، امارات متحده عربی، چین، آلمان، پاکستان و کره جنوبی وارد جزیره قشم شده است.

سرپرست اداره کل گمرک قشم درباره میزان ترانزیت خارجی صادره از این گمرک نیز در سال ۹۱خاطرنشان کرد: در این سال افزون بر ۱۵ هزار و ۸۲۱ تن کالای ترانزیت خارجی با ارزشی افزون بر ۴۱۵ میلیارد و ۵۸۵ میلیون و ۷۹۶ هزار ریال از طریق گمرک قشم صورت گرفته که این میزان نسبت به سال قبل از نظر وزن ۱۴ درصد کاهش و از نظر ارزش ریالی ۱۶۶ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی عمده این کالاها شامل لوازم خانگی، ضایعات آهن، شمش سرب و سیگار بود که به کشورهای امارات متحده عربی، کره جنوبی، اندونزی و همچنین مناطق آزاد کیش و چابهار ترانزیت شده است.

وی میزان درآمد وصولی گمرک قشم را هم در سال ۹۱ افزون بر ۳۰۷ میلیارد و ۲۱۵ میلیون و ۳۷۵ هزار ریال اعلام کرد و یادآور شد: این میزان درآمد نسبت به درآمد سال قبل ۱۸ درصد افزایش داشته است.

ˈسعیدیˈ درباره تعداد مسافرین ورودی و خروجی از طریق گمرک قشم در سال ۹۱ نیز گفت: افزون بر شش میلیون و ۱۴۵ هزار و ۹۱۰ نفر مسافر در این سال به جزیره وارد یا از آن خارج شده اند که این تعداد نسبت به سال قبل ۹ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی تعداد کل وسائط نقلیه شامل کامیون، اتوبوس، نیسان وسواری ورودی و خروجی در سال ۹۱ هم از طریق اسکله لافت و پهل افزون بر ۸۹۴ هزار و ۹۰۸ دستگاه بوده که در مقایسه با رقم مشابه سال قبل ۱۶ درصد افزایش نشان می دهد.

وی همچنین به میزان ورود موقت خودروهای ساکنین جزیره قشم در سال ۹۱ اشاره کرد و یادآور شد: امسال تعداد یک هزار و ۲۰ فقره اظهارنامه ورود موقت با ارزشی افزون بر ۲۷ میلیون و ۱۵۳ هزار دلار از طریق این گمرک صادر شده که این میزان نسبت به سال قبل از نظر تعداد و ارزش دلاری به ترتیب ۴۵ و ۴۹ درصد کاهش داشته است.

این اظهارنامه ها جهت خودروهای سواری ساکنین جزیره صادر می شود تا یک ماه در سرزمین اصلی تردد کنند.

سرپرست اداره کل گمرک قشم تعداد پروانه های کابوتاژ صادره در سال ۹۱را از سوی این اداره کل افزون بر ۵۳ هزار و ۱۳۷ فقره به وزن دو میلیون و ۸۰۷ هزار و ۵۸۳ تن اعلام کرد و افزود: این میزان نسبت به سال گذشته از نظر تعداد ۲۴ درصد و از نظر وزن ۱۰۵ درصد افزایش داشته است.

به گفته ˈسعیدیˈ تعداد پرونده های متشکله قاچاق کالا هم در سال ۹۱ در این اداره کل افزون بر ۲۳۵ فقره به ارزش ریالی کل ۱۷۰ میلیارد و ۶۰۲ میلیون و ۶۴۱ هزار ریال بوده که این میزان از نظر تعداد و ارزش ریالی نسبت به سال گذشته به ترتیب ۷۵ درصد افزایش و ۳۷۲ درصد رشد را نشان می دهد و عمده کالای مکشوفه نیز شامل گازوییل، پوشاک، خودرو و آبمیوه بوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3511

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.