قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی با اشاره به اینکه در مذاکرات تنها لغو تحریم‌های خرید قطعات صورت گرفته است، گفت: لغو تحریم خرید سوخت، سلامت هواپیما و حتی خود هواپیماها باید در مراحل بعدی مذاکرات صورت گیرد.     به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، ...

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی با اشاره به اینکه در مذاکرات تنها لغو تحریم‌های خرید قطعات صورت گرفته است، گفت: لغو تحریم خرید سوخت، سلامت هواپیما و حتی خود هواپیماها باید در مراحل بعدی مذاکرات صورت گیرد.

خبرگزاری فارس: تحریم خرید سوخت و سلامت هواپیما پابرجاست/ قطعات خریداری شده به دست ایران نرسیده است

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، علی‌محمد نوریان ظهر امروز در حاشیه تجلیل از دانش‌آموزان نخبه این شهرستان در جمع خبرنگاران فارس و مهر با اشاره به اینکه ۱۳۰ هواپیمای ایرانی در داخل کشور به دلیل تحریم قطعات قابل استفاده نبودند، اظهار داشت: با لغو بخشی از تحریم‌ها که مربوط به تامین قطعات این هواپیماها می‌شود حداکثر تا یک ماه آینده این هواپیماها وارد خطوط پروازی می‌شوند.

وی با بیان اینکه در مذاکرات اخیر درباره تحریم‌های ایران تنها بخش مربوط به قطعات صنعت هواپیمایی لغو تحریم شده است، گفت: هنوز این قطعات به دست ایران نرسیده است.

نوریان اظهار داشت: این قطعات باید با اجازه مراکزی به ایران ارسال شود که این امر در دست انجام است اما فضای برخورد با کشور ایران تغییر کرده و بسیاری از سازنده‌های قطعات با ما وارد گفت‌وگو شده‌اند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه ظرف یک ماه آینده بخش مهمی از هواپیما‌های استفاده نشده ایران راه‌اندازی شود، یادآور شد: صنعت هوانوردی ایران در زمره مواردی بود که بیشترین آثار سوء را در تحریم تجربه کرد.

وی ادامه داد: اگر این تحریم‌ها رفع شود بخش مهمی از صنعت هواپیمایی ایران شکوفا می‌شود زیرا ایران دارای تجهیزات، نیروی انسانی ماهر و متخصص است.

نوریان با اشاره به اینکه در مذاکرات تنها لغو تحریم‌های خرید قطعات صورت گرفته است، گفت: تحریم خرید سوخت، سلامت هواپیما و حتی خود هواپیماها نیز برای رفع کامل باید در مراحل بعدی مذاکرات صورت گیرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11560

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.