کاربران فارس طی تماس تلفنی یا اعلام نظر در پی نوشت خبر سبد کالایی اعتراض خود را نسبت به نحوه توزیع سبد کالایی مطرح کردند، به گونه‌ای که یادآور تجربه ماجرای خوشه‌بندی، حفره‌های اطلاعاتی در سامانه‌های دولت و البته دردسر جدید است.     به گزارش پیارم به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس وزارت صنعت ...

کاربران فارس طی تماس تلفنی یا اعلام نظر در پی نوشت خبر سبد کالایی اعتراض خود را نسبت به نحوه توزیع سبد کالایی مطرح کردند، به گونه‌ای که یادآور تجربه ماجرای خوشه‌بندی، حفره‌های اطلاعاتی در سامانه‌های دولت و البته دردسر جدید است.

خبرگزاری فارس: خاطره خوشه‌بندی تکرار شد؛ مشمولان واقعی محروم از سبد کالایی

 

 

به گزارش پیارم به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس وزارت صنعت صبح امروز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد سبد کالا از روز یکشنبه در فروشگاه‌های اعلام شده توزیع می‌شود.

همچنین وزارت صنعت سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۹۹ را برای اطلاع از دریافت یا عدم دریافت یارانه اعلام کرده است.

بنابراین از صبح امروز ارسال پیامک‌ها آغاز شده و نارضایتی‌ها هم آغاز شده است، بسیاری از افراد شاهدند کسانی که پردرآمدتر از آنها هستند از سبد کالایی بهره‌مند می ‌شوند، اما آنان با درجه شغلی و درآمد کمتر از دریافت سبد بی‌بهر‌ه‌اند، افراد برخوردار از دریافت سبد خوشحال و افرادی که مشمول این سبد نمی‌شوند به نحوه طبقه‌بندی و همچنین نحوه انتخاب مسئولان برای توزیع سبد کالایی انتقاد دارند.

برخی شهروندان نیز در تماس با فارس این انتقاد را مطرح کردند به ‌گونه‌ای که نیروی خدماتی با گروه شغلی ۴ یک اداره سبد کالایی را دریافت نمی‌کند، اما همکار وی با درجه بالاتر و حتی پست مدیریتی مشمول دریافت سبد کالایی شده است.

به گزارش فارس از دیگر مشکلات تعیین افراد مشمول سبد کالا این است که در اطلاعیه مزبور مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و همچنین کارگران تامین اجتماعی با حقوق کمتر از ۵ میلیون ریال مشمول دریافت سبد کالا شده‌اند و این در حالی است که حقوق همه کارگران و مستمری‌بگیران دولت و تامین اجتماعی بالاتر از رقم ۵ میلیون ریال است و به نحوی با گذاشتن این شرط سهم قابل توجهی از خانواده‌ها از دریافت سبد کالایی محروم شده‌اند.

بنابراین گزارش بسیاری از مردم از نحوه تعیین افراد مشمول سبد اطلاعی ندارند و در صورتی که مشمول این طرح نمی‌شوند به آن اعتراض می‌کنند.

در ادامه برخی از نظرات کاربران خبرگزاری فارس در خصوص دریافت یا عدم دریافت سبد کالا و همچنین نحوه خوشه‌بندی و طبقه‌بندی افراد می‌آید.

-‌ چرا حقوق پایه ۵۱۸۰۰۰ تومان بعد به ما تعلق نمیگیره به کارمند دولتی که حقوقش حداقل ۱ میلیون به بالاست تعلق میگیره وای به این عدالت.

-‌  … من از طرفداران دولت هستم سبد کالا هم نمی خواهم اما این کار واین نوع دسته بندی کاملا نا عادلانه و دور از تعالیم حضرت امیر است پاسخ

-‌ … خداوند در قرآن می فرماید شما مساوات را رعایت کنید اجرای عدالت با خودم . مساوات یعنی فرقی بین فقیر و غنی نباشه و بیت المال همه به یکسان سهم دارند. حذف یارانه برخی افراد یعنی حذف سهم آنان از بیت المال یعنی عدم اجرای فرمان خداوند در کشور اسلامی. حکایت حضرت امیر(ع) و و فردی که سهم از بیت المال بیشتر می خواست و شمع و آتش دوزخ و … موید این دستور خداوند است.

