رئیس اداره تبلیغات اسلامی و امام جمعه موقت حاجی آباد در خصوص موضوع درک لذت عبادت افزود: اگر بخواهیم از عبادت لذت ببریم، باید از مال حرام به شدّت بپرهیزیم .   به گزارش پیارم حاجی آباد :حجت الاسلام فوادیان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته حاجی آباد افزود: شناخت خدای یگانه، به ...

رئیس اداره تبلیغات اسلامی و امام جمعه موقت حاجی آباد در خصوص موضوع درک لذت عبادت افزود: اگر بخواهیم از عبادت لذت ببریم، باید از مال حرام به شدّت بپرهیزیم .

 

به گزارش پیارم حاجی آباد :حجت الاسلام فوادیان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته حاجی آباد افزود: شناخت خدای یگانه، به عنوان کامل ترین ذات، با کاملترین صفات و منزّه از هر گونه عیب و نقص و نیز شناخت رابطه او با جهان، واکنشی را در انسان ایجاد می‌کند که از آن به پرستش و عبادت تعبیر می‌شود و با توجه به این ویژگی است که هیچ مخلوقی در مقام پرستش، نمی تواند معبود انسان واقع شود از این رو، قرآن کریم تأکید می کند و اصرار می ورزد که پرستش، مخصوص خداست و باید برای خدا باشد و هیچ گناهی هم مانند شرک به خدا نیست.

 

امام جمعه موقت حاجی آباد تصریح کرد: پرستش و عبادت، در وجود انسان ریشه دارد و پیامبران الهی هم اصل پرستش را نیاورده‌اند؛ بلکه نوع پرستش را به انسان آموختند و آنها را از پرستش و عبادت غیرخدا باز داشتند. بر این اساس، پیام قرآن این است که ای انسان، ربّ خود و پروردگارت را بپرست که او تو و جهانیان را آفریده است و زمام امورشان را به دست دارد.

 

وی گفت:حال ما مسلمانان که معتقد به خدای یگانه هستیم ، نوع عبادت و بندگی ما نشان دهنده میزان شناخت ما نسبت به پروردگار عالمیان است ،هر چه خالق خویش را بهتر بشناسیم عبادت و خلوص نیتمان نیز بیشتر ، زیباتر و دل نشین تر خواهد بود لازمه شناخت نیز مطالعه و تحقیق و تفحص و تفکر است .

 

امام جمعه موقت حاجی آباد افزود: مادامی که ما نسبت به عبادات کم توجه و سهل انگار هستیم ، آن را از روی نوعی اجبار و یا فقط رفع تکلیف می پنداریم ، واضح است که نه تنها هیچ لذتی در اعمال مان وجود ندارد بلکه برایم رنج آور کسالت وار است و این بدان معناست که ما از اسرار و حکمت تکالیف الهی و عبادات بی خبریم .

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11076

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.