خراسان کیهان این روزنامه در خبری از تله گذاری اصلاح طلبان برای ناطق نوری وقالیباف خبرداده ونوشته محمدجوادحق شناس عضو حزب اعتماد ملی می گوید اصلاح طلبان احتمالا از نامزدی قالیباف یا ناطق نوری در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می کنند. جمهوری اسلامی طرفداران یک تیم فوتبال اتریشی هنگام رفتن به استادیوم به محض دیدن ...

خراسان

کیهان این روزنامه در خبری از تله گذاری اصلاح طلبان برای ناطق نوری وقالیباف خبرداده ونوشته محمدجوادحق شناس عضو حزب اعتماد ملی می گوید اصلاح طلبان احتمالا از نامزدی قالیباف یا ناطق نوری در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می کنند.

جمهوری اسلامی طرفداران یک تیم فوتبال اتریشی هنگام رفتن به استادیوم به محض دیدن یک خاخام صهیونیست با دادن شعار “تو یک یهودی نژادپرست و آدم کشی” و “از کشور ما برو بیرون” به اعمال جنایتکارانه رژیم صهیونیستی بر ضد فلسطینیان اعتراض کردند.

جام جم محسن مهرعلیزاده با اشاره به اینکه اصلاح طلبان به یک گزینه و نامزد واحد می رسند، متذکر شد: احتمال اینکه اصلاح طلبان چند نامزد انتخاباتی معرفی کنند کمتر بوده و چون هدف اصلاح طلبان پیروزی در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری است بنابراین تنها یک نامزد انتخاباتی معرفی می کنند.

خبرآنلاین نوشت باهنر نائب رئیس مجلس با بیان اینکه وظایف دولت بعد۳۳سال باید بازنویسی شود گفت: دولتها از ۳۳ سال گذشته کارهایی که باید انجام دهند انجام نداده و کارهایی که وظیفه اش نبوده در آن حوزه ها پنجه اش را پهن کرده است. به خصوص در سالهای اخیر که انحصارطلبی دولت در بخش خصوصی افزایش یافته است.

آصف نیوز مدعی شدآیت ا…هاشمی رفسنجانی در گفتگو با سایت خود با بیان اینکه امام در نظام جمهوری، «ولایت فقیه» را پذیرفته‌ بودندگفت: متحجران از همان روزهای اول پیروزی انقلاب موافق جمهوریت نظام نبودند، منتها صدای آنها خیلی رسا نبود. وی در ادامه با بیان اینکه الان صدای متحجران از ابتدای انقلاب بلندتر شده‌است ولی راه ما همان جمهوری اسلامی است، افزود: در چارچوب اسلام و با نظر مردم ، ما می‌خواستیم هم مردم را داشته‌باشیم و هم اسلام را ،مردم هم همین را می‌خواستند.

آصف نیوزنوشت مدیر کل حوزه ریاست شورای نظارت بر صدا و سیما از معارفه حمید بقایی به عنوان نماینده جدید رئیس جمهور در نشست امروز و انتخاب رئیس جدید شورا در جلسه آینده آن خبر داد.

تابناک نوشت آن گونه که در ماه‌های اخیر از اخبار و تحلیل‌های رسانه‌ها برمی‌آید، شکاف میان آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره مسأله هسته‌ای ایران، به امری واقعی تبدیل شده است. در این میان، روزنامه اسرائیلی هاآرتص پیشنهاد داده برای جلوگیری از خطر جنگ و نیز برای بهبود روابط، رئیس‌جمهوری آمریکا به تهران سفر کرده و مستقیم وارد مذاکره با ایران شود.

همشهری آنلاین نوشت قالیباف شهردار تهران گفت: بر اساس تفاهم امضا شده با مرکز اسکان بشر ملل متحد، پایتخت جمهوری اسلامی ایران به عنوان مرکز آموزش سازمان ملل متحد در منطقه خاورمیانه کار خود را آغاز می‌کند.

باشگاه خبرنگاران نوشت مجری شبکه بی بی سی فارسی با انتشار عکسی از زنان محجبه با تیتر: “آیا اسلام لندن را فتح کرده است؟” خشم و تعجب خود را از رشد بی ‌سابقه اسلام و زنان محجبه در شهر لندن ابراز کرد و نوشت که وی تنها زن بی‌حجاب آن واگن مترو بوده!

