شبکه «سی‌بی‌اس» آمریکا در گزارشی به مسئله ترور دانشمندان هسته‌ای ایران پرداخته و نوشته است که دولت آمریکا برای توقف این ترورها آژانس‌های اطلاعاتی اسرائیل را تحت فشار قرار داده است.     به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه سی‌بی‌اس آمریکا در گزارشی به قلم «دان راویو» مدعی شده است که دولت ...

شبکه «سی‌بی‌اس» آمریکا در گزارشی به مسئله ترور دانشمندان هسته‌ای ایران پرداخته و نوشته است که دولت آمریکا برای توقف این ترورها آژانس‌های اطلاعاتی اسرائیل را تحت فشار قرار داده است.

خبرگزاری فارس: آمریکا برای توقف ترور دانشمندان هسته‌ای ایران به اسرائیل فشار آورده است

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه سی‌بی‌اس آمریکا در گزارشی به قلم «دان راویو» مدعی شده است که دولت آمریکا اخیرا برای توقف ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، آژانس‌های اطلاعاتی اسرائیل را تحت فشار قرار داده است.

وی که به همراه «یوسی ملم» خبرنگار اسرائیل کتاب «جاسوسان علیه آرماگدون: در بطن جنگ‌های پنهان اسرائیل» را تألیف کرده، اطلاعات خود را از «منابع نزدیک به آژانس‌های اطلاعاتی» کسب کرده است.

بنا بر این گزارش، این موضوع احتمالا در دیدار روز دوشنبه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی و «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید هم مورد بحث قرار گیرد.

راویو در مورد ترور دانشمندان ایرانی به دست عوامل اسرائیل، نوشته است: «با وجود آنکه اسرائیل هیچ‌گاه به این موضوع اعتراف نکرده، اما آژانس خرابکاری معروف اسرائیل (موساد) چندین سال است که تلاشی را برای ترور دانشمندان ارشد هسته‌ای ایران به راه انداخته است. هدف از این ترورها کند کردن روند پیشرفت ایران که اسرائیل تصور می‌کند در راستای ساخت تسلیحات هسته‌ای است و همچنین بازداشتن ایرانی‌های تحصیل‌کرده از پیوستن به برنامه هسته‌ای این کشور است.»

وی در ادامه با اشاره به روش ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، نوشته است سران موساد هم به این نتیجه رسیده‌اند که این ترورها اکنون بسیار خطرناک شده و می‌تواند منجر به بازداشت و اعدام جاسوس‌های اسرائیل شود.

به نوشته «سی‌بی‌سی»، نتانیاهو اکنون به جاسوس‌های اسرائیل دستور داده است که در ایران به دنبال یافتن موارد عدم پایبندی احتمالی ایران به توافق موقت هسته‌ای با ۱+۵ باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11217

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.