رئیس جمهور گفت: علاوه بر شورای‌عالی امنیت ملی، تیم مذاکره کننده زیر نظر یک شورای‌عالی سیاست‌گذاری فعالیت می‌کند.     به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،‌ حسن روحانی در دیدار با اعضای فراکسیون رهروان ولایت مجلس که صبح امروز برگزار شد با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در آغاز کار با مشکلات ...

رئیس جمهور گفت: علاوه بر شورای‌عالی امنیت ملی، تیم مذاکره کننده زیر نظر یک شورای‌عالی سیاست‌گذاری فعالیت می‌کند.

خبرگزاری فارس: تیم مذاکره کننده زیر نظر یک شورای‌عالی سیاست‌گذاری فعالیت می‌کند/ از رقبای انتخاباتی خود برای حضور در دولت دعوت کردم

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،‌ حسن روحانی در دیدار با اعضای فراکسیون رهروان ولایت مجلس که صبح امروز برگزار شد با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در آغاز کار با مشکلات فراوانی در کشور روبه‌رو بوده است، گفت: تلاش دولت در جهت رفع برخی مشکلات کاملا موفق بوده و در دیگر موارد هم حرکت‌ها رو به جلو بوده است.

رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه در حوزه اقتصادی کشور با رکود و تورم مواجه بوده و هست، تصریح کرد: در شرایط فعلی دولت نسبت به رفع مشکلات اقتصادی به دلیل آنکه زندگی و معیشت مردم به آن وابسته است، اهمیت بسیاری قائل بوده و جلسات هماهنگی اقتصادی به طور منظم دنبال می‌شود.

روحانی با اشاره به موفقیت‌های دولت در رفع برخی از مشکلات اقتصادی از جمله کاهش ۲۲ درصدی تورم نقطه به نقطه علیرغم اجرای مصوبه مجلس در زمینه نرخ ارز در بودجه در سال ۹۲ و همچنین کاهش رشد پایه پولی از رقم ۲۷ درصدی پارسال به کمتر از ۱۲ درصدی امسال گفت: اینها دستاورد بزرگی در زمینه اقتصاد بوده است.

روحانی اضافه کرد: نرخ ماهانه تورم در ماه بهمن از ۴ دهم درصد کمتر بوده که این امر کاملا بی سابقه است.

رییس جمهوری گفت: همانطور که گاهی نمایندگان از عملکرد دولت انتقاد می‌کنند، خوب است موفقیت‌های دولت را نیز مورد توجه قرار دهند.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه تلاش دولت این است که در سال ۹۳ تورم را به کمتر از ۲۵ درصد برساند، اظهار کرد:‌ دولت در دیگر بخش‌های مربوط به اقتصاد از جمله بهبود فضای کسب و کار، ثبات و آرامش، ایجاد زمینه‌های اشتغال و رونق اقتصادی نیز، قدم‌هایی برداشته و برخی از موانع رونق را برطرف کرده است.

روحانی مجلس شورای اسلامی را یک نهاد مهم در کشور دانست که همه باید نسبت به آن احترام کنند، تصریح کرد: هر مقدار تعامل دولت و مجلس بیشتر باشد، حتماً به نفع مردم خواهد بود.

رییس‌جمهوری افزود: البته منظور ما از تعامل و دوستی این نیست که انتظار داشته باشیم که دولت یا مجلس به وظیفه قانونی خود عمل نکنند، بلکه چارچوبی که همه باید آن را رعایت کنند، چارچوب قانون اساسی است و همه باید بر آن مبنا عمل کنند، قطعا اجرای دقیق قانون به نفع همگان خواهد بود.

روحانی خاطر نشان کرد: رأس اعتدال که شعار دولت تدبیر و امید است، قانون‌گرایی است و در این راستا هر طرح و لایحه‌ای که در مجلس به تصویب برسد و مورد تأیید شورای نگهبان باشد، اگر چه با نظر دولت کاملا منطبق نباشد، دولت آن را اجرا خواهد کرد.

رییس‌جمهوری طرح مسکن مهر را از دیگر مشکلات اقتصادی برشمرد که از گذشته به این دولت به ارث رسیده است و افزود: یکی از مشکلاتی که این طرح داشته استفاده از منابع بانک مرکزی و تزریق پول پر قدرت با افزایش پایه پولی بوده است که این به ایجاد تورم شدید منجر شده است.

روحانی افزود: البته دولت با شیوه‌های قابل قبول به تدریج این طرح را تکمیل خواهد کرد.

