قائم‌مقام خانه کشاورز گفت: برف ۲ متری در استان‌های گیلان و مازندران باغ‌های مرکبات را زیر برف مدفون کرد و خسارت‌ جدی به باغداران وارد ساخت.   به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از فارس ,عنایت‌الله بیابانی در گفت‌وگو  با اعلام این خبر اظهار داشت: برف از شهرهای تنکابن، رامسر تا نور و نیز صومعه‌سرا  در استان ...

قائم‌مقام خانه کشاورز گفت: برف ۲ متری در استان‌های گیلان و مازندران باغ‌های مرکبات را زیر برف مدفون کرد و خسارت‌ جدی به باغداران وارد ساخت.

خبرگزاری فارس: باغ‌های مرکبات شمال زیر برف ۲ متری مدفون شدند/ مسئولان به داد مردم برسند

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از فارس ,عنایت‌الله بیابانی در گفت‌وگو  با اعلام این خبر اظهار داشت: برف از شهرهای تنکابن، رامسر تا نور و نیز صومعه‌سرا  در استان گیلان ادامه دارد و ارتفاع آن به دو متر رسیده است که طی ۷۰ سال گذشته بی‌سابقه است.

قائم‌مقام خانه کشاورز افزود: باغ‌های مرکبات که برداشت می‌شوند زیر برف مدفون شده‌اند. شاخه‌های آنها شکسته و ساقه‌ها و جوانه‌ها یخ زده‌اند.

وی ادامه داد: اگرچه ۸۰ درصد محصولات باغی برداشت شده‌ است اما ۲۰ درصد آنها روی درختان و زیر برف مانده‌اند، از سوی دیگر خسارت اصلی به باغداران شکستن شاخه‌ها و یخ‌زدگی آنها است.

بیابانی وضعیتی که کشاورزان و مردم در این دو استان دارند، را بحرانی توصیف کرد و گفت: دامداران و مرغداران به دلیل قطعی آب و برق نمی‌توانند نیاز حرارتی، خوراک، دام و طیور را تامین کنند.

وی گفت: یک دامدار طی تماس تلفنی گفت: روز گذشته ۲ تن شیر تولیدی خود را به دلیل قطع راه‌های مواصلاتی نتوانسته به مراکز خرید برساند.

بیابانی گفت: گلخانه‌داران نیز نمی‌توانند سوخت برای تامین دمای مورد‌نیاز گلخانه‌ها برسانند. محصول تولیدی آنها از بین می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه اگرچه ستاد بحران گفته می‌شود تشکیل شده است اما حضور مسئولان هر بخشی به ویژه بخش کشاورزی ضروری است تا دلگرمی برای مردم و تولید‌کنندگان شود.

بیابانی گفت: عدم رسیدگی به کشاورزان و مردم آسیب دیده نشان می‌دهد که کشور آمادگی در شرایط بحران را ندارد و با کوچکترین مشکلی که به وجود می‌آید آنها در رفع این بحران می‌مانند.

قائم مقام خانه کشاورز تصریح کرد: چه دلیلی وجود دارد که بعد از چند روز مسئولان نتوانند راه‌های مواصلاتی در شهرهای شمالی که درگیر برف و کولاک هستند باز کنند و یا برق و نیازهای آبی آنها را برقرار کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10647

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.