ایران هسته ای نوشت درحالی که پایان ماه اوت به عنوان زمان انجام مذاکرات تلفنی دکتر سعید جلیلی و کاترین اشتون معین شده بود، گزارش هاحکایت از آن دارد که این مذاکره این هفته انجام خواهد شد.

آسوشیتدپرس جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه با اشاره به رامنی گفت: وی معتقد است که پایان دادن به جنگ عراق و بازگرداندن همه سربازان به خانه یک اشتباه بود.وی می گوید که نباید تاریخی برای بازگرداندن سربازان از افغانستان تعیین کرد. این سخنان به طور تلویحی نشان می دهد که او برای جنگ با ایران و سوریه آماده است.

یدیعوت آحارانوت در پی پیوستن قاضی پرآوازه اسرائیلی، الیاهو وینوگراد به صف مخالفان حمله به ایران که در یک مصاحبه بسیار تند او علیه نخست وزیر اسرائیل در روز یکشنبه نمود یافت، ده ها نفر شامگاه یکشنبه در برابر خانه ایهود باراک وزیر جنگ اسرائیل در تل آویو گرد آمدند و پانصد «شمع یادبود» را روشن کردند. دلیل برافروختن پانصد «شمع یادبود» این است که ایهود باراک گفته است که عواقب حمله به ایران ممکن است که حداکثر پانصد کشته در اسرائیل باشد نه بیشتر.

بی بی سی سخنگوی محمد مرسی، گفته است که مرسی در جریان دیدار اخیرش از ایران درباره از سرگیری روابط بین دو کشور صحبتی نکرده است. روز پنج شنبه گذشته شبکه العالم گزارش کرد که امیر عبداللهیان، معاون وزیر خارجه ایران درباره دیدار مرسی و احمدی نژاد به این شبکه گفته است: «در جریان این دیدار آقایان مرسی و احمدی نژاد درباره بحران سوریه و روابط دیپلماتیک قطع شده دو کشور با هم بحث و مذاکره کردند

دویچه وله لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه، گفت با وجود مخالفت قطعی با دستیابی ایران به سلاح اتمی، حمله اسرائیل به ایران را درست نمی داند. وی در گفت وگویی تلویزیونی تاکید کرد که چنین حمله ای به ضرر اسرائیل خواهد بود.

جام جم

انکاراسلام در بی بی سی

اخیرا شبکه “بی بی سی ۴” مستندی را در مورد تاریخچه دین اسلام پخش کرده است که موجب ایجاد خشم و ناراحتی در بین جوامع اسلامی این کشور شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، این مستند که با عنواناسلام: تاریخ گفته نشده” هفته گذشته از کانال “بی بی سی۴” پخش شده است بر پایه تحقیقات و نظرات یک مورخ انگلیسی به نام “تام هولاند” ساخته شده است.

در این مستند این شخص به مانند یک باستان شناس در نقاط مختلف شبه جزیره عربستان به گشت و گذار می پردازد و به دنبال آثار تاریخی گشته و همچنین با مردم بومی صحبت می کند

وی نهایتا در این مستند اینگونه نتیجه گیری می کند که پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) اهل مکه نبوده است و قرآن کریم نیز در این شهر به پیامبر اسلام (ص) نازل نشده است.

در ادامه نیز این مورخ هتاک پا را فراتر گذاشته و در کل وجود دین و آیینی به نام اسلام را در زمان زندگی رسول اکرم (ص) زیر سوال برده است.

اجماع اصلاح‌طلبان

محسن مهرعلیزاده با اشاره به اینکه اصلاح طلبان به یک گزینه و نامزد واحد می رسند، متذکر شد: احتمال اینکه اصلاح طلبان چند نامزد انتخاباتی معرفی کنند کمتر بوده و چون هدف اصلاح طلبان پیروزی در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری است بنابراین تنها یک نامزد انتخاباتی معرفی می کنند.

نامزد اصلاح طلب انتخابات ریاست جمهوری نهم در سال ۸۴ با بیان اینکه اصلاح طلبان کاملا در جهت سیاستهای کلی و کلان نظام حرکت می کنند، گفت: اصلاح طلبان خود را داخل نظام می دانند و در راستای آرمانهای انقلاب اسلامی، امام راحل و شهدا حرکت می کنند.

