روزنامه های مدعی اصلاحات در شماره امروز خود در اقدامی هماهنگ تفسیر جالب و البته متفاوتی از سفر روحانی به عمان کرده اند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیارم حاجی آباد به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا در حالی که رییس جمهور پیش از عزیمت به عمان اهمیت روابط با کشورهای همسایه را دلیل  این ...

روزنامه های مدعی اصلاحات در شماره امروز خود در اقدامی هماهنگ تفسیر جالب و البته متفاوتی از سفر روحانی به عمان کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیارم حاجی آباد به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا در حالی که رییس جمهور پیش از عزیمت به عمان اهمیت روابط با کشورهای همسایه را دلیل  این سفر عنوان کرده است و در عین حال با توجه به تحولات اخیر منطقه و اختلافات جدی و بی سابقه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با یکدیگر، بسیاری از کارشناسان انتخاب این سفر را در مقطع کنونی بسیار هوشمندانه توصیف می کنند اما در این بین روزنامه های زنجیره ای همچنان در توهم غرب زدگی خود به سر می برند.

بر کسی پوشیده نیست که عربستان سعودی در یک دهه اخیر از تمام توان خود برای انزوای  جمهوری اسلامی ایران استفاده کرده است و حتی بر اساس اسناد منتشر شده ویکی لیکس پادشاه این کشور در سال ۲۰۰۸ بارها  از آمریکا خواستار حمله به ایران شده است.

البته در طی روزهای اخیر با روشن شدن پروژه های خرابکارانه این کشور در منطقه ، متحدان آل سعود یکی پس از دیگری ساز اختلاف و جدایی می زنند که در واقع شکست مفتضحانه دیگری  برای آمریکا  به عنوان بزرگترین حامی این کشور در منطقه است.

حال در چنین شرایطی  این سفر می تواند دستاوردهای عظیمی به همراه داشته باشد به طوری که اقتدار و توانمندی کشورمان در منطقه را به رخ غربی ها بکشد.

اما با این وجود شاهد هستیم که این روزنامه ها با پرداختن به سابقه میانجیگری عمان برای مذاکرات ایران و آمریکا بار دیگر سعی در منحرف کردن افکار عمومی و مصادره کردن دستاوردهای این سفر در راستای سیاست های غرب زدگی خود هستند.

کلید واژه

 

 

کلید واژه

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11499

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.