-‌ این بد عدالتیه برای یک قشر. احمدی نژاد عدالت بیشتر داشت. پارسال ۸۰هزار برای همه بود .ولی روحانی از کجا میداند که بقیه نیاز ندارند.

-‌ پس کارگران فصلی و مشاغل آزاد که بیمه هم ندارند چه؟؟؟؟؟؟؟ حتی حقوق ثابت هم ندارند! یعنی از کارکنان دولت و طلاب اوضاع بهتری دارند؟ این هم عدالت نشد!

-‌ درود بر بزرگواری دولت تغییر و امید. مگه توی مملکت ما یک همچین آدمهایی با درآمدهایی که اعلام کردید وجود دارد؟؟!! من که باور نمی کنم شما چی؟ ان شاء اله این افراد با این سبد وزین و مزین به نام تدبیر و امید حداقل امسال عید شرمنده زن و بچه خود نمی شوند.

-‌ خدا خیرش بده آن مرد را که ماهی ۲۰۰ ـ ۳۰۰ هزارتومن به حساب خانوارهای می ریخت هیچ کس نمی فهمید . عیدانه داد و سهام عدالت و… هیچکی نمی فهمید. ۶ ماهه اینها می خواهند دوتا روغن و چند کیلو برنج بدهند آبروی همه مردم را برده اند.

چقدر بی خود . من سرپرست خانوار و کارمند آموزش و پرورشم. کد ملی خودم را که ارسال کردم گفتن به شما یارانه تعلق نمی گیره.!!!!! واقعا که ….

-‌ من متاهل هستم هیچ شغلی ندارم، بیکار هستم پس این سبد کالا به کی تعلق میگیره به من بیکار تعلق نمیگیره واقعا انصاف هست.

-‌ حداقل حقوق قانون کار با مزایا ۸۰۰ هزار تومان می باشد پس این سبد کالا می خواهند به کی بدهند.

-‌ برای بازنشستگان دولت وارتش که حقوقشان بالای یک میلیون تومان است، سقف ۵۰۰ هزار تومان تعیین نکرده اند اما برای بازنشستگان تامین اجتماعی سقف گذاشته اند این چه عدالتی است.

-‌ واقعا این یک نو بی عدالتیه اصلا آقای روحانی ازکجا میدونه کی احتیاج داره کی نداره احمدی نژادهرطوری بود حداقل یه جورایی عدالت رو واقعا درنظر داشت.

-‌ من کارمند هستم و پدرم فوت کرده مادرم سرپرست خونه است، حالا به من کارمند این سبد تعلق نمی‌گیره چون مادر بدون درامدم قانونا سرپرست خونه است واقعا این عدالته!؟

-‌ من دانشجوی متاهلم و با وجود اینکه ثبت نام کرده ام،ولی پاسخ سامانه این است که سبدکالا به ما تعلق نمیگیرد.لطفا پیگیری کنید.

– من یک نظامی هستم کد ملی ارسال کرده ام، پیام اومد یارانه به شما تعلق نمیگیرد. ابن دولت میخواهد یه صدقه ای به مردم بدهد دیگه این همه سایت اطلاع رسانی و هزار تا سامانه پیامکی و…… نمیخوادکه ….بهتره بره از احمدی نژاد یه چیزایی رو یاد بگیره هر چی بود مردانه بود خاله زنک بازی نمی کرد.

-‌ احسنت بر این کمال بی عدالتی شما حضرات آیا حضرت امیر المومنین نیز بیت المال را اینگونه تقسیم میکرد یعنی برای اطرافیان خود سهم قائل بود و برای بقیه که واقعا مستمندند نه؟واقعا احسنت به این بی تدبیری و بی عدالتی

-‌ انشاالله عدالت را امام زمان (عج) اجرا کند.

-‌ کلا به نظر بنده دادن این سبد کالایی توهین به شعور و درک مردم است مردم گدای ۷۰ یا ۸۰ هزار تومان نیستند، این موضوع فقط باز فساد رو دامن میزنه جنس های بنجل و در انبار مانده را قالب مردم می کنند بسه آقا مردم می فهمند.

-‌ اینجانب جزء دانشجوی متاهل و جزء قشر زحمت کش کارگر بودم چرا به اینجانب تعلق نگرفت مگر ما جزء این کشور نمی باشیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

-‌ سبد کالا باید به همه مردم تعلق بگیره …

-‌ به بازنشسته های کشوری و طلاب به همه میدن ولی تامین اجتماعی گلچین میشه

-‌ کلا دارن به یه عده میدن که همه جوره دارن مملکت رو می خورن اشتباه ترین کار دولت روحانی یعنی اگه مملکت همین ۱۵میلیون نفره پس با بقیه کاریتون نباشه.