مهر علیزاده در حاشیه سفر به اردبیل در گفتگو با مهر با اشاره به وضعیت سیاسی نامزدهای انتخاباتی اصلاح طلبان تصریح کرد: اگر میزان همدلی در رده های بالای مدیریت کشور از حدی پایین تر رود، احتمال آسیب دیدگی بالا می رود بنابراین باید به همدلی بیشتر فکر کرد.

کلاهبرداری رضا پهلوی

در جدیدترین فریبکاری خاندان پهلوی که با هدف جلب نظر دیگر ضد انقلاب ها شکل گرفته، رضا پهلوی بیانیه ای را تحت عنوان اعلامیه کمیته موقت هماهنگی می نویسد و با دادن وعده و وعید سعی می کند مدیریت دیگر حلقه های ضد انقلاب را به دست بگیرد ،اما اپوزیسیون خارج نشین متوجه این کلاه برداری شده و از جریانات پشت پرده این شورا رو نمایی می کنند

در این راستا پایگاه اینترنتی اخبار روز متعلق به طیفی از ضد انقلاب با واکنش نشان دادن به این نمایش فریبکارانه رضا پهلوی اینگونه افشاگری می کند: ” باید پرسید که چرا آقای رضا پهلوی بیانیه ای‌ را به نام شورا بیرون داده بدون آنکه نامی‌ نه از ایشان و نه هر کس دیگری در این بیانیه و به عنوان اعضای شورای موقّت آمده باشد؟این شورای موقّت در خلا که شکل نگرفته و بیانیه خود به خود نوشته و منتشر نشده است که نامی از کسی‌ در میان نباشد

رضا پهلوی در تحمیق روشنفکران تا آنجا پیش رفته  که به جای پاسخگویی به مصاحبه پر از منیت خود با مجله فوکوس و دروغ های گذشته اش که درآن سعی‌ بر تبلیغ خویش داشت، اینک ورقه ای‌ با سر تیتر سفید که جای فرستنده در آن خالی‌ است را جلوی پای فعالان سیاسی با سابقه و متفکّرین گذاشته تا ابتدا آنها امضا بزنند آنگاه در محل فرستنده نام خود را بنویسد!

جمهوری اسلامی

* مفتی حکومتی عربستان سعودی شیخ عبدالعزیز بن عبدالله آل‌الشیخ کسانی را که اقدام به انتشار رسوایی‌های اخلاقی شیوخ وهابی از طریق سایت توئیتر می‌کنند پست توصیف کرد. به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، مفتی عربستان در سخنان عجیب و غریب و البته حیرت آور خود افشای این رسوایی‌ها را “از باب هتک آبروی دیگرانناپسند دانست و گفت: “گشتن به دنبال لغزش‌های دیگران کار افراد ناقص و فرومایه است.” اخیراً خبرهای مستند زیادی از ابتذال و فساد اخلاقی مفتی‌های وهابی، از تجاوز به محارم گرفته تا نوشیدن خمر در مراسمات مختلف منتشر شده است.یکی از این اخبار خبرساز، تصاویری است که العریفی را در بزم شراب نشان داده است. العریفی از شیوخ وهابی عربستان است و دارای محبوبیت خاصی میان وهابی‌هاست. وی در یک محفل در حال نوشیدن خمر نشان داده شده است، این امر سبب نگرانی شدید مفتی اعظم سعودی‌ها شده است زیرا بیم آن دارد که این رسوایی‌ها مردم را از آنان رویگردان نماید.

* معاون رهبر گروه اخوان المسلمین مصر دادخواست یک وکیل مصری برای مشارکت بعضی از اقلیت‌های این کشور در جمعیت مؤسسان قانون اساسی جدید مصر را جرم دانست. به گزارش شفقنا، دکتر “رشاد البیومی”، معاون رهبر گروه اخوان‌المسلمین” مصر در گفت و گو با پایگاه اینترنتی “المحیط” این کشور، گفت: دادخواست وکیل مصری برای مشارکت نماینده گروه بهائیان یک جنایت است چرا که پیروان این گروه در واقع کافر هستند.معاون رهبر گروه اخوان‌المسلمین” مصر اظهار کرد: ما با مشارکت مسیحیان در جمعیت موسسان قانون اساسی جدید مصر موافق هستیم چرا که پیروان دین مسیح به یکی از سه دین دارای کتاب آسمانی ایمان دارند، اما بهائیان و پیروان سایر گروه‌ها کافر هستند و مشارکت آنها در جمعیت مؤسسان قانون اساسی جدید قابل قبول نیست. یک وکیل مصری به نام “علی ایوب”، از رئیس شورای عالی نیروهای مسلح مصر و روسای مجلس الشعب (ملت) مجلس شورای این کشور شکایت کرده و خواستار مشارکت نمایندگان اقلیت‌های قومی و مذهبی مختلف همچون اقلیت‌های “نوبی”، “امازیغیا “بربر” و “بهائی” در جمعیت موسسان قانون اساسی جدید مصر شده است. قرار است دادگاه اداری مصر ماه آینده به دادخواست مدیر مرکز دفاع از حقوق قومیت‌های “ابن ایوب” این کشور رسیدگی کند.

