به گزارش پیارم: رهبر معظم انقاب در دیدار روز ۱۲ آبان به یکی از اصول اساسی اشاره کردند، که جای دارد این اصل و این مهم مورد مداقه بیشتر قرار گیرد تا جوانب و زوایای ان بهتر و بیشتر روشن شود. ایشان در سخنرانی به مناسبت روز ۱۳ آبان تحرکات سیاسی را لازم دانستند اما ...

به گزارش پیارم:

رهبر معظم انقاب در دیدار روز ۱۲ آبان به یکی از اصول اساسی اشاره کردند، که جای دارد این اصل و این مهم مورد مداقه بیشتر قرار گیرد تا جوانب و زوایای ان بهتر و بیشتر روشن شود.

ایشان در سخنرانی به مناسبت روز ۱۳ آبان تحرکات سیاسی را لازم دانستند اما آن را متکی و مبتنی بر نیروی درونی دانستند و پیشبرد اهداف را در صورتی که متکی بر نیرون درونی باشد جلو رونده دانسته و فرمودند: “البتّه ما از تحرّک دیپلماسى هم حمایت میکنیم. وقتى میگوییم از درون بایستى کارها اصلاح بشود، معنایش این نیست که چشممان را ببندیم، تحرّک دیپلماسى نداشته باشیم، با دنیا کار نکنیم؛ چرا، تحرّک دیپلماسى، حضور دیپلماسى کار بسیار لازمى است – مسئولینى که این کارها را میکنند، بخشى از کارهایند – لکن تکیه بایست بر روى مسائل داخلى باشد. در عرصه‌ى دیپلماسى هم آن کشورى موفّق است که متّکى باشد به نیروى درون‌زا؛ آن دولتى میتواند در پشت میز مذاکره‌ى دیپلماسى حرف خودش را سبز بکند و به مقصود و نتایج مورد نظر خودش دست پیدا بکند که متّکى باشد به یک اقتدار درونى، توانایى‌هاى درونى؛ حساب میبرند از یک چنین دولتى.” (۱۲/۰۸/۱۳۹۲)

شاید بتوان اقتدار درون زا را همان مبحث استحکام درونی دانست که چندی پیش رهبر انقلاب به آن تکیه و سفارش فرمودند ” آنچه براى نظام جمهورى اسلامى حائز اهمّیّت است، استحکام ساخت درونىِ نظام جمهورى اسلامى است، استحکام درونى ملّت ایران است؛ همان چیزى که از روز اوّل تا امروز توانسته است این کشور را حفظ کند.” (۱۳/۷/۱۳۹۲)
استحکام درونی برای کشور، عزت آفرین است، یعنی مسئولین هر چه بهتر و بیشتر بتوانند این استحکام درونی را در داخل کشور تقویت کنند، به همان مقدار عزت ملی نیز در مردم تقویت می شود، همانگونه که با تحقق انقلاب عزت ملت بازگشت، و به تعبیر رهبر انقلاب:” اتّحاد ملّى، توجّه به آرمانهاى والاى نظام جمهورى اسلامى، توجّه به عزّت ملّى. ملّت ایران ملّت عزیزى است؛ انقلاب عزّت ملّت را به آنها برگرداند. گذشت آن زمانى که در خاک ایران یک گروهبان آمریکایى جرئت میکرد بزند توى گوش یک سرهنگ ایرانى؛ آن روزى که مسئولین کشور عزیز ما مجبور بودند که ملاحظهى دشمنان زیادهخواه و افزونخواه را بکنند، گذشت.”(همان)

پس هر چه ما بتوانیم استحکام درونی را بالا ببریم، با عث می شود که اقتدار نظام نیز بالا رفته و در نتیجه نفوذ ایران در سطح جهانی بالا رود کما اینکه همین امر محقق است.  رهبر انقلاب در همین مورد می گوید: “این است که رتبه‌ى ما را در دنیا بالا میبرد. در مناسبات بین‌المللى سهم هر کشورى به قدر قدرت درونى او است؛ هر مقدارى که واقعاً در دروناقتدار داشته باشد، سهمش از مجموعه‌ى مناسبات بین‌المللى به همان نسبت بالاتر است؛ این را باید ما تأمین بکنیم و خوشبختانه در طول این سالهاى متمادى بمرور تأمین شده، یعنى مدام بر اقتدار و قوام نظام جمهورى اسلامى در طول این سالها افزوده شده؛ لذا مى‌بینید حیثیّت و موقعیّت جمهورى اسلامى هم بالا رفته که حالا شواهدش فراوان و الى‌ماشاءالله است.” (۶/۶/۱۳۹۲)

امید است مسئولان و سیاست گذاران امر با توجه به این اصل مهم و اساسی در تقویت هرچه بیشتر اقتدار درونی و استحکام درونی کوشا باشند، که یقین بدانند با پشتوانه مردمی و داشتن پایگاه و جایگاه محکم در درون می توانند بهتر و راحت تر به مقاصد دیپلماتیک خود در خارج از مرزها برسند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10535

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.