۲۳ سناتور آمریکایی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور خواستار اتخاذ مواضعی قاطع در قبال برنامه هسته‌ای ایران شدند.     به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز،‌ در حالی که دومین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی در وین،‌ پایتخت اتریش برگزار شده است، ۲۳ نماینده آمریکایی طی نامه‌ای به «باراک اوباما» ...

۲۳ سناتور آمریکایی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور خواستار اتخاذ مواضعی قاطع در قبال برنامه هسته‌ای ایران شدند.

خبرگزاری فارس: ۲۳ سناتور آمریکایی خواستار اتخاذ مواضعی قاطع و سختگیرانه در قبال ایران شدند

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز،‌ در حالی که دومین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی در وین،‌ پایتخت اتریش برگزار شده است، ۲۳ نماینده آمریکایی طی نامه‌ای به «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا خواستار اتخاذ موضعی قاطع در قبال برنامه هسته‌ای ایران شدند.

این نامه که از سوی سناتورهای دموکرات و یک سناتور مستقل امضا شده اوایل هفته جاری به اوباما ارسال شده و از وی خواسته شده تا در توافق نهایی با ایران بر این موضوع اصرار ورزد که ایران قادر به خرید یا ساخت سلاح هسته‌ای نباشد.

این ۲۳ سناتور از رویکرد دوگانه اوباما در قبال ایران که شامل تحریم‌ها علیه ایران همراه با مذاکرات است استقبال کرده اما از وی خواستند تا روند قاطعی از شفافیت و راستی آزمایی را طی کند تا اطمینان حاصل شود ایران به دنبال دستیابی به سلاح اتمی نیست.

کنگره آمریکا در مقایسه با کاخ سفید مواضع سخت‌تری در قبال ایران دارد اما نامه روز شنبه نشان از این دارد که این موضوع حتی در میان اعضای هم حزب دولت نیز از حساسیت برخوردار است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11676

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.