* معاون اطاق بازرگانی افغانستان می‌گوید عمل کردن به توصیه آمریکا مبنی بر قطع رابطه با شرکت‌ها و بانک‌های ایرانی، به اقتصاد افغانستان صدمات جدی وارد خواهد کرد. این سخن، پاسخی به دستور آمریکا به افغانستان است که خواستار قطع شدن رابطه این کشور با ۲۴ شرکت و بانک ایرانی شده است. دولت آمریکا به افغانستان هشدار داده در صورت عمل نکردن به این دستور مشمول تحریم‌های آمریکا خواهد شد.

وطن امروز

نبش قبر بی‌بی‌سی درباره تعداد ایرانیان خارج از کشور

بی‌بی‌سی فارسی در برنامه هدف‌دار خود در تلاش است تا از فضای تشکیک آمارهای موجود درباره تعداد مهاجران ایرانی بهره‌برداری کند تا دوباره پرونده ایرانیان خارج‌ از کشور را سر زبان‌ها بیندازد. نوع تحقیق میدانی بی‌بی‌سی درباره تعداد ایرانیان خارج از کشور مراجعه به صرافی‌های ۵ قاره است! نادر وهابی که به عنوان جامعه‌شناس در برنامه پرگار بی‌بی‌سی شرکت کرده بود درباره نوع تحقیق خود می‌گوید: «تحقیقات میدانی من از ۴ صرافی نشان می‌دهد در سال ۵ تا ۶ میلیارد ارز به داخل ایران فرستاده می‌شود که این خود نشانگر جمعیت بالای مهاجران است». به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی همچنین در این برنامه اعلام می‌کند: «براساس تحقیقات من از منابع کمیساریای سازمان ملل و کشورهایی که می‌شود در آنها سرشماری انجام داد ایرانیان خارج از کشور در ۵ قاره ۳ میلیون نفر هستند که باید یک میلیون نفر جمعیت شناور را که افرادی هستند که اقامت آنان رد شده است نیز به این عدد اضافه کرد». نادر وهابی در بخشی از تناقض‌های برنامه سفارشی بی‌بی‌سی‌ فارسی عنوان می‌کند اکثر ایرانیان خارج از کشور خواستار تغییر نظام سیاسی ایران هستند و دیدگاهی کاملا سیاسی به مسائل مملکت دارند اما در ادامه با فراموش کردن ادعای قبلی خود اذعان می‌کند: تعداد زیادی از ایرانیان مهاجر دیدگاهی غیرسیاسی دارند و علاقه‌مندند به کشور بازگردند اما شرایط کاری و موقعیت آنان در کشور میزبان مانع بازگشت آنان می‌شود.

پورمحمدی: به کاندیداتوری می‌اندیشم

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مدیران عالی کشور به همه‌چیز فکر می‌کنند و انتخابات و کاندیداتوری هم شامل آن می‌شود. به گزارش فارس، مصطفی پورمحمدی، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا کاندیدای ریاست‌جمهوری می‌شوید یا خیر اظهار داشت: جواب من همان مطالب قبلی است و به وقتش درباره حضور یا عدم حضورم اعلام‌نظر می‌کنم. وی درباره اینکه آیا به حضور در انتخابات فکر می‌کنید یا خیر گفت: من یک مدیرعالی کشور هستم و مدیران عالی کشور به همه‌چیز فکر می‌کنند و موضوع انتخابات ریاست‌جمهوری و کاندیداتوری هم شامل آن می‌شود. پورمحمدی درباره معرفی تیم همراه خود (کابینه) در صورت اعلام کاندیداتوری خاطرنشان کرد: هر زمان که درباره حضور یا عدم حضورم اعلام‌نظر کردم، مطمئنا کابینه موردنظر را هم معرفی می‌کنم.