روحانی با بیان اینکه اصلاح طرح هدفمندی یارانه‌ها و تأمین منابع بیشتر برای حوزه سلامت کشور از برنامه‌های سال آتی دولت است، گفت: اینکه شیوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها در گذشته مسیر درستی را طی نکرده مورد تایید همه است که باید این شیوه را اصلاح کنیم.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه همه تلاش دولت در اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها این است که طبق قانون مجلس افرادی که نیاز به دریافت یارانه ندارند، یارانه نقدی نگیرند، گفت: همه باید تشویق کنیم تا افراد غیر نیازمند فرم یارانه را پر نکنند و با این کار به کشور و دولت در مسیر پیشرفت و عدالت کمک کنند. به دلیل شرایط اقتصادی کشور ما ناچاریم در افزایش قیمت‌های حامل‌های انرژی، شیب ملایمی را در نظر بگیریم.

رییس‌جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دولت در حوزه سیاست خارجی تاکنون قدم‌های مناسبی را برداشته و در حال برداشتن گام‌های جدید برای توافق نهایی است، گفت:‌ امروز شاهد استقبال جهان از جمهوری اسلامی هستیم و این را می‌توان در حضور هیا‌ت‌های سیاسی و پارلمانی و اقتصادی در ایران مشاهده کرد.

رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی در موضوع هسته‌ای یک تیم مجرب و حرفه‌ای است، گفت: علاوه بر شورای‌عالی امنیت ملی، تیم مذاکره کننده زیر نظر یک شورای‌عالی سیاست‌گذاری فعالیت می‌کند.

روحانی توجه به مسایل فرهنگی و رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این بخش را از دیگر مواردی دانست که باید در جهت آن تلاش شود و خاطر نشان کرد:‌ شرایط نامناسب فرهنگی امروز کشور و وجود مشکلات عدیده از جمله اعتیاد، طلاق و فساد موضوعاتی نگران کننده است که همه باید برای برطرف کردن آنها دست به دست هم دهیم.

رییس‌جمهوری با اشاره به شایعات مربوط به کثرت تغییر و تحولات در مدیران اجرایی کشور در دولت یازدهم گفت: براساس آمار و ارقام واضح، تغییر و تحول در ماه‌های گذشته از عمر این دولت در مقایسه با مدت مشابه در دولت نهم بسیار کمتر بوده است و بسیاری از مدیران گذشته که شایستگی داشته‌اند، در سمت قبلی ادامه خدمت داده یا مسئولیت جدیدی به آنان محول شده است.

روحانی افزود: گرایش‌های سیاسی افراد و اینکه در انتخابات به چه کسی رأی داده‌اند برای ما اهمیت ندارد و من حتی از چند تن از رقبای انتخاباتی خود دعوت کردم که در دولت تدبیر و امید حضور یابند.

رییس‌جمهوری تأکید کرد: امروز همه با هم باید برای عزت و توسعه بیشتر کشور با یکدیگر تعامل و همکاری کنیم و کشور را به پیش ببریم.

پیش از سخنان رییس‌ جمهوری، انصاری معاون رییس‌ جمهوری در امور مجلس با اشاره به جلسات مشترک دولت و مجلس و جلسه رییس‌ جمهوری با نمایندگان مجامع استان‌ها گفت: امروز فضای خوبی از تعامل و همکاری میان دولت و مجلس ایجاد شده و تلاش دولت بر این است که روزبه‌روز این همکاری‌ها بیشتر شده و توسعه پیدا کند.

همچنین کاظم جلالی، رییس فراکسیون رهروان ولایت مجلس نیز در سخنانی با بیان اینکه نوع برخوردهای دوره گذشته در روابط بین دولت و مجلس موجب ناخرسندی همه بوده گفت: مسیر اعتدال، همان مسیری است که مطلوب کشور و مجلس است و امید در کشور با شعارها و رویکرد رییس‌ جمهوری افزایش یافته است.

جلالی با اشاره به اینکه معرفی کابینه در روز تحلیف از سوی رییس‌جمهور و ارائه بودجه در زمان مقرر به مجلس نشان‌دهنده این است که دولت قانون‌گرایی را سرلوحه کار خود قرار داده است، اظهار کرد: آنچه در مسیر اعتدال مایه امیدواری است، این است که با حضور دکتر روحانی جریان حاکمیت عقل و تدبیر در کشور قوت یابد.

رییس فراکسیون رهروان ولایت مجلس افزود: امروز مسایل و مشکلات اساسی کشور در اقتصاد نهفته است که باید نسبت به این بخش توجه بیشتری شود.

مسایل و مشکلات اقتصادی کشور، مبارزه با مفاسد اقتصادی، توجه به سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی، استفاده از افراد کارآمد در انتصاب مدیران کشور، توجه به منویات مقام معظم رهبری، لزوم تعامل دولت و مجلس و جلوگیری از تقابل، توجه به مناطق محروم، عمل به قانون، نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، مکانیزم تعامل میان فراکسیون اکثریت مجلس با دولت توجه به دیپلماسی جهادی در راستای تولید عزت برای کشور و تشکر از رییس جمهوری و دولت برای ارائه به موقع لایحه بودجه سال ۹۳ به مجلس از موضوعاتی بود که برخی اعضای فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در این جلسه مطرح کردند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11367

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.