معاون وزیر خارجه ایران به خبرگزاری ژاپنی کیودو گفت: دور بعدی مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران تا اواخر فوریه در ژنو برگزار خواهد شد.     به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس، عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران به خبرگزاری ژاپنی کیودو گفت: دور بعدی مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران از نیمه تا اواخر فوریه ...

معاون وزیر خارجه ایران به خبرگزاری ژاپنی کیودو گفت: دور بعدی مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران تا اواخر فوریه در ژنو برگزار خواهد شد.

خبرگزاری فارس: عراقچی: دور بعدی مذاکرات در ژنو برگزار می‌شود/ رآکتور اراک مهمترین موضوع

 

 

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس، عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران به خبرگزاری ژاپنی کیودو گفت: دور بعدی مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران از نیمه تا اواخر فوریه در ژنو برگزار خواهد شد.

وی افزود: یکی از موضوعات کلیدی در مذاکرات چندجانبه آتی رآکتور آب سنگین اراک خواهد بود.

عراقچی افزود: ایران آماده است که به نگرانی‌های موجود در خصوص رآکتور اراک اهمیت دهد.

معاون وزیر خارجه ایران گفت: «رآکتور آب سنگین اراک نتیجه بیش از ۳۰ سال تلاش علمی سخت ما بدون کمک دیگران است. این مساله‌ای از جنس غرور ملی است.»

عراقچی چشم‌انداز مذاکرات آتی هسته‌ای را پر از سختی توصیف کرد اما ابراز داشت که دو طرف توانسته‌اند به «اهداف مشترک» دست یابند.

وی خاطرنشان کرد که برای دست‌یابی به یک راه‌حل جامع، ایران باید شفاف عمل کند تا طرف‌های دیگر را مطمئن سازد که برنامه هسته‌ایش صلح‌آمیز است و نگرانی‌ها را کاهش دهد و در مقابل طرف‌های دیگر نیز باید همه تحریم‌ها را لغو کنند.

معاون حقوق و بین‌المللی وزارت خارجه همچنین ابراز داشت: «اگر شاهد همان حسن نیت و قاطعیتی باشیم که در مذاکرات قبلی در ژنو شاهد بودیم، من باور دارم که می‌توانیم به مصالحه‌ای در این دور از مذاکرات دست پیدا کنیم هرچند که این امر بسیار سخت است چرا که موضوعات سختی بر روی میز قرار دارند.»

پیش از این بعضی از رسانه‌ها گزارش داده بودند که نشست ایران و گروه ۱+۵ شامل آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و اتحادیه اروپا قرار است در نیویورک برگزار شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10559

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.