رئیس‌جمهور با بیان اینکه شهید بهشتی خوب فکر می‌کرد، عادلانه تصمیم می‌گرفت، مصمم بود، هراسی نداشت،گفت: او همه وجودش و حتی آبرویش را برای انقلاب و نظام بر کف اخلاص گذاشت. حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی کشورمان صبح امروز (شنبه) با حضور در همایش سراسری قوه قضاییه که به مناسبت هفته قوه قضاییه در سالن ...

رئیس‌جمهور با بیان اینکه شهید بهشتی خوب فکر می‌کرد، عادلانه تصمیم می‌گرفت، مصمم بود، هراسی نداشت،گفت: او همه وجودش و حتی آبرویش را برای انقلاب و نظام بر کف اخلاص گذاشت.

خبرگزاری فارس: شهید بهشتی آبرویش را برای انقلاب و نظام بر کف اخلاص گذاشت


حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی کشورمان صبح امروز (شنبه) با حضور در همایش سراسری قوه قضاییه که به مناسبت هفته قوه قضاییه در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود، گفت: درود می‌فرستیم به روان پاک معمار قوه قضاییه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، شهید آیت‌الله بهشتی و همه همرزمان و یارانش که به شهادت رسیدند و سایر شهدای قوه قضاییه.

وی افزود: بی تردید شهید بهشتی یک نمونه روشن و بارز از یک مدیریت پخته و آگاه توآم با سعه صدر و صبر و استقامت بود، او که از دیدگاه جایگاه علمی هم از حوزه علمیه قم بهره گرفته بود و هم از علوم روز و مکاتب فلسفی و فکری غرب بهره‌برداری کرده بود، دارای تفکر و اندیشه بلندی بود.

رئیس جمهور پیرامون خدمات شهید بهشتی گفت: این شهید بزرگوار توانست در تمام مراحل زندگی خدمات کم نظیر و گاهی بی‌نظیری را داشته باشد. تأسیس مدارس در حوزه علمیه قم در چهارچوب نظم جدید و آشنایی طلاب و دانش‌پژوهان حوزه علمیه با علوم و دانش روز نشان از تفکر عمیق و مدیریت صحیح آن مرد بزرگ بود.

روحانی در ادامه تصریح کرد: امروزه صدها مدیر در دستگاه قضایی در مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه و در سایر بخش‌ها حضور و فعالیت دارد که یا از شاگردان مستقیم شهید بهشتی و یا در مدارسی درس خوانده‌اند که طراح آن این شخصیت بزرگ بود.

رئیس جمهور با اشاره به آشنایی‌اش با شهید بهشتی از سال ۱۳۴۰ گفت: من از سال ۱۳۴۰ با این مرد بزرگ از نزدیک آشنا بودم و یکی دو روز قبل از شهادت ایشان نیز در کاخ دادگستری جلسه‌ای با هم داشتیم.

وی ادامه داد: شهید بهشتی خوب فکر می‌کرد، عادلانه تصمیم می‌گرفت، مصمم بود، هراسی نداشت و همه وجودش و حتی آبرویش را برای انقلاب و نظام بر کف اخلاص گذاشت.

روحانی تاکید کرد که سخن گفتن از شخصیت شهید بهشتی نیاز به فرصتی بازتر و گوینده‌ای آشناتر به ویژگی‌های آن مرد بزرگ دارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ملت ایران و دولت مبنا و احساسش این است که در کشور یک قوه قضائیه بیشتر نداریم اظهار داشت: ما یک قوه قضائیه داریم که در کاخ دادگستری و نه در خیابان.

وی ادامه داد: هیچ گروه فشاری حق ندارد به قاضی و کادر قضایی فشار وارد کند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اینجا قوه قضائیه مستقل است؛ احزاب و گروه‌ها حق دارند حرف بزنند و نقد کنند اما نمی‌توانند حکم صادر کنند.

وی اظهار داشت: هر کسی در هر گوشه‌ای نشسته و فکر کند که می‌تواند حکم صادر کند؛ ولی حکم تنها در دادگستری و دادگاه صالحه است.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: موردی که دادگاه صالحه کسی را مجرم بداند اصل برائت درباره همه جاری است؛ چرا برخی اوقات این اصل کمرنگ شده و تیر به کمرش می‌خورد؟

روحانی تصریح کرد: هیچ کس حق ندارد علیه حزبی یا فردی حکم صادر کند البته دادن نظر اشکالی ندارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=13283

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.