-‌ منم یه نیازمند بودم و امیدم به این سبد کالایی بود که برای دولت یه سرگرمی بوده و هست . روحانی حالا بشین تو خونه ات بگو به مردم سبد کالا دادم این بود عدالت تو……… واقعا که………

-‌ اونوقت میگن احمدی نژاد ملت رو به دوران کوپنی برگردوند!!!!!

-‌ حق با شماست باید به حال عدالت کشور ما گریست . من که از ریالی از حقم تو دنیای باقی نمی گذرم . چون تو این دنیا که نمیشه از اینا حقو گرفت .

-‌ آقا خیلی باحالید ما نه خانه داریم نه ماشین داریم . تو بیمه که زده کارگر با مدرک لیسانس، حقوق پایه هست ۵۴۰ تومان بعد ۳ سال کار حالا ما جزو کدام قشر هستیم حتما مرفه بی درد آره.خدا جوابتون بده فقط.

-‌ بنده پیامک دادم و جواب آمد که مشمول طرح نمی باشید، می توانید بگویید چه کسانی مشمول این طرح هستند لابد این طرح مال پوداراست.

-‌ کلید سبدم کجاست آقای امید؟؟؟؟؟؟

-‌ آقا منم نیروی مسلحم به منم تعلق نگرفته پس به کی تعلق گرفته؟

 

– من سرپرست خانوارم و دانشجوی متاهل هستم. اطلاعاتم را هم دانشگاه ازم گرفت، چرا مشمول نشدم؟!!

 

-این چه عدالتیه؟ به آدم‌های بیکار تعلق نمی‌گیره، ولی آدم‌هایی که کار دارند و حقوق‌شان هم بالاست تعلق گرفته، اگر پول بیت‌المال است، باید به همه به طور یکسان تعلق بگیرد، اگر دنبال آدم‌های محروم هستند، آیا حقوق‌بگیران محروم‌تر هستند یا زنی که سرپرست خانوار است و کار دائمی ندارد و یا کسانی که کاری ندارند و بیکار هستند. شاید کسی به خاطر حفظ آبرویش به کمیته امداد و یا بهزیستی مراجعه نکرده، ولی این وظیفه حکومت اسلامی است که محرومان را شناسایی کند.

 

-بازنشسته تامین اجتماعی با حقوق پایه ۴,۹۱۶,۱۷۵ ریال تعلق نمی گیره

 

-نوشتین کارمندای دولت پس کو سبد کالای ما. من بیش از ده نفر از کارمندارو پرسیدم به هیچ کدوم تعلق نگرفته همه هم کارمندن شغل یا درآمد دیگه ای هم ندارن همه هم زیر یک میلیون حقوقشونه. فقط برا معلما زدن. کو این عدالت؟

 

-من کارمندم ولی مادرم سرپرست خانوار هست (جانباز حالت اشتغال) چرا به هیچ کداممان تعلق نگرفته!

ایثارگران و جانبازان را محروم کردید خانواده هایی که کارمند مجرد دارند چطور؟ انها هم باید محروم شوند

 

-من کارمند پیمانی آموزش و پروش که در حکم ۸۲۰۰۰۰۰ ریاله تازه قسط و بیمه کم شه میشه ۶۰۰۰۰۰۰ ریال به منم تعلق نگزفته و جز افراد مرفه شدم نه ماشینی دارم و نه خونه ای پس این سبد قرار به کی تعلق بگیره واقعا عدالت داره رعایت میشه دست مریزاد به دولت

 

-سلام .من سرپرست خانوارم دانشجوی دانشکده علوم پزشکی بهبهان زیر مجموعه دانشگاه جندی شاپور اهواز. به معاونت دانشجویی جهت ثبت نام سبدکالایی مارجعه کردیم گفتند که فقط به دانشجویان زیر مجوعه وزارت علوم تعلق میگیره

 

-من کارگر ساختمانی هستم کارت مهارت گرفتم جزء انجمن صنفی گارگران ساختمانی مشهد هستم اما به ما چیزی تعلق نگرفته با این اوضاع بی ریخت کاری ظاهرا از همه غنی تریم

 

-من کارمند نظامی هستم و این سبد هم به من تعلق می گیرد. اما به خدا قسم شرمم می آید برای دریافت آن به فروشگاه مراجعه کنم.