دنیای اقتصاد

پاسخ پورمحمدی به سوالی درباره سرنوشت یک پرونده قضایی

خبرگزاری فارس نوشت: در نشست رییس سازمان بازرسی کل کشور با اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در دانشگاه شریف، یکی از دانشجویان از معاون اول رییس‌جمهور اسم برد که مصطفی پورمحمدی در پاسخ گفت: من نمی‌توانم به لحاظ قانونی از کسی اسم بیاورم؛ اما همین قدر بدانید که پرونده ایشان بدون هیچ کم و کاستی مورد بررسی قرار گرفت، تکمیل شد و از سازمان بازرسی به محکمه رفت و حتی مرحله بازپرسی هم انجام شد.

پورمحمدی گفت: هر چند که در مرحله برگزاری دادگاه متوقف شده که آن هم به عهده من نیست. آن کاری که به عهده سازمان من بود بدون کم و کاست انجام شد.وی افزود: من یک سربازم و ولایت‌پذیر و باید در مسیری حرکت کنم که کوچک‌ترین خدشه‌ای به نظام وارد نشود. هر چند که خیلی زشت است پس از این همه فعالیت من را به بی‌تفاوتی و سیاسی کاری متهم کند.

کیهان

مانده ایم غش غش بخندیم یا زار زار گریه کنیم؟!

«شورای هماهنگی سبز و سایت های کلمه و جرس و دیگران چرا درباره سرانجام فراخوان الله اکبر شبانه مقارن با برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در تهران هیچ توضیحی نمی دهند؟».

این مطلب را شبکه بالاترین که خود یکی از اعضای شبکه رسانه ای عنکبوت در افتضاح حاشیه سازی برای اجلاس غیرمتعهدها بوده، منتشر کرد. این شبکه ضدانقلابی می نویسد: دعوت کنندگان در روزهای منتهی به آغاز اجلاس، چندین بیانیه و نامه و فراخوان منتشر کردند اما اکنون که روزها از پایان اجلاس گذشته، هیچ توضیحی از سوی آنها منتشر نمی شود. این در حالی است که فراخوان الله اکبر ساده ترین فراخوان بود و با کم محلی و بی توجهی مشابه فراخوان های قبلی روبرو شد.

بالاترین می نویسد: تعجب در این است که چطور تشکلی که خود را وارث و صاحب جنبش سبز و صدا و سخنگوی آنها می داند با چنین بی محلی و سردی از جانب هواداران و طرفداران و فعالین خود مواجه می گردد و چرا مردم این دعوت ها را اجابت نمی کنند؟

بالاترین افزود: چرا این تشکل که خود را بسیار مطرح و پر آوازه و محبوب و شناخته شده می داند و مدعی حرف اول در تشکل های خارج از ایران می باشد، حتی جوابی از آقای مرسی بابت التماسشان در مورد خبر گرفتن از موسوی دریافت نکردند؟ و چرا با فراخوان امضا و ارسال نامه به آقای بان کی مون، هیچ مطلبی در مورد آقای موسوی و وضعیت وی از رئیس سازمان ملل متحد بیان و گفته نشد و همانند گذشته تنها به کلی گوئی پرداخت. حتی جوابی به نامه و امضاکنندگان آن پس از پایان کنفرانس مطبوعاتی و رفتن خبرنگاران در گوشی و یواشکی هم به خبرنگار جرس یا کلمه در این مورد نگفت و رفت؟

این سایت ضد انقلابی یادآور شده است: پیامدهای مهم همراه با توهم و غلو احمقانه یکی از نابینایان سبز را ببینید؛ «فراخوان بزرگ جنبش سبز برای فریاد تکبیر در شب های برگزاری اجلاس سران در تهران، فراخوان برای ارسال نامه به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد که مهمان مخصوص این اجلاس بود و نهایتاً به موضع گیری وی در قبال نقض حقوق بشر در ایران و پیگیری وضعیت رهبران جنبش از حاکمیت در تهران منجر شد و حملات گسترده سایبری به سایت کلمه از جمله پیامدهایی است که بیداری دوباره جنبش بر جای گذاشته است. پیامدهایی که پس از حصر رهبران جنبش در دو سال اخیر کمتر شاهد آن بوده ایم.» آدم می ماند غش غش بخندد یا زار زار گریه کند؟!!

