وزارت دفاع انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد که جنگنده‌های تایفون این کشور دیروز برای مقابله با چند جنگنده روس، بر فراز دریای بالتیک به پرواز درآمده‌اند.   وزارت دفاع انگلیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد جنگنده‌های «تایفون» نیروی هوایی این کشور روز سه‌شنبه برای رویارویی با چند جنگنده روس، بر فراز دریای بالتیک به پرواز ...

وزارت دفاع انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد که جنگنده‌های تایفون این کشور دیروز برای مقابله با چند جنگنده روس، بر فراز دریای بالتیک به پرواز درآمده‌اند.

خبرگزاری فارس: وزارت دفاع انگلیس از رویارویی جنگنده‌های این کشور با چند جنگنده روس بر فراز دریای بالتیک خبر داد

 

وزارت دفاع انگلیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد جنگنده‌های «تایفون» نیروی هوایی این کشور روز سه‌شنبه برای رویارویی با چند جنگنده روس، بر فراز دریای بالتیک به پرواز درآمده‌اند.

انگلیس از دو ماه قبل و در پی تنش میان روسیه و اوکراین، همراه با چند عضو دیگر ناتو از جمله فرانسه، جنگنده‌های خود را به منطقه بالتیک اعزام کردند.

هدف از اعزام این جنگنده‌ها، حراست از این منطقه در برابر تهدیدات خارجی اعلام شده است. سه کشور «لتونی»، «لیتوانی» و «استونی» کشورهای منطقه بالتیک هستند که همگی آن‌ها عضو ناتو هستند و در صورت مداخله خارجی در این کشورها، اعضای ناتو باید به آن‌ها در مقابل حملات خارجی کمک کنند.

جنگنده‌های انگلیسی پیشتر اواخر اردیبهشت نیز برای مقابله با یک فروند بالگرد روس، به پرواز درآمده بودند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=13204

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.