مشاور فرهنگی امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: در زمینه دغدغه‌های فرهنگی رهبری همانند اقتصاد مقاومتی باید به فرهنگ مقاومتی دست پیدا کنیم که ضروریست این امر بر پایه سیاست‌های کلی فرهنگی ابلاغ شده توسط مسئولان اجرایی شود.     به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از سیریک، حجت‌السلام محمد مرسلی ظهر امروز در ...

مشاور فرهنگی امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: در زمینه دغدغه‌های فرهنگی رهبری همانند اقتصاد مقاومتی باید به فرهنگ مقاومتی دست پیدا کنیم که ضروریست این امر بر پایه سیاست‌های کلی فرهنگی ابلاغ شده توسط مسئولان اجرایی شود.

خبرگزاری فارس: برای رفع دغدغه‌های فرهنگی رهبری باید به فرهنگ مقاومتی دست پیدا کنیم

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از سیریک، حجت‌السلام محمد مرسلی ظهر امروز در پنجمین مراسم محفل انس با قرآن حسینیه چهارده معصوم روتان بخش بمانی شهرستان سیریک اظهار داشت: محافل و مجالس قرآن کریم یکی از مقدس‌ترین اجتماعاتی است که توسط پیروان آئین الهی اسلام برگزار می‌شود؛ افزون بر اینکه اسلام به حضور افراد در اجتماعات سیاسی و عبادی توجه خاصی داشته و پیروان خود را از گوشه‌گیری افراطی و منفی باز می‌دارد.

وی افزود: شناساندن هرچه بیشتر جایگاه رفیع قرآن و محافل مذهبی به جوانان و فراهم‌سازی زمینه نقش‌آفرینی خودجوش خدمتگزاران قرآنی در راستای توسعه فرهنگ و علوم قرآنی برای همه به ویژه نسل جوان لازم و ضروری است.

مشاور فرهنگی امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به دغدغه‌های فرهنگی رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: در این زمینه همانند اقتصاد مقاومتی باید به فرهنگ مقاومتی دست پیدا کنیم که ضروریست این امر بر پایه سیاست‌های کلی فرهنگی ابلاغ شده توسط مسئولان اجرایی شود.

مرسلی با اشاره به اینکه قرآن کریم میراثی ماندگار برای تمام ملت‌ها در هر زمان و مکانی است، تصریح کرد: حفظ و احیای ارزش‌ها و مفاهیم گرانقدر قرآن کریم وظیفه‌ای همگانی است و همه دستگاه‌های اجرایی در هر جایگاهی وظیفه دارند در راه اعتلای ارزش‌های والای قرآنی گام موثر و سازنده‌ای بردارند.

مشاور فرهنگی امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری بیان داشت: قرآن کریم دارای دستورات و پیام‌هایی ارزشمند است که اگر انسان، آنها را پیروی نماید واقعا در مسیر صحیح هدایت الهی و سعادت دنیا و آخرت قرار خواهد گرفت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11387

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.