یادآور می شود رسانه های زنجیره ای عضو شبکه عنکبوت به هنگام تبلیغ سناریوهای دیکته شده از سوی محافل ضد انقلاب و سرویس های جاسوسی بیگانه بسیار پرهیاهو ظاهر می شوند اما پس از سپری شدن موعد و رخ ندادن کمترین اتفاقی، سکوت مطلق پیشه می کنند، انگار نه انگار که چند روز یا چند هفته کری خوانی می کردند.

مجری بی بی سی شوکه شد اسلام لندن را فتح کرده است؟!

مجری شبکه بی بی سی فارسی با انتشار عکسی از زنان محجبه در لندن خشم و تعجب خود را از رشد بی سابقه اسلام در این شهر ابراز کرد.

«رعنا-ر» مجری شبکه بی بی سی فارسی با انتشار عکسی که از یک واگن مترو شهر لندن از زنان محجبه گرفته، تعجب و خشم خود را از رشد زنان محجبه ابراز و سؤال کرده که آیا اسلام لندن را فتح کرده است؟ او در فیس بوک نوشته که تنها زن بی حجاب آن واگن بوده است.

نظرات دوستان و همفکران این مجری رسانه انگلیسی نیز که از کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی هستند در مورد این عکس نیز بسیار جالب و خواندنی است. دوستان این کارمند وطن فروش ملکه انگلیس با ابراز همدردی با وی نوشتند که در شهرهای مختلف اروپا و آمریکا نیز زنان مسلمان و محجبه بسیاری را می بینند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران فردی از هلند نوشته است: «سوار یک تراموا در آمستردام بشین، به عین خواهید دید، شاید ۸۰ درصد محجبه هستند!»

منوشه امیر: برخلاف فلسطین از ما در قرآن یاد شده است!

تحلیلگر رادیو اسرائیل مدعی شد کشور فلسطین وجود خارجی نداشته است. وی برای توجیه ادعای خود گفت: آیا در قرآن حتی یک بار از فلسطین نام برده شده است؟

منوشه امیر که از بیانات دقیق و حکیمانه ولی امر مسلمین در اجلاس بین المللی تهران آشفته و عصبانی بود، مدعی شد: شما در طول تاریخ دوهزار سال گذشته کجا شنیده اید که کشور عربی فلسطین وجود داشته است؟

وی همچنین گفت: در آیه های قرآن جستجو کنید که همه جا از بنی اسرائیل و سرزمین یهود سخن رفته است. آیا در قرآن حتی یک بار از فلسطین نامی برده شده است؟ حضرت ابراهیم که از بین النهرین رهسپار کنعان گردید، این سرزمین را به خاک ملت اسرائیل مبدل ساخت.

این صهیونیست در ادامه درباره دعوت رهبر معظم انقلاب به برگزاری رفراندوم برای تعیین تکلیف حاکمیت این کشور نوشت: این ظاهرا یک طرح مسالمت آمیز اما در واقع نوعی تقیه حکومت ایران است. مردم فلسطین یعنی چه؟ آیا اگر همه پرسی شود، عرب مسلمان رأی می دهد که در کشور اسرائیل زندگی کند؟

یادآور می شود در پی برگزاری اجلاس تهران و بیانات روشنگر و کوبنده رهبر معظم انقلاب درباره جنایات و اشغالگری رژیم صهیونیستی، سران این رژیم به شدت سرآسیمه شده و وزیر خارجه این رژیم اذعان کرد «حضور دبیرکل و نمایندگان ۱۲۰کشور در اجلاس تهران نشان می دهد برای جامعه جهانی موجودیت اسرائیل اهمیتی ندارد.» نتانیاهو نیز گفته بود «حضور نمایندگان ۱۲۰کشور در جایی که برای موجودیت اسرائیل خط و نشان می کشند، غیرقابل باور است.»

