امام‌جمعه اهل‌سنت سورو بندرعباس گفت: امروز استکبار جهانی از هوشمندی، فرزانگی و اقتدار مقام معظم رهبری واهمه دارند. به گزارش پایگاه خبری هرمز، شیخ محمدصدیق فهیمی در مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآنی طلاب مدارس علوم دینی اهل‌سنت هرمزگان که در مدرسه علوم دینی اهل‌سنت سلطان‌العلما بندرلنگه برگزار شد اظهار کرد: آن چیزی که امت اسلام ...

امام‌جمعه اهل‌سنت سورو بندرعباس گفت: امروز استکبار جهانی از هوشمندی، فرزانگی و اقتدار مقام معظم رهبری واهمه دارند.


به گزارش پایگاه خبری هرمز، شیخ محمدصدیق فهیمی در مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآنی طلاب مدارس علوم دینی اهل‌سنت هرمزگان که در مدرسه علوم دینی اهل‌سنت سلطان‌العلما بندرلنگه برگزار شد اظهار کرد: آن چیزی که امت اسلام را از سایر امت‌ها برتر می‌کند «امر به معروف و نهی از منکر» است.

 

وی بهترین نوع معروف را وحدت و بدترین منکر را جدایی امت اسلامی از همدیگر دانست و افزود: همانگونه که در صدر اسلام حاکمان سرزمین‌های جهان از اقتدار خلفا می‌ترسیدند امروز استکبار جهانی از هوشمندی، فرزانگی و اقتدار مقام معظم رهبری واهمه دارند.

 

امام جمعه اهل‌سنت سورو بندرعباس با بیان اینکه ما روحانیون همه نمایندگان رهبرانقلاب در منطقه زندگی خود هستیم تصریح کرد: باید شجاعت خود را نسبت به آنچه قرآن از ما خواسته است نشان دهیم.

وی با بیان اینکه دشمن به هیچ وجه جلساتی که شیعه و سنی در کنار هم باشند را برنمی‌تابد گفت: جنگ سوریه جنگ شیعه و سنی نیست چون نه حکومت و نه ارتش هیچکدان شیعه نیستند.

نگاه یکسان رهبری به جوامع شیعه و اهل‌سنت در ایران

 

شیخ فهیمی با بیان اینکه در سوریه شاهد جنگ سکولارها با حکومت غیرشیعه هستیم، گفت: دست پلید و توام با نجاست آمریکا در قضیه جنگ سوریه آشکار است.

 

وی با اشاره به خدمات نظام جمهوری اسلامی به جامعه اهل‌سنت تشریح کرد: خوشبختانه در کشوری زندگی می‌کنیم که ضریب امنیتی بالایی داشته و ترس، رعب و وحشت از ما دور است.

هدف استکبار نابودی اسلام است

 

این روحانی اهل‌سنت با اشاره به نگاه یکسان رهبری به جوامع شیعه و اهل‌سنت در ایران گفت: حوزه علمیه شیعه و اهل‌سنت در ایران از ابزار و امکانات یکسانی برخوردار هستند و بنده در بازدیدی که از حوزه علمیه برادران تشیع داشتم این حقیقت را به چشم خود دیدم.

 

وی با بیان اینکه ایران، مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)، حزب‌الله لبنان و سوریه تشکیل دهنده مقاومت علیه استکبار هستند و دشمنان می‌خواهند این محور را از بین ببرند، افزود: روی پیشانی هیچکس ننوشته که شیعه هستیم یا سنی تا بمب‌های اسرائیلی بخواهد ما را از هم تفکیک کند؛ استکبار می‌خواهد اسلام نباشد.

 

اضافه می‌شود: سومین دوره مسابقات قرآنی مدارس علوم دینی اهل‌سنت هرمزگان، سوم و چهارم اسفندماه با حضور ۷۸ طلبه از سراسر استان در مدرسه علوم دینی اهل‌سنت سلطان‌العلما بندرلنگه برگزار شد/انتهای پیام/.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11095

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.