اجناسی که چشم بسیاری از نیازمندان واقعی جامعه مانند قشر بیکار و… به آن دوخته شده است را چرا باید من مصرف کنم. من این اجناس را به سفره زن و بچه ام نمی آورم.

 

-من دانشجوی متاهلم و با وجود اینکه ثبت نام کرده ام،ولی پاسخ سامانه این است که سبدکالا به ما تعلق نمیگیرد.لطفا پیگیری کنید.

 

– من کارمند هستم و پدرم فوت کرده مادرم سرپرست خونه است حالا به من کارمند این سبد تعلق نمیگیره چون مادر بدون درامدم قانونا سرپرست خونه است واقعا این عدالته!؟

 

-برای بازنشستگان دولت وارتش که حقوقشان بالای یک میلیون تومان است سقف ۵۰۰ هزار تومان تعیین نکرده اند اما برای بازنشستگان تامین اجتماعی سقف گذاشته اند این چه عدالتی است

 

-من یک نظامی هستم کد ملی ارسال کرده ام پیام اومد یارانه به شما تعلق نمیگیرد/ ابن دولت میخواهد یه صدقه ای به مردم بدهد دبگه این همه سایت اطلاع رسانی وهزار تا سامانه پیامکی و…… نمیخوادکه

 

-آقا خیلی باحالید ما نه خانه داریم نه ماشین داریم . تو بیمه که زده کارگر با مدرک لیسانس حقوق پایه هست ۵۴۰ تومان بعد ۳ سال کار حالا ما جزو کدام قشر هستیم حتما مرفه بی درد

 

-من کارمندم و مجرد اما خرج مادر و خواهرمو میدم به من سبد کالا نمیدن! قربون این عدالت برم

 

-این عدالت شما دارین.من بیکارم ،مستاجرم و سرپرست مادرم اونوقت به من سبد کالا تعلق نمیگیره

 

-با این عمل اینها به وضوح روشن است که دولتیها هیچ اطلاع درستی از وضعیت معیشت جامعه و مردم ندارند ای کاش مسئله فقط همین سبد کالا بود که یک دفعه از خیرش میگذشتیم. مسئله اینست با این اطلاعات غلط این دولت چگونه میخواهد برای مردم برنامه ریزی کند؟! دولتی که افراد غنی یا فقیر جامعه و همچنین بیکاران و دارندگان شغلهای کاذب را بدرستی نمی شناسد ویا نمی خواهد بشناسد چطور به این دولت امیدوار باشیم.

معیار دولتیها برای دریافت کالا:

۱-سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)

۲-سرپرستان خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور

۳- سرپرستان خانوارهای مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی (با حقوق مستمری زیر پنج میلیون ریال)

۴- سرپرستان خانوارهای کارگران مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی (با حقوق زیر پنج میلیون ریال)

۵-سرپرستان خانوارهای کارکنان شاغل و بازنشسته نیروهای دولتی

۶- سرپرستان خانوارهای طلاب، خبرنگاران، دانشجویان مـتأهل

آیا بغیر از این ۶ گروه افراد کم درآمد در جامعه وجود ندارد؟!!

برای کارگران سقف حقوق ۵ میلیون ریال در نظر گرفته شده ولی برای کارکنان دولت که همگی بیش از ۵ میلیون ریال حقوق میگیرند چرا این سبد داده میشود!؟.

با این تقسیم بندی دولت امید بقیه افراد جامعه(منظور سیل عظیم بیکاران، کارگران فصلی و روز مزدها و دوره گردها و هزاران شاغلین کاذب که به زور شکم خودشان را سیر میکنند) دیگر امیدشان به خدا باشد نه شعارهای تبلیغاتی زیاد ناراحت نباشید این ۴ سال هم تمام میشود…

 

-آقای روحانی باید بیاد برنامه زنده تلویزیون و مردم را قانع کند و از برنامه ها و اهداف خود بوضوح حرف بزند و منظور و هدفش را از این طرح بیان کند.

 

مخاطبان محترم می توانند متن کامل نظرات کاربران گرامی را در اینجا بخوانند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10570

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.