اما درباره دروغ بافی منوشه امیر باید یادآور شد که اولا تشکیل امپراطوری عثمانی یا اشغال منطقه توسط نیروهای انگلیسی، دلیل بر انکار فلسطین به عنوان یک حقیقت تاریخی چند هزار ساله نمی شود و نام فلسطین عجین شده با تاریخ و جغرافیای منطقه است. دوم اینکه در کنگره جهانی صهیونیست ها در اواخر قرن ۱۹رسما از «فلسطین» در کنار کشورهایی نظیر آرژانتین و…- به عنوان یکی از نامزدهای تشکیل رژیم صهیونیستی- اسم برده شده بود که نهایتا نیز روی همین کشور برای اشغال و غصب توافق شد و در واقع ذکر نام کشورهای دیگر در کنار نام فلسطین نشان می داد که صهیونیست ها دنبال ایجاد یک هویت مصنوعی هستند. ثالثا اغلب مقامات و اتباع رژیم صهیونیستی به ویژه در آغاز اشغال خاک فلسطین از کشورهای اروپایی و شوروی سابق و آمریکا به فلسطین رفته و در اصل فاقد شناسنامه و هویت جعلی اسرائیلی بوده اند، و از جمله خود منوشه امیر یهودی صهیونیست ایرانی الاصل است.

چهارم اینکه در قرآن کریم نام بسیاری از اماکن و کشورها ذکر نشده اما نام شریف مسجدالاقصی به عنوان محل آغاز معراج پیامبر اعظم(ص) ذکر شده است. از سوی دیگر جهت اطلاع منوشه امیر صهیونیست، در مصحف شریف نامی از سرزمین یهود نیامده اما به وفور از یهودیان لعنت شده نام آورده شده که دل حضرت موسی- علی نبینا و آله و علیه السلام- را خون کردند؛ از جمله در ماجراهای ۱-گوساله پرستی به تبعیت از سامری ۲-درخواست از حضرت موسی جهت تراشیدن بت برای آنان و پاسخ موسی که شما قوم نادانی هستید ۳- کتمان مداوم آیات و حقایق الهی یا تحریف آن ۴- دچار شدن به غضب الهی و ذلت و مسکنت و سرگردانی در بیابان ها به علت نافرمانی و تعدی گری ۵-دست یازیدن به حیله در ماجرای ممنوعیت صید ماهی در روز شنبه (دور زدن قانون با حیله شرعی) و تبدیل آنان به میمون (قرده ً خاسئین) ۶- طفره رفتن از شناسایی قاتل و متهم کردن فرد بی گناه دیگر ۷- دچار شدن به قساوت و دنیاپرستی و لعنت الهی ۸-لجبازی در برابر بعثت حضرت عیسی(ع) و پیامبر مکرم اسلام(ص) و معارضه با این دو پیامبر بزرگ الهی، صرفا بدان خاطر که از قوم آنها نبودند و با انحراف و فساد مبارزه می کردند۹- قتل مکرر انبیای الهی ۰۱- تهمت بستن به اغلب انبیای الهی و پیشه کردن آداب شیطان پرستی ۱۱-تبعیت از شیاطین در دوران نبوت و حکومت حضرت سلیمان(ع) و… بنابراین صهیونیست ها نسبتی با انبیای الهی جز دشمنی ندارند و به اعتبار حجم جنایت و خیانت و نسل کشی و فسادانگیزی در صف مقدم دشمنان پیامبران قرار دارند.

در این میان تقلای گسترده مقامات و رسانه های صهیونیستی در واکنش به نشست جهانی تهران و بیانات دقیق ولی امر مسلمین نشان می دهد اتفاق تاریخی اجلاس سران جنبش عدم تعهد ضربه ای استراتژیک به بنیان پوسیده و جعلی رژیم اشغالگر قدس بوده است.

رویتر: آمریکا تروریست های القاعده را انقلابیون سوریه جا می زند

خبرگزاری رویتر فاش کرد تنش سیاسی موجود در سوریه ربطی به انقلاب مردم ندارد و طرحی است که سال ۲۰۰۷ از سوی سازمان سیا نوشته شد. طبق این گزارش سیا از همان زمان گروه تروریستی القاعده را نامزد اجرای طرح خود کرده بود.

رویتر در گزارش خود نوشت: آمریکا و انگلستان و برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، گروه های مسلح به درون سوریه می فرستند و وسائل ارتباط جمعی غرب گزارشهای بی خدشه درباره این «انقلابی»ها انتشار می دهند. برخی از این گروه ها در فهرست سازمان های تروریستی آمریکا قرار دارند.

