نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای بر حفظ حقوق هسته‌ای ایران در مذاکرات با گروه ۱+۵ تأکید و تصریح کردند: مذاکره‌کنندگان باید از طرح مباحثی در خصوص موضوعات دفاعی همچون توان موشکی در مذاکرات هسته‌ای جلوگیری نموده و حق ورود و یا گفت‌وگو در این زمینه‌ها را نخواهند داشت.     به گزارش پیارم حاجی آباد ...

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای بر حفظ حقوق هسته‌ای ایران در مذاکرات با گروه ۱+۵ تأکید و تصریح کردند: مذاکره‌کنندگان باید از طرح مباحثی در خصوص موضوعات دفاعی همچون توان موشکی در مذاکرات هسته‌ای جلوگیری نموده و حق ورود و یا گفت‌وگو در این زمینه‌ها را نخواهند داشت.

خبرگزاری فارس: مذاکره‌کنندگان از طرح مباحث دفاعی در مذاکرات جلوگیری کنند/ عقب‌نشینی از حقوق هسته‌ای ملت ایران ممنوع

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس، ۱۸۱ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه ۲۵ اسفند ماه در بیانیه‌ای بر حفظ حقوق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات با گروه ۱+۵ تأکید کردند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو معاهده ان پی تی همانگونه که از ابتدا تاکنون به آن معاهده پایبند بوده است و به تکالیف آن در عدم پیگیری و تولید سلاح هسته‌ای عمل می‌نماید، می‌خواهد از حقوق کامل و لایتجزای هسته‌ای خود در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای که در ماده ۴ معاده ان پی تی به آن اشاره شده است برخوردار شود و بتواند حقوق خود بر انجام فعالیت‌های مربوط به چرخه سوخت هسته‌ای به ویژه غنی‌سازی را به اجرا گذارد و چیزی فراتر از حقوق خود در این معاهده را خواستار نمی‌باشد.

 

بنابراین هیئت مذاکره کننده در هر مرحله از مذاکرات باید در این راستا حرکت کند و به هیچ عنوان نباید کوچکترین عقب نشینی از حقوق هسته‌ای ملت ایران کرده و یا ممانعت یا محدودیتی در زمینه اعمال و اجرای فعالیت‌های چرخه سوخت هسته‌ای که معاهده ان پی تی اجازه داده است را بپذیرند.

 

هرگونه توافق با ۱+۵ نباید بر خلاف این معاهده هیچگونه ممنوعیت و محدودیت برای فعالیت‌های مربوط به تحقیق به ویژه توسعه راکتور آب سنگین و غنی‌سازی به عمل آورد که از نظر نمایندگان ملت پذیرفتنی نخواهد بود و نمایندگان برای دفاع از حقوق مسلم هسته‌ای تخلف‌کنندگان را به مردم معرفی خواهد نمود و اجازه نخواهند داد حقوق مردم مورد تضییع و تهدید قرار گیرد.

 

علاوه بر این، مذاکره کنندگان باید از طرح مباحثی در خصوص موضوعات دفاعی همچون توان موشکی در مذاکرات هسته‌ای جلوگیری نموده و حق ورود و یا گفت‌وگو در این زمینه‌ها را نخواهند داشت.

 

همانگونه که بارها اعلام داشته با استناد به فتوای رهبری معظم انقلاب اسلامی و مفاد معاهده ان پی تی تولید و تکثیر سلاح هسته‌ای را برخلاف موازین شرعی و ان پی تی‌ می‌داند و همیشه بر این اصل مهم تاکید و اصرار داشته است و در این چارچوب عمل می‌نماید.

 

بر خلع سلاح هسته‌ای تاکید داشته و پازکسای منطقه خاورمیانه از سلاح هسته‌ای را اولویت نخست نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم و بر آن تاکید می‌نماییم.

 

با اعلام حمایت از هیئت مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران بر اساس بندهای فوق، بر ضرورت و لزوم اقدام هیئت مذاکره کننده در چارچوب معاهده ان پی تی و مصوبات شورای عالی امنیت ملی که به تایید رهبری معظم و عالیقدر انقلاب اسلامی رسد، تاکید می‌کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11555

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.