عضو کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه دولت می‌تواند فقط یارانه نقدی را تا پایان اسفند به مردم بدهد، گفت: پرداخت یارانه پس از آن براساس متوسط هزینه و درآمد خواهد بود.     جعفر قادری در مورد چگونگی تبصره هدفمندی یارانه‌ها و اینکه از اول سال ۹۳ اجرا می‌شود، اظهار داشت: این موضوع بستگی به ...

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه دولت می‌تواند فقط یارانه نقدی را تا پایان اسفند به مردم بدهد، گفت: پرداخت یارانه پس از آن براساس متوسط هزینه و درآمد خواهد بود.

خبرگزاری فارس: احتمال حذف بخشی از یارانه‌بگیران از اول سال ۹۳/ پرداخت یارانه براساس متوسط هزینه ـ درآمد

 

 

جعفر قادری در مورد چگونگی تبصره هدفمندی یارانه‌ها و اینکه از اول سال ۹۳ اجرا می‌شود، اظهار داشت: این موضوع بستگی به دولت دارد که بخواهد از اول سال آینده به صورت کامل اجرا کند، یا بخش‌هایی از آن را در نظر بگیرد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه در پاسخ به این سوال که اسفند‌ماه به منزله آخرین پرداخت یارانه نقدی به مردم است یا خیر  تصریح کرد: باید به صورت دقیق عدد و رقم حداقل حقوق برای یارانه نقدی توسط دولت مشخص شود و اگر اعلام نکند ممکن است، در ماه‌های اول سال آینده یارانه نقدی پرداخت شود.

وی در پاسخ به این سوال که طبق قانون دولت اجازه دارد، از اول سال آینده فقط به خانواده‌های متقاضی مشمول یارانه نقدی بدهد، گفت: در صورتی که دولت آئین‌نامه را سریع تنظیم کند می‌تواند از اول سال جدید یارانه نقدی را فقط به جامعه هدف بدهد.

قادری تاکید کرد: این موضوع بستگی به سیاست‌های دولت دارد و در صورت تدوین آئین‌نامه می‌تواند آن را اجرایی کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص هزینه و درآمد خانوار بیان داشت: متوسط هزینه و درآمد خانوار با روش‌های علمی توسط مرکز آمار تهیه شده و می‌شود و عدد را باید دولت نهایی کند.

وی در پاسخ به این سوال که متوسط هزینه و درآمد در کل کشور یکی نیست، عنوان کرد: دولت می‌تواند سرانه و حداقل درآمد را به صورت منطقه‌ای و ملی در نظر بگیرد، تا به صورت عادلانه پرداخت نقدی صورت بگیرد.

قادری در مورد سهم تولید در تبصره هدفمندی گفت: مغایرتی بین قانون بودجه و تبصره کنونی برای سهم تولید ندارد و اکنون حدود ۱۰ درصد برای تولید منظور شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10911

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.