شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با کاهش ۵۸۷ واحدی به کانال ۷۱ هزار واحدی سقوط کرد و ارزش بازار نیز با روندی کاهشی به ۳۴۱ هزار میلیارد تومان رسید. از ابتدای معاملات امروز حجم ارزها و صف فروش در اکثر نمادها شدت گرفت و به همین سبب شاخص کل با افت ۵۸۷ واحدی ...

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با کاهش ۵۸۷ واحدی به کانال ۷۱ هزار واحدی سقوط کرد و ارزش بازار نیز با روندی کاهشی به ۳۴۱ هزار میلیارد تومان رسید.

خبرگزاری فارس: شاخص کل بورس به کانال ۷۱ هزار واحد رسید/ ارزش بازار ۳۴۱ هزار میلیارد تومان


از ابتدای معاملات امروز حجم ارزها و صف فروش در اکثر نمادها شدت گرفت و به همین سبب شاخص کل با افت ۵۸۷ واحدی به کانال ۷۱ هزار واحد هم سقوط کرد.

علاوه بر این ارزش بازار نیز که در دوران رونق تا ۴۳۵ هزار میلیارد تومان فراتر رفته بود امروز به ۳۴۱ هزار میلیارد تومان در سال جاری رسید.

به این ترتیب بازدهی منفی بورس به ۱۰ درصد نزدیک می‌شود و شاخص کل بورس نیز افت نزدیک به ۱۸ هزار واحدی را تجربه می‌کند.

به گزارش فارس ارزش معاملات امروز نیز کمتر از ۱۰۰ میلیارد تومان بود به طوری که ۲۹۱ میلیون برگ سبز دادوستد شد.

دو معامله بلوکی نیز در بازار امروز در نمادهای غدیر و هلدینگ تاپیکو مجموعا به ارزش ۲۳ میلیارد تومان انجام شد.

در جریان معاملات امروز پالایش نفت بندرعباس، مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، تاپیکو، پارسان، ایران‌خودرو، مخابرات، سایپا، بانک ملت، بانک صادرات، بانک پارسیان، بانک پاسارگاد، سرمایه‌گذاری غدیر، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری خوارزمی، فولاد مبارکه، توسعه صنایع بهشهر، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی و بانک تجارت بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.

براساس این گزارش با وجود افت شاخص و صف فروش اکثر نمادها برخی شرکت‌ها با اقبال خوب سهامداران مواجه شدند و بیشترین افزایش قیمت را رقم زدند؛ پارس‌سرام، فراورده‌های نفت‌سوز آذر، کشاورزی و دامپروری مگسال، نیرومحرکه، پلی اکریل، فولاد امیرکبیر کاشان، تولیدی کاشی تک‌سرام، سیمان آرتااردبیل، سیمان بهبهان و معدنی دماوند بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند.

در مقابل هم نماد گروه صنعتی پاکشو پس از بازگشایی بیشترین کاهش قیمت و به دنبال آن سیمان خاش، موتورسازان تراکتورسازی، مهندسی نصیر ماشین، کمک‌فنر ایندامین، فراورده‌های نفت‌سوز پارس و سرمایه‌گذاری اعتبار بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

در فرابورس هم شاخص با افت ۱۳ واحدی به ۷۱۶ واحد رسید که پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی جم، ذوب‌آهن اصفهان، پالایش نفت لاوان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پالایش نفت شیراز و فولاد ارفع بیش‌ترین تأثیر منفی را داشتند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=13547

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.