رویتر می افزاید: لیبیائی هایی که در سوریه به مبارزان مسلح سوریه کمک می کنند، تخصص مخابرات دارند و به اسلحه سنگین مجهز هستند. اردوگاه های تعلیماتی ایجاد کرده اند و در آنها افراد را تعلیم می دهند.

در این گزارش تصریح شده است: جنگ کنونی در سوریه هیچ ربطی به دموکراسی ندارد. این گروه های تروریستی تا وقتی که غرب به هدف خود که ساقط کردن رژیم اسد است نائل شود، در سوریه می مانند. هزینه هایشان را آمریکا و کشورهای نفت خیز عرب تأمین می کنند. منافع آمریکا بلحاظ امنیت ملی، سوریه و بسا بخش وسیعی از منطقه را گرفتار خشونت و جنگ کرده است. ترکیه و لبنان و اردن و عراق و اسرائیل در معرض خشونت قرار گرفته اند. این کشورها عرصه القاعده گشته اند.

خبرگزاری انگلیس می نویسد: طرفه این که دو دشمن، یکی محافظه کاران جدید آمریکا و دیگری القاعده، اینک در سوریه، در کنار هم، بر ضد رژیم اسد می جنگند. یادآور می شود که کسانی چون الیوت آبرامس و ماکس بوت و الن بورک و… در شمار کسانی بودند که جنگ با تروریسم را مهندسی کردند.

در ادامه این گزارش با اشاره به حضور ۶ هزار جنگجوی مسلح که از لیبی به سوریه منتقل شده اند، آمده است: ایوان و استون گزارشگر سی ان ان که همراه این افراد مسلح از طریق مرز ترکیه به حلب رفته، فاش می کند در حلب، افراد خارجی بسیاری مشاهده می شوند و از اتباع چندین کشور شمال آفریقائی در میان شورشیان حضور دارند. اینان با همان اسلحه ای برای جنگ به سوریه رفته اند که ناتو، بهنگام جنگ در لیبی به آنها داده بود.

رویتر آنگاه به نقل از نیویورک تایمز و مقاله «سیا مأمور شده است به اپوزیسیون مسلح سوریه کمک کند»، نوشت: افسران سیا، در جنوب ترکیه، محرمانه، با شورشیان سوریه اسلحه، از جمله سلاحهای اتوماتیک و خمپاره انداز و مهمات می رسانند. نیویورک تایمز خاطرنشان می کند که ترکیه و عربستان و قطر کشورهائی هستند که بیش از همه، به شورشیان پول و اسلحه می رسانند و هماهنگ کننده سیا است.

رویتر در عین حال نوشت: اما حقیقتی که بر زبان ها و قلمها جاری نمی شود، اینست که تصمیم به سرنگون کردن رژیم سوریه در ۲۰۰۷ گرفته شده است. آن طرح، با استفاده از افراد مسلح غیر سوری می باید به اجرا گذاشته می شد. هزینه سرنگون کردن رژیم سوریه را سعودیها می باید می پرداختند. طرح می باید به طریقی انجام می گرفت، که مداخله آمریکا آشکار نگردد. سیمون هرش در گزارش ۹ صفحه ای خود، که در نیویورکر، در سال ۲۰۰۷ انتشار داد، نقشه آمریکا و چگونگی بکاربردن وسائل مخفی برای سرنگون کردن دولت سوریه را تشریح کرد. سرنگون کردن رژیم سوریه هدف دومی نیز می داشت و آن از میان برداشتن رژیم ایران بود. طرفه این که کار را می باید گروه های افراطی سنی انجام می دادند که اسلام را توجیه گر مبارزه جوئی خویش کرده اند و امروز می بینیم همان گروه ها و القاعده طرح سرنگون کردن رژیم اسد را اجرا می کنند. سازمان رزمندگان اسلام در سال ۲۰۰۷، توسط آمریکا و عربستان سعودی بوجود آمده است.

در پایان گزارش رویتر آمده است: آمریکا استراتژی خود در دنیای عرب را توسط رژیمهای سعودی و قطر و امارات متحده عرب و گروه های تروریست، عملی می کند. و مراقب است که به این کار، پوشش عربی بدهد و با تبلیغات سنگین علیه دولت اسد چنین القا کند که تروریست ها مردم سوریه هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1616

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.